پرسش از متخصص ارتوپد

به سیستم پرسش و پاسخ آنلاین از دکتر رضا نادری متخصص ارتوپد و فلوشیپ جراحی مچ پا خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر ارتوپد مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.

تاندونیت – پرسش ۴۸۳۲

 • تصویر کاربر محمدحسن شنبه ۱۰ آبان ۹۹( ۳ هفته پیش) تعداد بازدید: ۴ مچ پا و پا
  جناب آقای دکتـــر
  عرض ســلام واحتـــرام دارم خدمتتون .
  بنده محمد حسن نا صری ۲۹ سال کارمند پشت میز نشین بانک ، کم تحرک و ا ستر سی هستم وزنم ۸۴.۵ – قد ۱۶۴ – سن ۴۹ .
  طی این چند ماه بصورت مداوم وتقریبا به مقدار ثابت هرروز حدود ۸ کیلو متر دوندگی و یا پیاده روی دا شتم ، متا سفانه چند روز پیش حدود ۱۰ کیلومتر از منزل تا محل کار رو رفت و برگ شت با کفش اداری پیاده روی کردم ، روز بعد با کفش و لباس ورز شی ۲۰ کیلومتر پیاده روی کردم ولی در اون دو روز هیچ درد و یا التهابی در پشت پاشنه پای راستم نداشتم اما دو روز بعد از این پیاده روی ها پس از بیدار شدن از خواب متوجه درد بسیار شدیدی در پشت پاشنه پای راستم شدم )محل مشخص شده در عکسها (متاسفانه این مشکل دو بار در سالها ی گذشته هم برایم اتفاق افتاد که یکبار بدون دارو و درمان پس از شش ماه درد مزمن ، خوب شد و یکبار هم به همین صورت پس از دو هفته بهبود پیدا کرد من دلیل اینهمه تفاوت در زمان بهبود رو متوجه نشدم هر دو تا مورد به لحاظ شرایط ایجاد مشکل و میزان و شکل درد یکی بود ولی خب به ترتیبی که گفتم هر دوبار درد از بین رفت.
  اما اینبار با همان شدت درد و التهاب زیر پوست پشت پاشنه پا راستم ایجاد شده و نمیدونم بورسیت یا تاندونیت یا چیه ؟ و باید چیکار کنم که درد مزمن و طولانی نشه.
  موقع راه رفتن خیلی درد دارم ، درد زیر پوست و به قطر ۲ سانت در محل عکس و بسیار درد ناک میباشد.
  در حال حا ضر در منزل ا ستراحت میکنم و محل درد و برگ آزماییش خون جدیدی هم دارم خدمتتون ارسـال میکنم راهنمایی بفرمایید و در صورت لزوم دارو تجویز کنید تا استفاده کنم.
  باتشکر و سپاس: ناصری ۰۹۱۵۳۸۴۲۱۵۳
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۱۰ آبان ۹۹( ۳ هفته پیش)

   درود

   توصيه هاى بنده اين هستند:

   ١- انجام يك راديوگرافى ساده و يك ام آر آى مچ پا

   ٢- مصرف شياف ايندومتاسين هر دوازده ساعت يكى

   ٣- مصرف مايعات فراوان

   ٤- استراحت 

   با احترام