منو

بهترین راه درمان شکستگی پاشنه پا

شکستگی پاشنه پا یا کالکانئوس می تواند با درد همراه بوده و آسیبی ناتوان کننده باشد. این نوع شکستگی اغلب در حین اتفاقات پر شدت مانند تصادف رانندگی یا افتادن از روی یک پله، رخ می دهد. این شکستگی هنگامی رخ می دهد که پاشنه پا در زیر وزن بدن خرد می شود. 

هنگامیکه استخوان پاشنه پا می شکند، ممکن است پاشنه پا پهن یا کوتاه شده و یا به شکلی ناهنجار در آید. شکستگی های استخوان پاشنه پا می توانند نسبتا شدید باشند.

درمان شکستگی پاشنه پا ، اغلب شامل جراحی جهت بازسازی آناتومی پاشنه پا و بازگردانی قابلیت تحرک می باشد تا به این ترتیب بیماران بتوانند فعالیت های عادی خود را از سر گیرند. اما حتی با یک درمان مناسب، برخی شکستگی ها می توانند به عوارضی طولانی مدت مانند درد، تورم، از دست دادن حرکت و آرتروز منجر شوند.

شکستگی پاشنه پا

شکستگی پاشنه پا شایع نیست. شکستگی استخوان های تارسال تنها ۲ درصد تمامی شکستگی ها در بزرگسالان را تشکیل می دهند و تنها نیمی از شکستگی های تارسال، شکستگی کالکانئوس می باشند.

یک شکستگی می تواند سبب پهن و کوتاه شدن استخوان پاشنه پا شود. در اغلب موارد، شکستگی می تواند به مفصل ساب تالار نیز انتشار یابد. در این صورت، آسیب به غضروف پوشاننده مفصل می تواند سبب ایجاد عوارض طولانی مدتی مانند درد مزمن، آرتروز و از دست دادن حرکت شود.

شکستگی پاشنه پا

علائم شکستگی پاشنه پا

بیماران مبتلا به شکستگی پاشنه پا معمولا موارد زیر را تجربه می کنند:

❇ درد

❇ کبودی

ورم پا

❇ بد شکلی پاشنه پا

❇ ناتوانی در راه رفتن یا ناتوانی در قرار دادن وزن بدن بر روی پاشنه پا

با رخ دادن شکستگی های کوچک در استخوان پاشنه پا، ممکن است درد به شدتی نباشد که مانع راه رفتن فرد شود اما می تواند سبب لنگیدن او شود. دلیل چنین وضعیتی این است که تاندون آشیل جهت حمایت وزن بدن بر روی استخوان پاشنه پا تکیه می کند.

با این حال، در صورتی که استخوان پاشنه پا در اثر آسیب، تغییر شکل دهد، عضله و تاندون فرد قادر به ایجاد قدرت کافی جهت حمایت از وزن بدن نمی باشند. در این وضعیت، پا و مچ آن احساسی بی ثبات داشته و فرد به شیوه ای متفاوت راه خواهد رفت.

مطلب مرتبط: درمان خالی کردن و بی ثباتی مچ پا 

مدت زمان بهبودی شکستگی پاشنه پا

در صورتی که شکستگی جزئی باشد و در عکس رادیولوژی، تنها مو برداشتن استخوان با آسیب کوچکی به ماهیچه مشاهده شود، مدت زمان بهبودی شکستگی پاشنه پا بین ۳ الی ۴ ماه بعد از جراحی می باشد و فرد می تواند فعالیت های خود را از سر گیرد. در صورت شکستگی شدید، مدت زمان جوش خوردن استخوان پاشنه پا به ۱ الی ۲ سال افزایش پیدا می کند.

