منو

آیا کیست بیکر خطرناک است؟

کیست بیکر یک کیست پر از مایع است که سبب ایجاد برآمدگی و احساس سفتی در پشت زانو می شود. این درد می تواند در هنگام صاف یا خم کردن کامل زانو و همچنین در حین فعالیت تشدید شود.


کیست بیکر که کیست پوپلیته نیز نامیده می شود معمولا در  افراد بالغ به علت وجود یک مشکل در مفصل زانو به وجود می آید. از جمله این مشکل ها می توان به التهاب مفصل یا پارگی منیسک زانو یا آرتروز اشاره کرد.

 این شرایط می توانند سبب تولید بیش از حد مایع توسط زانو شده که این پدیده خود منجر به ایجاد کیست بیکر می شود. کیست بیکر یا کیست زانو در اطفال می تواند بدون وجود هیچ گونه مشکلی در مفصل زانو ایجاد شود.

با اینکه کیست بیکر می تواند سبب ایجاد تورم شده و در فرد احساس ناراحتی به وجود آورد، معمولا درمان مشکل زمینه ای  آن، رهایی از این وضعیت را ممکن می کند.

کیست بیکر

علائم کیست پشت زانو چیست

در برخی موارد، کیست بیکر پشت زانو هیچ گونه دردی ایجاد نکرده و امکان دارد فرد متوجه وجود آن نباشد. در صورتی که فرد به علائمی دچار باشد، آن علائم می توانند شامل موارد زیر شوند:

❇ تورم در پشت زانو و گاهی در ساق

❇ درد زانو

❇ سفتی و عدم توانایی خم کردن زانو

نکته: علائم می توانند پس از فعالیت یا ایستادن به مدت طولانی تشدید شوند.

زمان مراجعه به پزشک

در صورتی که فرد در پشت زانوی خود درد و تورم را احساس می کند باید با یک پزشک ارتوپد مشاوره کند. با اینکه احتمال این مورد پایین است، اما برآمدگی پشت زانو می تواند نشانه وضعیتی جدی تر از یک کیست پر از مایع باشد.

کیست زانو در اثر چیست

زانو از استخوان، لیگامان ( رباط )، تاندون و غضروف تشکیل شده است. تاندون و غضروف نیاز به روان شدن دارند و این روانی را از مایع سینوویال دریافت می کنند. این مایع اصطکاک را کاهش داده و به زانوها کمک می کند تا حرکتی روان تر داشته باشند.

در هر زانو کیسه های مختلفی به نام بورسا وجود دارند که مایع سینوویال در آن ها جریان دارد. بین بورسای پوپلیته (کیسه ای در پشت زانو) و مفصل زانو یک سیستم دریچه مانند وجود دارد که جریان مایع سینوویال را تنظیم می کند.

در صورتی که زانو بیش از حد مایع سینوویال تولید کند، این مایع می تواند در بورسای پوپلیته تجمع یابد.

کیست بیکر

این پدیده می تواند به وسیله التهابی در مفصل زانو به وجود آید که معمولا ناشی از یک مشکل زمینه ای است. از جمله این مشکلات زمینه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

❇ نقرس

در این بیماری سطح اسید اوریک در خون بیش از حد بالا (هایپر اوریسمی) رفته و سبب ایجاد کریستال های اورات در اطراف و داخل مفاصل می گردد. این تجمع موجب التهاب و درد شدید می شود.

❇هموفیلی

یک بیماری وراثتی است که در آن خون به طرز مناسب لخته نشده و به خونریزی داخلی و همچنین آسیب مفصلی منجر می شود.

❇لوپوس

یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن به بافت سالم و عادی بدن حمله می کند.

❇ آرتروز (استئوآرتریت)

نوعی از التهاب مفاصل است که توسط التهاب، فروپاشی و در نهایت از بین رفتن غضروف در مفاصل به وجود می آید. در این بیماری غضروف به مرور زمان از بین می رود. 

👈مطالب مرتبط: انواع روش های درمان آرتروز 

👈مطالب مرتبط: مراقبت پس از عمل آرتروسکوپی زانو 

❇ پسوریازیس

برخی از این بیماران نیز درد و التهاب را در مفاصل خود احساس می کنند.

