منو

 عمل آرتروسکوپی مچ پا چگونه انجام می شود ؟

آرتروسکوپی مچ پا یک روش جراحی است که جراحان از آن برای رؤیت، تشخیص و درمان مشکلات داخلی مفصلی استفاده می کنند. در ادامه با این روش درمانی بیشتر آشنا می شوید.

کلمه آرتروسکوپی از دو کلمه یونانی آرترو به معنی مفصل و  اسکوپی به معنای نگاه کردن تشکیل می شود. این اصطلاح به طور تحت اللفظی به معنی نگاه کردن به داخل مفصل است.

آرتروسکوپی مچ پا یک فرایند جراحی است که در آن با استفاده از دوربین های فایبراپتیک (فیبر نوری) و ابزارهای جراحی از طریق برش های کوچکی، درون و اطراف مچ پا جراحی می شوند. آرتروسکوپی مچ پا با هدف ارزیابی جراحی و درمان طیفی از مشکلات مچ پا انجام می شود. جراحی آرتروسکوپیک می تواند نسبت به جراحی سنتی و باز، زمان بهبودی کوتاه تری داشته باشد.

در صورتی که فرد در اثر صدمه غضروف یا شکستگی استخوان، خرده هایی در مچ پای خود داشته باشد ممکن است به انجام آرتروسکوپی مچ پا نیازمند باشد. همچنین، در صورتی که در اثر پیچ خوردگی شدید مچ پا آسیبی به رباط رسیده باشد، جراح ارتوپد می تواند انجام آرتروسکوپی را برای ارزیابی وسعت آسیب و احتمالا ترمیم آن انتخاب کند. برای برخی افراد، انجام آرتروسکوپی به معنای بهبودی سریع تر، جای زخمی کمتر و داشتن عوارضی کمتر نسبت به جراحی باز می باشد.

عمل آرتروسکوپی مچ پا

آرتروسکوپی مچ پا چیست؟

آرتروسکوپی می تواند برای تشخیص و درمان اختلالات مختلف مچ پا استفاده شود. لیست مشکلاتی که می توانند به وسیله این تکنولوژی درمان شوند، دائما در حال رشد بوده و شامل موارد زیر می شود:

آرتروسکوپی مفصل مچ پا برای درمان آرتریت

عمل خشک کردن مچ پا یا ثابت سازی (فیوژن) مچ پا یک گزینه درمانی مناسب برای بسیاری از بیماران مبتلا به مراحل آخر آرتریت مچ پا است. آرتروسکوپی مچ پا روشی با کمترین سطح تهاجم را برای انجام ثابت سازی مچ پا ارائه می دهد. نتایج این فرایند می توانند هم سطح یا بهتر از تکنیک های باز باشند.

شکستگی های مچ پا

آرتروسکوپی مچ پا می تواند همراه با تکنیک های ترمیم شکستگی انجام شود. این کار می تواند به کسب اطمینان از درست روی هم قرار گرفتن استخوان و غضروف کمک کند. همچنین، می توان در حین ترمیم شکستگی مچ پا از این روش استفاده کرد تا آسیب های غضروفی داخل مچ پا بررسی شوند.

مطلب مرتبط: انواع شکستگی قوزک مچ پا و درمان آن

بی ثباتی مچ پا

رباط های مچ پا می توانند کشیده یا پاره شده و به احساس ناپایداری و بی ثباتی آن منجر شوند. این رباط ها می توانند به وسیله جراحی ترمیم شوند. تکنیک های آرتروسکوپیک می توانند یک گزینه درمانی برای این مشکل باشند.

مطلب مرتبط: درمان بی ثباتی و خالی کردن مچ پا

گیر کردن قدامی مچ پا (بیماری مچ پای وزشکاران یا فوتبالیست ها)

گیر کردن مچ پا هنگامی اتفاق می افتد که جلوی مفصل مچ پا ملتهب می شود. علائم این وضعیت شامل درد و تورم مچ پا می شوند. این شرایط می تواند سبب محدود شدن توانایی خم شدن مچ پا به سمت بالا باشد. در این مورد بالا رفتن از نواحی شیب دار اغلب با درد همراه خواهد بود. در این اختلال امکان دارد در عکس های اشعه ایکس، استئوفیت یا خار استخوانی نیز دیده شود. آرتروسکوپی می تواند برای از بین بردن بافت های ملتهب و خار های استخوانی استفاده شود.

آرتروفیبروز

در این عارضه بافت اسکار (جای زخم) در درون مچ پا تشکیل می شود. این وضعیت می تواند سبب خشک شدن و دردناکی مفصل شود که به آن آرتروفیبروز نیز می گویند. آرتروسکوپی مچ پا می تواند برای شناسایی بافت اسکار و از بین بردن آن استفاده شود.

عفونت

عفونت موجود در فضای مفصلی را نمی توان فقط به وسیله آنتی بیوتیک ها درمان کرد. این وضعیت، اغلب نیازمند یک جراحی اورژانسی جهت شستشوی مفصل است که می تواند به وسیله آرتروسکوپی صورت گیرد.