شدت شکستگی پاشنه

شدت آسیب استخوان پاشنه پا به چندین عامل از جمله موارد زیر بستگی دارد:

❇ تعداد شکستگی ها

❇ مقدار و اندازه قطعات استخوانی شکسته شده و میزان جا به جایی آنها

❇ آسیب به سطوح غضروفی در مفصل ساب تالار

❇ آسیب به بافت های نرم اطراف مانند عضله، تاندون ها و پوست

در صورتی که استخوان شکسته شده باشد و قطعات آن از پوست بیرون آمده باشند و یا زخم تا به استخوان فرد نفوذ کرده باشد، به آن شکستگی، شکستگی باز گفته می شود. شکستگی باز اغلب سبب رسیدن آسیب بیشتر به عضلات، تاندون ها و رباط های اطراف می شود و به زمان بیشتری جهت بهبود یافتن نیاز دارد.

شکستگی های باز در معرض خطر بیشتری جهت ابتلا به عفونت های استخوانی قرار دارند. برای پیشگیری از عفونت، درمان فوری جراحی جهت پاکسازی زخم نیاز می باشد.

علت شکستگی پاشنه پا

استخوان پاشنه پا، اغلب در حین موارد زیر شکسته می شود:

❇ سقوط از ارتفاع

❇ آسیب ناشی از پیچ خوردگی مچ پا

❇ تصادف وسایل نقلیه

شدت شکستگی ها متفاوت می باشد. برای مثال، یک پیچ خوردگی ساده در مچ پا می تواند به ایجاد یک ترک در استخوان منجر شود. این در حالی است که نیروی حاصل از برخورد دو ماشین از روبرو می تواند به خرد شدن استخوان منجر شود.

در شکستگی های پر شدت، آسیب های دیگری می توانند اتفاق افتند. از جمله این آسیب ها می توان به شکستگی ستون فقرات، لگن یا ساق و … اشاره کرد.

🛑 این مقاله را حتما بخوانید: شکستگی استخوان کف پا (متاتارس) از علائم تا درمان

شکستن پاشنه پا در ورزش

رایج ترین علت شکستن پاشنه پا در ورزش، بروز صدمات آسیب زننده و شدید به پاشنه است. این صدمات به خصوص در ورزش هایی که فعالیت های سریع در آنها اتفاق می افتد و ورزش هایی که از وسایلی نظیر چوب ها استفاده می کنند و با پرتاب اشیاء سرکار دارند، مانند تنیس، راگبی و هاکی بسیار اتفاق می افتد. همچنین ورزشکارانی نظیر فوتبالیست ها که در آنها برخورد و افتادن بسیار محتمل است و بستکتبالیست ها که حرکات پرشی زیادی دارند نیز بسیار مستعد شکستگی پاشنه پا هستند.

یکی دیگر از علل اصلی چنین شکستگی هایی، فشار بیش از حد به پاشنه، به خصوص در حرکاتی نظیر دویدن در مسافت های طولانی و پریدن است. حرکات تکراری به مرور فرسایش استخوان را در طول زمان افزایش می دهند و عدم گرم کردن کافی پیش از ورزش، حرکات کششی اشتباه یا انجام یک حرکت ورزشی مشخص بیش از ظرفیت بدنی فرد می تواند احتمال فرسایش استخوان پاشنه را بیشتر کند. به غیر از ورزشکاران، سربازان نیز به دلیل رژه های تکراری و طولانی مستعد فرسودگی استخوان پاشنه پا هستند.

درد پاشنه پا

فیزیوتراپی شکستگی پاشنه پا

صرف نظر از اینکه درمان شکستگی پاشنه پا، جراحی بوده و یا غیر جراحی، فیزیوتراپی اغلب در بدست آوردن دوباره قدرت و بازگردانی عملکرد نقشی کلیدی ایفا می کند.

تشخیص شکستگی پاشنه پا

بیان کردن شرایط آسیب دیدن خود برای پزشک با اهمیت می باشد. برای مثال، در صورت افتادن از نردبان، ارتفاع سقوط فرد چقدر بوده است؟ همچنین بیان کردن دیگر آسیب ها، بیماری ها (مانند دیابت)، داروهای مصرفی و مصرف سیگار برای پزشک اهمیت دارد.