❇ آرتریت واکنشی

یک نوع التهاب مفصلی است که به دنبال بعضی از بیماری های عفونی دستگاه تنفس، دستگاه ادراری تناسلی یا دستگاه گوارش ایجاد می شود و دلیل آن تشابه بعضی آنتی ژن های عوامل عفونت زا با پروتئین های موجود در غشای سینوویال مفصل است که در نتیجه سیستم ایمنی بدن علیه بافت خودی مفصل نیز وارد عمل می شود و آن را دچار التهاب می کند.

❇ آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی)

یک نوع التهاب مفصلی ناشی از خودایمنی است.

❇ آرتریت عفونی

التهاب مفاصل که در اثر یک عفونت باکتریایی به وجود آمده است.

❇ آسیب

آسیب یا تروما به زانو مانند پارگی منیسک می تواند به ایجاد کیست بیکر منجر شود. این موارد میان ورزشکاران رایج است.

عوارض کیست بیکر (آیا کیست زانو خطرناک است)

ندرتا،  کیست بیکر پاره شده و مایع سینوویال به درون ناحیه پشت ساق پا نشت می کند. این پدیده سبب بروز موارد زیر می شود:

❇ زانو درد شدید

❇ تورم در پشت ساق پا

❇ گاهی اوقات، قرمزی پشت ساق پا یا احساس جاری شدن آب به پایین این ناحیه

این علائم و نشانه ها بسیار شبیه نشانه های وجود  لخته خون در وریدهای عمقی ساق می باشند. در صورتی که در پشت ساق پای خود قرمزی و تورم مشاهده می کنید، به یک ارزیابی پزشکی فوری نیاز دارید تا موارد جدی تر ایجاد کننده این علائم تشخیص داده شوند.

معاینه زانو

پارگی کیست بیکر

در صورتی که کیست بیکر پاره شود، بیمار احساس درد بسیار زیادی داشته و متخصص ارتوپد ممکن است درمان های زیر را برای وی تجویز کند:

۱- استراحت کردن

۲- بالا نگاه داشتن پا

۳- تزریق داروهای کورتیکواسترویید در زانو

تشخیص کیست بیکر

کیست بیکر  را اغلب می توان به وسیله معاینه فیزیکی تشخیص داد. با این حال، از آنجایی که علائم و نشانه های کیست بیکر مشابه با علائم بیماری های جدی تری از جمله وجود لخته خون، آنوریسم یا تومور می باشند، امکان دارد پزشک انجام آزمایش های تصویر برداری غیر تهاجمی را تجویز کند. از جمله این آزمایش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

❇ سونوگرافی

❇ تصویر برداری با اشعه ایکس

❇ تصویر برداری تشدید مغناطیسی (MRI)

درمان کیست پا 

پزشکان در صورت امکان علت زمینه ای ایجاد کننده کیست را درمان می کنند. اگر پزشک تشخیص دهد که پارگی منیسک علت تولید بیش از حد مایع سینوویال است، می تواند انجام عمل جراحی برداشت یا ترمیم منیسک آسیب دیده را توصیه کند.

کیست های بیکری که با آرتروز مرتبط هستند معمولا با درمان آرتروز بهبود می یابند. مداخله جراحی در این موارد به ندرت مورد نیاز است.

برداشتن کیست بیکر با جراحی به عنوان یک عمل مستقل ندرتا ضرورت می یابد.

درمان کیست زانو بدون جراحی

گاهی اوقات کیست بیکر به صورت خود به خودی از بین می رود. با این حال، در صورتی که کیست بزرگ بوده و سبب ایجاد درد شود، پزشک می تواند انجام درمان های زیر را پیشنهاد دهد:

❇ مصرف دارو

پزشک می تواند یک داروی کورتیکوستروئید مانند کورتیزون را جهت کاهش التهاب به درون زانو تزریق کند. این دارو با اینکه می تواند سبب تسکین درد شود اما همواره از بروز دوباره کیست پیشگیری نمی کند.

❇ تخلیه ترشحات (درناژ)

پزشک می تواند با استفاده از یک سوزن مایع را از مفصل زانوی فرد خارج کند. این فرایند آسپیراسیون با سوزن نامیده شده و اغلب تحت هدایت سونوگرافی انجام می شود.

