منو

پرسش از متخصص ارتوپد

به سیستم پرسش و پاسخ آنلاین از دکتر رضا نادری متخصص ارتوپد و فلوشیپ جراحی مچ پا خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر ارتوپد مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.

عفونت کنار ناخن شصت پا – پرسش ۲۴۷۶۷

 • تصویر کاربر خاطره شنبه ۳ دی ۱( ۱ سال پیش) تعداد بازدید: ۳۰۴ مچ پا و پا
  سلام، وقتتون بخیر
  حدودا سه ماه پیش کنار ناخن پام درد شدیدی گرفت و قرمز شد و ملتهب، به پزشک مراجعه کردم تجویز سفالکسین کردن، مصرف کردم دو بسته پوست کنار و زیر ناخن پام تاول شد و ترکید و خوب شد، خود پزشکم گفتن قرصارو بخور تا برسه و عفونتش خارج بشه و اگر کامل خارج نشد بیا تا نیدل بزنم که خارج بشه. که من دیگه بعد از اتمام قرصا مراجعه نکردم چون رو به بهبودی رفت، بعد از دو سه هفته باز کفش جلو تنگ پوشیدم که باز درد گرفت و از کنار ناخنم حالت چرک و خون خارج شد. باز خودم سفالکسین مصرف کردم و خشک شد ولی یه حالت ورم ریزی کنار ناخن پام هنوز بود. الان یکماه بیشتره که من هر روز دارم از کنار ناخن پام چرک پاک میکنم خیلی کمه ولی هست و هنوز به حالت عادی برنگشته البته بدون درده فقط یبار محکم خورد به در ماشین که درد شدیدی گرفت.
  شروعشم از یک پیاده روی طولانی وسریع با کفش نا مناسب بود که باعث شد این قسمت ماهیچه ی کنار شصتم دفرمه بشه و برگرده روی ناخنم ی مقداری مثل حالتی که زیر شصتو فشار میدی و گوشت بر میگرده روی ناخن، حالا فک کنید همونجوری مونده. انگار یکی با دست این ماهیچه رو نگه داشته باشه. خودم حس می کنم ناخنم توی گوشت نرفته و این برگشتن ماهیچه و دفرمه شدن باعث عفونت شده.البته حدودا چهل پنجاه روز بعد از این پیاده روی این درد به وجود اومد و به صورت خیلی غیر محسوس دفرمه شده بود از بعد پیاده روی اما فک نمی کردم مهم باشه و می گفتم ی مدت بگذره بر میگرده.چون خیلی جزیی بود.
  به نظر شما چیکار باید کنم؟راهی هست که مثلا با چسبی چیزی این ماهیچه به مرور برگرده سر جاش؟و کلن برای اینکه برگرده به حالت عادی چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۳ دی ۱( ۱ سال پیش)

   احتمالا نیاز به جراحی خواهد بود چون اون بر آمدگی نشانه التهاب و تحریک مزمن هست