معاینه جسمانی

پس از بحث در ارتباط با علائم و سابقه پزشکی، پزشک یک معاینه دقیق از فرد انجام خواهد داد. او موارد زیر را انجام می دهد:

❇ پوست پا و مچ آن را از نظر آسیب دیدگی یا پاره شدن احتمالی یا بروز تاول در اثر آسیب، بررسی می کند.

❇ نبض بیمار را در نقاط کلیدی پا بررسی می کند تا از رسیدن جریان خون کافی به پا و انگشتان پا اطمینان حاصل کند.

❇ توانایی فرد در حرکت دادن پای خود را بررسی کرده و همچنین می تواند مواردی را در کف پا احساس کند.

❇ با معاینه دیگر قسمت های پای آسیب دیده، پای دیگر، لگن و ستون فقرات، سالم بودن یا آسیب دیدگی دیگر نواحی بدن را تعیین می کند.

معاینه پزشک

بررسی ها

مطالعات تصویربرداری به تایید تشخیص شکستگی استخوان پاشنه پا کمک می کنند:

اشعه ایکس

این مورد رایج ترین روش مورد استفاده است. یک تکنیک تصویربرداری تشخیصی می باشد که به طور گسترده ای در دسترس است. اشعه ایکس می تواند شکستگی استخوان پاشنه پا و یا در رفتگی مفاصل و میزان جا به جایی قطعات شکسته و تغییر شکل استخوان پاشنه را نمایش دهد.

اسکن های توموگرافی کامپیوتری (سی تی اسکن)

از آنجایی که آناتومی استخوان پاشنه پا پیچیده می باشد، به طور معمول پس از تشیخص یک شکستگی در بررسی با اشعه ایکس، سی تی اسکن نیز درخواست داده می شود.

سی تی اسکن تصویری چند مقطعی و با جزئیات بیشتر از مچ پا ایجاد می کند. این روش می تواند اطلاعات با ارزشی را درباره شدت شکستگی به پزشک ارائه دهد. این اطلاعات به پزشک کمک می کنند تا بهترین برنامه درمانی را به بیمار توصیه کند.

شکستگی پاشنه پا و درمان آن

پزشک در برنامه ریزی برای درمان چندین مورد از جمله موارد زیر را در نظر می گیرد:

❇ علت آسیب

❇ سلامت کلی فرد

❇ شدت آسیب

❇ وسعت آسیب به بافت نرم و باز یا بسته بودن شکستگی

از آنجایی که اغلب شکستگی های استخوان پاشنه پا سبب پهن و کوتاه شدن آن می شوند هدف درمان، بازگردانی آناتومی معمول استخوان پاشنه پا می باشد.

به طور کلی، بیمارانی که آناتومی پاشنه پای آن ها بازسازی شده است، نتایج بهتری دارند. در اغلب موارد، بازسازی آناتومی عادی پاشنه پا شامل جراحی می شود. پزشک گزینه های درمانی مختلف را با بیمار در میان خواهد گذاشت.

گچ گرفتن

درمان غیر جراحی شکستگی پاشنه پا

در صورتی که قطعات استخوان شکسته به وسیله نیروی آسیب جا به جا نشده باشند، می توان انجام درمان های غیر جراحی را پیشنهاد کرد.

بی حرکت کردن

آتل یا گچ، استخوان های پا را در حین التیام یافتن در موقعیت مناسب خود نگه می دارند. امکان دارد، فرد مجبور به استفاده از آن ها به مدت ۱۰ تا ۱۲ هفته و یا بیشتر باشد. در طول این مدت، تا زمانی که استخوان به طور کامل التیام نیافته است، فرد قادر نخواهد بود هیچ گونه وزنی را بر روی پا خود قرار دهد.