❇ فیزیوتراپی کیست بیکر

قرار دادن یخ، استفاده از باند فشاری و چوب زیر بغل  می توانند به کاهش درد و تورم کمک کنند. تمرینات آرام محدوده حرکتی و تمرینات قدرتی برای عضلات اطراف زانو نیز می توانند به کاهش علائم و حفظ فعالیت زانو کمک کنند.

درمان خانگی کیست بیکر

در صورتی که پزشک تشخیص دهد آرتریت علت ایجاد کننده این کیست است، او می تواند انجام همه یا قسمتی از اقدامات زیر را توصیه کند:

پروتکل rice

❇ از اصول RICE پیروی کنید.

این حروف مخفف عبارات استراحت، اعمال یخ، کمپرس و بالا بردن عضو می باشند. به پای خود استراحت دهید. زانوی خود را به وسیله یک بانداژ، پارچه یا قالب کمپرس کنید. در زمان ممکن، مخصوصا در شب پای خود را بالا ببرید.

❇ مصرف دارو های مسکن بدون نسخه را امتحان کنید.

دارو هایی مانند ایبوپروفن (ادویل)، ناپروکسن سدیم (آلیو)، استامینوفن (تایلنول ) و آسپرین می توانند به تسکین درد کمک کنند. در هنگام مصرف از دستورالعمل های مرتبط با مقدار مصرف دارو پیروی کنید. نباید این داروها را بیش از مقدار توصیه شده مصرف کرد.

❇ فعالیت فیزیکی خود را کاهش دهید.

پیروی از این مورد تحریک پذیری مفصل زانو را کاهش می دهد. پزشک می تواند مدت کاهش سطح فعالیت ها را برای فرد توضیح داده و امکان دارد انواع جایگزین ورزش هایی را به فرد پیشنهاد دهد که او در این مدت قادر به انجام آنها می باشد.

مراقبت های بعد از شکستگی استخوان کف پا

جوش خوردن و ترمیم بهتر استخوان های شما بستگی زیادی به مراقبت های بعد از ترمیم استخوان متاتارس دارد. غذاهای سالم و مقوی را حتماً در رژیم غذایی خود رعایت کرده و از استعمال سیگار پرهیز کنید.

حتما در تمام جلسات معاینه بعد از درمان حضور یابید و در صورت وجود مشکل، حتما پزشک خود را مطلع کنید.

 • در صورتی که پزشک شما، داروهای مسکن را برای شما تجویز کرده است، حتماً طبق دستورالعمل آنها را مصرف کنید.
 • اگر دارویی برای شما تجویز نشده است می توانید در صورت بروز درد از داروهای بدون نسخه استفاده نمایید.
 • به توصیه های متخصص ارتوپد خود درباره حداکثر وزنی که می توانید تا زمان بهبودی به پاهای خود تحمیل کنید و زمانی که می توانید به فعالیت های عادی و روزمره خود برگردید سوال کنید. در صورتی که عصا برای شما تحویز شده است حتماً از آن استفاده کنید.
 • در سه روز ابتدایی درمان هر یک الی ۲ ساعت یک بار (در زمان بیداری) به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه کیسه یخ را بر روی پاهای خود قرار دهید و این کار را تا خوابیدن ورم پا انجام دهید. برای جلوگیری از حس سوزش در پوست پا، یک لایه پارچه بین کیسه یخ و پای خود قرار دهید.
 • در این سه روز تا جای ممکن در هنگام نشستن و گذاشتن کیسه یخ، پای خود را روی یک بالش قرار دهید. سعی کنید پا را بالاتر از سطح قلب نگاه دارید تا از ورم آن کاسته شود.

 

دکتر رضا نادری متخصص ارتوپدی ، آرتروسکوپی ، آرتروپلاستی و فلوشیپ جراحی مچ پا در تهران

برای پرسش از دکتر کلیک کنید.

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر الی پنجشنبه ۲۳ مرداد ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر عذرخواهی میکنم که وقتتون رو میگیرم
  من دختر۳۵ ساله هستم در حال گرفتن رژیم افزایش وزن بودم و بهم گفتن با زدن دوچرخه ثابت با دنده سنگین عضله سازی میشه و وزنت میره بالا.من در خونه هرروز نیم ساعت دوچرخه ثابت میزدم با اخرین دنده سنکین یعنی با فشار و سختی و زور پدال میزدم از قضا فاصله زین و پدال هم کمی نزدیک تر از نرمال بود.بعد از دو هفته یک روز دیگه متوجه شدم زانوم در هنگام خم شدن درد میکنه مثلا موقع استفاده از سرویس بهداشتی ایرانی هم زمان نشستن هم بر خاستن.یا زمان خواب وقتی زانوم رو خم میکنم البته این حالت دردس خیلییییییی کمه بیشتر همون حالت سروبس بهداشتی و مثل چمباتمه زدن دردش بیشتره.
  محل درد روی زانو به سمت بالای زانو هست.
  چند روز اول همزمان با درد زانو هردوتا ساق پام مور مور میکرد در طول روز.بعد چند روزمور مور خوب شد البته زانو همچنان درد داشت وزیت انلاین دکتر گفتن کمپرس یخ بزار. ۷ روز گذاشتم بی نهایت بهتر شده بود .روز بعد یک ربع ورزش کردم دوبار فقط لانژ و اسکات زدم بقیه حرکت ها سبک بود و البته دمبل دست گرفتم و روی پنجه پا بلند شدم.فرداش دوباره زانوم دردش مثل همون اوایل شد و مور مور کرون ساق پاهام هم در طول روز دوباره برگشت.
  من خیلییییی میترسم اسیب جدی به زانوم وارد شده و این مور مور شدن هم نشونه یه مشکل مهم باشه در ستون فقراتم.
  به خاطر کرونا خیلی میترسم برم دکتر.لطفا راهنماییم کنید
  فقط زانو موقع خم شدن و بلند شدن درد داره قدرمز و متورم و ملتهب نیست محل درد روی زانو به سمت بالا هست.مور مور پاهام هردو پا ساق فقط هست.
  کمی انحراف ستون فقرات هم دارم و گودی کمر.کم کاری تیروئد هاشیموتو هم دارم.
  این مدت قرص زینک پلاس شربت راسیپ و قرص مخمر آبجو وپودر گین اپ که استروئیدی نیست فقط پروتین و ویتامین و... هست، زیر نظر متخصص تغذیه میخورم.
  اهن خونم هم هیچ وقت پایین نبوده تازه چند سال پیش بالاتر از حد نرمال هم رفته بود.
  ممنون میشم راهنماییم کنید تحمل این شرایط اگر بدونم خطرناک و مهم نیست و با استراحت درخونه خوب میشه، راحت میشه اما همینکه نمیدونم علت چیه و چی در انتظارمه تحمل درد رو دوچندان سخت میکنه.درضمن کلا توی خونه همش دارم راه میرم خیلی دوس دارم راه رفتن مضره؟
  سپاسگذار
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری پنجشنبه ۲۳ مرداد ۹۹( 2 ماه پیش)

   درود

   راه رفتن براتون مضر نيست.درد زانو به احتمال زياد به دليل كندرومالاسى كشكك هست كه مى تونيد براى بهبودش تمرينات موجود در همين وبسايت رو مدتى انجام بدين 

   دو چرخه رو با دنده سبكتر بزنيد و از دو زانو و چهار زانو نشستن فعلا اجتناب كنيد

   مور مور ساق ها رو بايد بيشتر بهش توجه كنيد. مطمئن بشين كه كم كارى تيروييدتون كاملا درمان شده باشه چون كم كارى تيروييد مى تونه اين علامت رو بده

   مسايل مربوط به ستون فقرات هم ممكنه ايجاد چنين علامتى بكنن كه خوب نياز به معاينه و بررسى داره

   اگر با گذشت سه هفته علايم ادامه پيدا كردند حتما به ارتوپد مراجعه كنيد

   با احترام

 • تصویر کاربر حانیه پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و‌ خسته نباشید
  جناب آقای دکتر من دختری هستم ۲۱ ساله حدود ۳سال است که در‌قسمت بالای کشکک زانو هنگام خم کردم زانو دچار درد میشوم
  به توصیه اطرافیان وزنم را کاهش دادم اما الان با این که ۲۰ کیلو کاهش وزن داشتم هنوز هم زانوم درد می کنه
  توصیه شما چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش)