درمان جراحی شکستگی پاشنه پا

در صورتی که استخوان ها از جای خود خارج شده باشند، پزشک می تواند انجام جراحی را به بیمار پیشنهاد دهد. جراحی جهت ترمیم یک شکستگی در پاشنه پا با اینکه می تواند شکل عادی استخوان را  بازگرداند اما گاهی اوقات با عوارضی نیز همراه است. از جمله این عوارض می توان به مشکلات التیام زخم، عفونت و آسیب عصبی اشاره کرد.

با این حال، درمان غیر جراحی برخی شکستگی ها نیز می تواند به عوارض طولانی مدتی از جمله درد، آرتروز و لنگیدن منجر شود. پزشک جزئیات آسیب فرد را بررسی کرده و با او درباره خطرات و مزایای هر دو درمان جراحی و غیر جراحی بحث خواهد کرد.

زمان بندی جراحی

در صورتی که پوست اطراف شکستگی پاره نشده باشد (شکستگی بسته باشد)، پزشک می تواند از بیمار بخواهد قبل از انجام جراحی، تا فروکش کردن تورم صبر کند. بالا بردن سطح پا و ثابت نگه داشتن آن به مدت چند روز تورم را کاهش خواهد داد. این مورد، به پوست هایی که کشیده شده اند فرصت بهبودی می دهد. صبر کردن قبل از جراحی می تواند بهبودی کلی بعد از جراحی را ارتقا داده و خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهد. با این حال، شکستگی های باز محل شکستگی را در معرض محیط قرار داده و باید فورا درمان شوند.

اغلب برای یک شکستگی همراه با کندگی استخوان، انجام زود هنگام جراحی توصیه می شود. با اینکه این مورد شایع نیست، اما در هنگامی که تاندون آشیل از استخوان جدا می شود می تواند قسمتی از استخوان پاشنه پا را به همراه خود جدا کند. جراحی اورژانسی برای این نوع شکستگی می تواند خطر آسیب به پوست اطراف تاندون آشیل را کاهش دهد.

فرایند جراحی

روش های جراحی زیر برای انواع مختلف شکستگی استخوان پاشنه پا استفاده می شوند:

درمان شکستگی پاشنه پا

# ثابت سازی با پیچ از راه پوست: در صورتی که قطعات استخوانی بزرگ باشند، گاهی اوقات می توان بدون ایجاد یک برش بزرگ آن ها را در جای خود قرار داد. پس از آن، پیچ های مخصوص از طریق برش هایی کوچک جهت کنار هم نگه داشتن شکستگی ها به آن ناحیه وارد می شوند.

#جا انداختن باز و ثابت سازی درونی: در حین این عمل، یک برش باز ایجاد می شود تا استخوان ها به موقعیت های عادی خود جا به جا شوند. این استخوان ها به وسیله پیچ ها و پلاک های فلزی به هم وصل می شوند.

استخوان ها قابلیتی چشم گیر در التیام یافتن دارند. با این حال، هر چه آسیب شدیدتر باشد، مدت بهبودی نیز بیشتر خواهد بود. بیماران مبتلا به شکستگی های شدید تر صرف نظر از درمان، با احتمال بیشتری از درجاتی از فقدان عملکرد رنج خواهند برد.

مراقبت های بعد از شکستگی استخوان پاشنه پا

مراقبت های بعد از درمان شکستگی پاشنه پا در هر دو روش جراحی و غیر جراحی بسیار رایج است. زمان بازگشت به فعالیت های روتین می تواند بسته به نوع و شدت شکستگی همانطور که در بالا گفتیم متفاوت باشد.

حرکات اولیه

در بسیاری از موارد، حرکات ساده پا و مچ پا در روزهای اول ریکاوری توصیه می شود. مثلاً ممکن است پس از رفع درد مچ پا، از شما خواسته شود تا ناحیه آسیب دیده را حرکت دهید. اگر از روش جراحی برای شما استفاده شده است، احتمالاً پزشک به شما توصیه می کند پس از بهبودی زخم های جای عمل، ناحیه آسیب دیده را حرکت دهید.

فیزیوتراپی

تمرین های مشخص برای بالابردن محدوده حرکت در پا و مچ پا و تقویت عضلات توصیه می شود. هرچند جلسات فیزیوتراپی ممکن است در ابتدا همراه با درد بوده و فرآیند آن دشوار باشد، اما این تمرین ها برای بازگشت به حالت عادی لازم است.

تحمل وزن

هنگامی که شروع به راه رفتن می کنید، ممکن است لازم باشد از عصا یا چوب زیر بغل یا واکر و برخی کفش های مخصوص استفاده کنید. حتماً از دستورات پزشک خود برای راه رفتن با پای آسیب دیده پیروی کنید. اگر خیلی زود شروع به راه رفتن کنید و وزن خود را بر روی پای آسیب دیده تحمیل کنید، قطعات استخوانی از جای خود خارج شده و نیاز به جراحی خواهید داشت. همچنین اگر قبلاً جراحی کرده اید، پین ها شل شده و می شکنند و باعث شکستگی استخوان ها نیز می شوند. شاید به محض شروع به راه رفتن این اتفاق نیافتد، اما در صورتی که استخوان های پاشنه هنوز کاملاً بهبود نیافته باشند و شما وزن خود را روی آن بیاندازید، پین های فلزی می شکنند.

عوارض شکستگی پاشنه پا

اغلب شکستگی های استخوان پاشنه پا با عوارضی همراه هستند. عوارض جزئی شامل موارد زیر می شوند:

❇ نواحی کوچک و موقتی که التیام زخم در آن ها با تاخیر صورت می گیرد.

❇ تحریک پذیری عصبی در نزدیکی برش

❇ التهاب تاندون

❇ سفتی مفصل

❇ درد مزمن

❇ تورم مزمن

عوارض عمده شامل موارد زیر می شوند:

❇ عدم موفقیت التیام زخم

❇ عفونت

❇ آرتروز ثانویه (با یا بدون جراحی)

در صورتی که فرد سیگار مصرف می کند لازم است تا پزشک از این موضوع مطلع شود. سیگار کشیدن، التیام یافتن استخوان و زخم را تحت تاثیر قرار می دهد. چه جراحی انجام شود و چه نشود، امکان دارد با مصرف سیگار بهبودی به تاخیر افتد. معمولا در موارد ابتلا به عفونت یا عوارض التیام زخم، انجام جراحی اضافی مورد نیاز است.

دکتر غلامرضا نادری متخصص ارتوپدی، آرتروسکوپی، آرتروپلاستی و متخصص جراحی مچ پا در تهران

برای پرسش از دکتر روی مشاوره پزشکی کلیک کنید.

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.برای پاسخگویی بهتر به سوالات شما لطفا قد، وزن و سن خود را در متن سوال درج کنید همچنین از پرسيدن سوالاتى كه جنبه اورژانس دارند اجتناب كنید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مرضیه جمعه ۲۸ مرداد ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشید آقای دکتر زبق پرسش قبلی به شماره پرسش ۲۰۴۴۶که نطرتون رو اعلام فرمودین سپاس .فقط یه سوالی ذهنم رو درگیر کرده که دکترم گفت احتمالا بعدا جراحی آرتروز نیاز باشه چیکار کنم که نیاز نشه فقط کاملا خوب میشم وتا چه مدت باید روپام نمیتونم راه برم الان ۳۵ روزه که توگچه .فقط خیلی نگرانم لطفا جواب دهید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری جمعه ۲۸ مرداد ۱( 1 ماه پیش)

   عرض كردم سى تى رو بايد ببينم 

   كار زيادى براى آرتروز نمى شه كرد و بيشتر مربوط مى شه به شدت صدمه اوليه و دقت جراحى انجام شده