   درود

   بايد فيزيوتراپى و تمرين درمانى انجام بدين و در صورت عدم بهبود معاينه دقيق و انجام ام آر آى و راديوگرافى و گاهى سى تى اسكن توصيه مى شه

   با احترام

 • تصویر کاربر وحید دوشنبه ۲۰ آبان ۹۸( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خسته نباشید آقای دکتر من فوتبالیست هستم و طی یک صحنه زانوم به سمت بغل خالی کرد در ضمن قبلا عمل رباط صلیبی و مینیسک داخلی انجام داده بودم و بعد از اینکه زانوم خالی کرد تونستم بازم بازی کنم و بعد اتمام بازی دچار ورم زانو شدم و با عکس mri مشخص شد که رباط mcl شل شده اما پاره نیست و گفتن باید عمل کنی و من نمی نوام عمل کنم آیا تنها راه درمانش عمله ؟ راه درمان چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۰ آبان ۹۸( 11 ماه پیش)

   درود

   اگر منيسك و رباط صليبى سالم باشن و رباط از سمت استخوان ساق پارگى نداشته باشه و شما ورزشكار حرفه اى نباشيد مى شه درمان غير جراحى انجام داد

   با احترام

 • تصویر کاربر tina یکشنبه ۳ شهریور ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من حدود یک سال و نیم دوساله که زانو درد دارم نه ورم دارم نه صدا های عجیب و غریب فقط گاهی اوقات که نشستم و یک دفعه بلند میشم زانو درد میگیره طوری که انگار استخوانم جدا شده باشه گاهی اوقات اونقد درد زانوم زیاد میشه که کناره های زانوم و حتی رگ بالای زانوم درد میگیره و بیشتر موقعه ها زانوی سمت راستم درد میگیره در ضمن گاهی اوقات سیاتیکم هم درد میگیره و یکمی که خم میشم کمر بشدت در میگیره
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۳ شهریور ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   بايد معاينه بشين

   احتمالا فيزيوتراپى و تمرين لازم داريد

   با احترام

 • تصویر کاربر mosavi دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب
  تقريبا دو سالي هست كه ناحيه كنار استخوان ران در پوزيشن درازكشيدن به پهلو و تماس با زمين دردناك هست( كرست ايلياك) و حتيدر ابتداي راه رفتن هم يك لنگش كوچك ايجاد مي كند و سمت چپ رو نميتونم در حالت چهارزانو باز كنم و محدوديت در نشستن چهارزانو دارم به جراح اعصاب و ارتوپد و روماتولوژي مراجعه كردم ولي بهبود نيافت
  يكي تشخيص بورسيت ديگري تشخيص ديسك و ديگري تشخيص پوكي استخوان گذاشت
  خانم ٣٨ ساله مجرد هستم
  ممنون ميشم كمكم كنيد
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   لازمه راديوگرافى لگنتون رو ببينم 

   علايم شما شبيه علايم femuroacetabular impingement هست

   با احترام

 • تصویر کاربر ابوالفضل یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، من دو و نیم ماه قبل ساعد دستم شکست، عمل کردن و پلاتین گذاشتن، الان درست انتهای پلاتین در ساعد دست من تورم کرده، بدون قرمزی و درد ،میخاستم بدونم علت چیه و چکار کنم؟ ممنونم از کمکتون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   اگر درد هم داره باز هم بايد به عفونت عمقى فكر كرد در غير اين صورت ممكنه فتق عضله باشه

   لطفا با جراحتون مشورت كنيد و حتما راديوگرافى هم انجام بدين

   با احترام

 • تصویر کاربر سهیل دوشنبه ۱۹ فروردین ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  دو ماه و نیم پیش مچ دستم دچار شکستگی شد در فوتبال و پلاتین گذاشتم الان یک ماه میشه که دستمو باز کردم کی میتونم دوباره فوتبال بازی کنم و چه نکاتی رو باید رعایت کنم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   اگر درد نداريد و جوش خوردن كامل بوده مى تونيد با توجه به اين كه مچ دستتون هست و در صورتى كه دروازه بان نيستيد به بازى برگرديد ولى تا حدود دو ماه ديگه حين بازى از مچ بند آتل دار استفاده كنيد