 • تصویر کاربر مرضیه شنبه ۲۲ مرداد ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  باسلام آقای دکتر پاشنه من یه ماه پیش براثر افتادن از پله شکست وتحت عمل جراحی بسته با ۴ تا پین قرار گرفتم .دکتر گفته ده روز دیگه گچ باز میشه وپین ها درمیاد آقای دکتر جوش میخوره بنطرتون واینکه خیلی نگرانم که پام خوب نشه .بنطرتون خوب خواهد شد
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۲۲ مرداد ۱( 1 ماه پیش)

   جوش خواهدخورد

   سی تی اسپیرال بعد از کشیدن پین ها انجام بدین

 • تصویر کاربر رضا شنبه ۱ مرداد ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  من بر اثر سقوط از ارتفاع ۴ متری پاشنه پای راستم شکست و تحت عمل جراحی قرار گرفتم و ۲ تا پیچ کار گذاشتند و الان بعد از ۴۵ روز گچ پامو باز کردم و ۱۰ جلسه فیزیوتراپی دارم انجام میدم . میخواستم بدونم از کی میتونم روی پام وزن بذارم و چقدر طول میکشه به شرایط عادی برگردم . ناحیه پاشنه پام ناسوره و گز گز میکنه و متورم هست
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۱ مرداد ۱( 1 ماه پیش)

   حدود سه ماه زمان لازمه

 • تصویر کاربر رویا چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  با سلام من پنج ماه پیش در اثر سقوط از ارتفاع دچار شکستگی پای چپ از پاشنه تا زانو شدم پزشک معالج با یک جلسه عمل، اقدام به پلاتین وپین گذاری کردند و یک جلسه عمل ترمیمی هم داشتم برای خم کردن زانو و خارج کردن پین پاشنه،شکستگی در ناحیه کشک زانو، مچ وپاشنه و ساق اناحیه قوزک تا۱۶ سانت الان با واکر راه می رم کف پا پهن شده و وقتی که آویزان است مچ پا روم کرده کبود میشوندودردناک میشوند.بدون واکر قادر نیستم پا ی سالم را از زمین بلند کنم و پزشک فقط می گوید راه برو وچهار ماه دیگر پین زانو را در میآورم ۳۵ جلسه هم فیزیوتراپی رفتم الان هم دچار ضعف عصب دستها شدم که به پیوست ارسال میشود
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 3 ماه پیش)

   راديوگرافى نفرستادين 

   ولى به نظر من فيزيوتراپى با مگنت انجام بدين و وزن بگذاريد و استرس رو از خودتون دور كنيد 

  2. تصویر کاربر رویا دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 3 ماه پیش)
   باتشکر،جناب دکتر من در سوال قبل رادیوگرافی ارسال کردم،باز هم آخرین رادیو گرافی را ارسال میکنم ،غلاف مچ پای من سفت است در ضمن مچ پا تمایل به طرف خارج دارد و زانو به داخل تمایل دارد دریک راستا نیست آیا به علت وجود و سنگینی پلاتین در مفاصل مچ و ساق است؟ یا کج‌جوش خورده ؟پزشک معالج که تمایلی به ویزیت و توضیح ندارند در یک جلسه به من گفت که مچ پایت اگر حضرت عیسی هم دست بکشد خوب نمیشود شاید باور نکنید ولی عین کلماتی است که گفته ،البته با عرض پوزش از همه پزشکان خوب کار بلد این رشته،آقای دکتر البته بعد از فیزیوتراپی چون با ورزش استقامتی همراه بود و کشش، زانویم هنگام خم و راست کردن زانو صدا میده ولی درد ندارد قصد دارم قبل از اینکه در ماه نهم دوباره زانویم را برای درآوردن پین وفنر آن جراحی کند محضر شما برای معاینه بیایم ایا وقت ویزیت برای اواخر خرداد یا اواسط تیر دارید فرموده بودید که از مگنت استفاده کنم در حالی که پلاتین وفنر در ساق وزانویم وجود دارد ایا ضرری نداره ؟ اینجا دستگاه CPU ولیرز وفیزیوتراپی ساده برام انجام دادند وزاویه خم شدن زانو الان ۹۷ درجه است بادستگاهCpu ممنون از راهنمایی وپاسخگویی. وزن ۶۵ وقد ۱۶۰ ۵۳ ساله رادیو گرافی به پیوست ارسال میشود.
  3. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 3 ماه پیش)

   مگنت حتما به دردتون مى حوره شايد علت سفتى مچ بيحركتى طولانى باشه 

   استفاده از دوچرخه ثابت هم مفيده

    

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر شهاب چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  باسلام من سال۹۶ دراثر یک ،MRIنیمه کاره کهظاهرا ماده تزریق کرده است در رگ اصلی صورت نگرفته درادامه من ازهنان شب کهیر و خارش شدید ایجاد شد درادامه سال۹۸ سه بار خونریزی از سمت دوقوزک وساق پام شد که زخم وریدیسطحی به زخمهای ورید عمقیونهایتا ادم وترشح وعفونت همراه شد ونهایتا دیستال دربین رگهای پرونال وتیبتال قدامی توده یا دیستال شکل کرفت خوب طی این م!
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱( 3 ماه پیش)

   توضيحات رو فرمودين ولى سوالتون چيست

  2. تصویر کاربر شهاب جمعه ۱۳ خرداد ۱( 3 ماه پیش)
   سلام جناب اقای دکترنادری من طی سه هفته اخیر خونریزی شدید ازهمان محوطه زخم دومرتبه صورت گرفت( این اتفاق همانندش سال ۹۸ سه مرتبه) جوری خونریزی شکل میگیرد که ازیک سوراخ کوچک به اندازه سه متر شکل کرفت والان سوالی که ازخدمتان دارم این است باتوجه به نتایج ازمایش Cbsخونم متاسفانه خانم دکترتدین که دکترم طی یکسال قبل بودند وایشان درهمان ابتدا تا پای مرا دیدند که مویرگهای سطحی هردوپایم (که یکی ازپاهام سالم سالم بود الان سیاه است ) نهایتا سریع به من گفنتند شما مابهت خبر میدهیم برای ۲۰ روز پایت دربیمارستان شهدا به زنجیر میکشیم ودرنهایت عمل ونوگرافی وکت لب لنگ لنگی را که وسایل مخصوص میخواهد همزمان چون برای من ازداپلر مسجل است که میبایستی شما پیوند رگ صورت گیرد بعد شما ونوپلاست میشوی نهایتا حتما گوشت که پیوند در ونو پلاست میخوره حتما نمیدانم انتیباکتریال باشد لا غیر من خوب تمام مواردشنیدم ودررشته تجربی من بیسوادم رفتم تحقیق نمودم دیدم دوباره که میخواهند ماده حاجب در ونوگرافی بهم تزریق شود ومن خوب بعد ازامار ای باتزریق دربیمارستان گاندی تمامشکلات بوجودامدکهیر وخارش اطلاع دادم دو روز مانده به عملم فرمودند شما انافیلاکسی هستی درنهایت مانمیتوانیم نه گرافت نه ونو.. انجام دهیم هرچیگفتم من حالت خفگی نداشتم قبول نکردن وتنها راه درمان جوراب واریس تحتفشار۲ وپانسمان وقرص من دقیقا عید دوسال پیش کل مساحتزخمم۴۰ سانت بودالان یک متر سی سانت سوالم ازحضرتعالی که منت نهادید به عرایض یک انسان از همه جارانده شده توجه نمودید ایا میشود ترشح پایم حال بصورت ادم است سوزش ویا مقدار ترشح کم شود من هروز که دارم پانسمان و..هیچ نتیجه بهبودی که هیچ بدتر روبه ازدیاد محوطه زخم بگودی سه سانت هستم ازنظر سما راهی برای درمان یا حداقل کم شدن درد ومن حتی قرض فوروزماید خوردم برای کم شدن ترشح به کلیه ام فشار امد تنها داروی که کمک میکند امپول لازیکس است ولی دنبال یک راهکار اساسی برای زنده ماندن میگردم
  3. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱( 3 ماه پیش)