   با احترام

  2. تصویر کاربر سهیل یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 1 سال پیش)
   سپاس گزارم دکتر یعنی ضرابات ارام مشکلی ایجاد نمیکنه،
  3. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۱۹ فروردین ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   خير

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سهیل پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۱۷سالمه پاهایم پرانتزی خفیف است یعنی باید عمل کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷( 1 سال پیش)

   درود

   راديوگرافى سه مفصلى ايستاده بايد انجام بدين و معاينه بشين

   بر اين اساس تعيين مى شه كه عمل لازمه يا نه

   هر زانوى پرانتزى عمل نمى خواد

   با احترام

 • تصویر کاربر بهار سه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام اقای دکترمن حدود۴ماه ازجراحی که برای شکستگی پلاتوتیبیای پای راست انجام دادم میگذره وبعداز۳۰جلسه فیزیوتراپی پای من۲۰درجه مونده تاکامل خم شه ینی هنوزنمیتونم چهارزانویادوزانوبشینم واحساس سفتی درزانودارم@میخواستم ببینم بنظرشمااین۲۰درجه ام خم میشه؟؟چون خعلی سفته چیکارکنم کامل خم شه؟؟وایااین سفتی حرکت زانوبه مروربرطرف میشه؟؟این خم شدن کامل نیازبه زمان بیشتری داره؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)

   درود

   ممكنه درجاتى از محدوديت حركتى دايمى بشه ولى در حال حاضر هم دامنه حركتى خوبى داريد و اگه اصرار به دو زانو و چهارزانو نشستن نباشه بقيه كارها رو مى تونيد به خوبى انجام بدين

   در حال حاضر با جديت تمام تمرين كنيد و دو چرخه ثابت بزنيد و فيزيوتراپى هم انجام بدين

   اگه ممكنه عكس هاى بعد و قبل از عمل رو هم بفرستيد

   با احترام

  2. تصویر کاربر بهار دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   اقای دکترهمین میزانی که میتونم خم کنم بسختی امگان پذیره!یعنی بعدازکلی چرب کردن زانوم وتمرینات کششی میتونم اون میزان خم کنم@یکدفعه نمیتونم اوناندازه خم کنم چون حرکت زانوم کنده وداخلش سفته@این طبیعی هست به مروربهترمیشه؟؟اگراصراربه خم کردن کامل هستم چون جوان هستم میترسم ناقص بمونم @اقای دکترراستی رباطaclپام هم پاره شده ولی دکترگفتن شایدتا۶ماه خودش جوش بخوره@ممکنه این خم نشدنه بخاطرهمین پارگی باشه؟؟ممنونم بخدانگرانم
  3. تصویر کاربر بهار دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   اقای دکترهمین میزانی که میتونم خم کنم بسختی امگان پذیره!یعنی بعدازکلی چرب کردن زانوم وتمرینات کششی میتونم اون میزان خم کنم@یکدفعه نمیتونم اوناندازه خم کنم چون حرکت زانوم کنده وداخلش سفته@این طبیعی هست به مروربهترمیشه؟؟اگراصراربه خم کردن کامل هستم چون جوان هستم میترسم ناقص بمونم @اقای دکترراستی رباطaclپام هم پاره شده ولی دکترگفتن شایدتا۶ماه خودش جوش بخوره@ممکنه این خم نشدنه بخاطرهمین باشه؟؟ممنونم بخدانگرانم
  4. تصویر کاربر دکتر رضا نادری سه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)

   درود

   علت محدوديت پارگى رباط نيست

   حق با شماست و بايد حداكثر تلاش بشه

   گاه نياز به خم كردم زير بيهوشى يا آزاد سازى چسبندگى با آرتروسكوپى هست

   با احترام

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
مقالات پیشنهادی

تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس مطب

شريعتى پايين تَر از ايستگاه مترو قلهك ساختمان خانه درسا طبقه ى دوم ادارى واحد ٦

ساعات کار مطب

شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۳ الی ۱۹

پرسش از دکتر