   به شما توصيه مى كنم با همكاران جراح عروق مشورت كنيد 

   آقاى دكتر شروين نجفى زاده بسيار حاذق هستند 

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر متین دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من هشت روز پیش پای راستم زیر انگشت دوم دچار آسیب‌دیدگی شد عکس گرفتم یه جا بهم گفتن شکسته یه جا گفتن نشکسته نمیدونم چیکار کنم گچ بگیرم یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 5 ماه پیش)

   درود

   يك راديوگرافى ايستاده مقايسه اى از هر دو پا انجام بدين 

   اگر نرمال بود لزوما گچ لازم نيست 

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۱ فروردین ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 170 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من 1 سال پيش پاشنه پام ترک مویی گرفت گچ گرفتم خوب شد ولی دوباره یه دو هفته ای هست قسمت بالایی پاشنه پام در میگیری
  چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۲۱ فروردین ۱( 5 ماه پیش)

   راديوگرافى و سى تى اسپيرال لازمه

 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  بنده در ورزش پام پیچ شدید خورد در سی تی اسکن همه چی سالم بود ولی بعد از گذشت ۱۷ روز باز پام درد داشت رفتم mri نتیجه اش اومد که به پیوست ارسال نمودم ممنون میشم بگین جای نگرانی هست یا نه؟
  تشکر از ابراز لطف شما سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 5 ماه پیش)

   بله و حتما معاينه لازمه 

 • تصویر کاربر مسعود دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  سلام بنده۵۰یال سن دارم تقریباپنج سال پیش بعلت سقوط ارتفاع پنج متری وناتوان کردنم حتی برای بلند شدن.پس از رفتن دکترمن روی تخت بودم همسرم عکس رابه دکترنشان میده و میگه بایداطاق عمل بره امابدلایلی شخصی من ازدکترخاستم اطاق عمل مرحوم واوهمینطوربرایم گج گرفت بعدازسی روزگج راخودم بارکردن وپایم ورم کرده بودودردمثل روزاولش بودمدتی باعصاواستراخت گذراندم امابه مروردردداشتم وحدتی بهدازشش سال شکل پایم مشخص است ورم داردود ربعضی وفتهاانقدردردمیکندکه نمیتوانم به زمین بگذارم تازگی پای دیگرم ازمحل ساق پا وپهلوزانودرددررگ اصلی بغل ژانویه موقع راست شدن پایم خیلی عذابم میده وهردوی پایم ارسال به پایین خون مردگی های داردوریزش موهای پایم هم است وحدتی مورموروسوزش هم دررباژهااضافه شده لطفاراهنمایی بفرمایید مردگی رابرایم عذاب کرده ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 5 ماه پیش)

   معاينه و بررسى كامل لازمه 

 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  من دیروز هنگام ورزش یک صدای مانند تقه در قسمت مچ پا و درد فراوان احساس کردم ولی نه کبودی خاصی مشاهده شده نه ورم خاصی و بعد گذشت زمان ازقسمت ساق پا درد احساس میکنم روش درمان می‌فرماید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 5 ماه پیش)

   حتما به ارتوپد مراجعه كنيد

درحال دریافت اطلاعات
مقالات پیشنهادی
تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس مطب

شریعتی پایین تر از مترو قلهک ساختمان خانه درسا طبقه ۵ واحد ۱۷

ساعات کار مطب

شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۹

دکتر نادری
پرسش از دکتر