اجسام سرگردان و آزاد

غضروف، استخوان و بافت اسکار می توانند به صورت آزادانه در مفصل شناور شده و اجسام آزاد را به وجود آورند. اجسام آزاد می توانند دردناک بوده و سبب ایجاد مشکلاتی مانند قفل کردن و درد یا صدا دادن پا شوند. می توان جهت یافتن و برداشتن اجسام آزاد از آرتروسکوپی مچ پا استفاده کرد.

بیماری OCD مچ پا (ضایعات استئوکندرال)

نواحی آسیب دیده غضروف و استخوان هستند که در مفصل مچ پا وجود دارند. این نقص ها معمولا توسط آسیب های مچ پا مانند شکستگی ها و پیچ خوردگی ها به وجود می آیند. علائم رایج شامل درد مچ پا و تورم آن می شوند. تشخیص به وسیله ترکیبی از یک معاینه جسمانی و مطالعات تصویر برداری صورت می گیرد.

مطالعات تصویربردای می توانند تصاویر اشعه ایکس، ام آر آی و سی تی اسکن را در بر گیرند. این درمان به اندازه، موقعیت و پایداری نقص غضروفی بستگی دارد. علائم و فعالیت های بیمار نیز باید در نظر گرفته شوند. جراحی اغلب شامل برداشتن غضروف آسیب دیده و به وجود آوردن سوراخ های ریزی بر روی استخوان می شود که جهت بهبودی  و التیام آن ایجاد می شوند. علاوه بر آن، فرایند های پیوند استخوان و غضروف نیز می توانند انجام شوند.

مطلب مرتبط: OCD یا ضایعه غضروف مچ پا را بهتر بشناسید.

گیر کردن خلفی مچ پا

این وضعیت هنگامی اتفاق می افتد که بافت نرم در پشت مچ پا ملتهب می شود. نشانه رفتن مچ پا به سمت پایین می تواند دردناک باشد. این سندرم ناشی از استفاده زیاد، اغلب در رقصنده ها و ورزشکاران حرفه ای بروز می کند. همچنین، این عارضه می تواند با یک زائده استخوانی به نام اوس تریگونوم در ارتباط باشد. می توان بافت دارای مشکل را به وسیله آرتروسکوپی از بین برد.

سینوویت

بافت نرم و پوشاننده مفصل مچ پا (بافت سینوویال) می تواند ملتهب شده و سبب ایجاد درد و تورم شود. این عارضه می تواند در اثر آسیب و استفاده بیش از حد به وجود آید. آرتریت التهابی (آرتریت روماتوئید) و استئوآرتریت نیز می توانند سبب ایجاد سینوویت شوند. آرتروسکوپی مچ پا می تواند برای از بین بردن بافت ملتهبی استفاده شود که به درمان های غیر جراحی جوابگو نیست.

علائم ناشناخته مچ پا

گاهی اوقات بیماران به علائمی دچار می شوند که نمی توان آن ها را به وسیله دیگر تکنیک های تشخیصی توضیح داد. آرتروسکوپی این فرصت را فراهم می کند تا بتوان به صورت مستقیم درون مفصل را مشاهده کرد. سپس جراح می تواند مشکلاتی را شناسایی کند که می توانند به وسیله جراحی درمان شوند.

آرتروسکوپی مچ پا

جراحی به کمک آرتروسکوپی

❇ ترمیم تاندون های شانه

❇ ترمیم یا برداشتنی منیسک پاره شده

❇ بازسازی رباط صلیبی زانو

❇ برداشتن لایه داخلی ملتهب مفصل زانو، شانه ، آرنج، مچ پا، مچ دست

❇ آزاد کردن تونل کارپال

عمل پارگی رباط مچ پا

❇ خارج کردن قطعات غضروفی یا استخانی داخل متصل زانو، شانه، آرنج، مچ پا، مچ دست

شش مفصلی که بیش از سایر مفاصل تحت جراحی آرتروسکوپی قرار می گیرند عبارتند از زانو، شانه، آرنج، مچ پا، هیپ و معضل ران و مچ دست.

در اینجا درباره آرتروسکوپی زانو بیشتر بخوانید ⏪ دستورالعمل های بعد از جراحی آرتروسکوپی زانو 

مراحل عمل جراحی آرتروسکوپی مچ پا

گرچه  در عمل جراحی ارتروسکوپی بهبود آسان تر از عمل باز است، باز هم نیاز به استفاده از بیهوشی، بی حسی و تجهیزات خاص در اتاق عمل بیمارستان یا مراکز درمانی سرپایی دارد. بسته به محل مفصل و مشکل احتمالی آن ممکن است بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی استفاده شود.

یک برش کوچک به اندازه جا دکمه برای وارد کردن آرتروسکوپ داده می شود. ممکن است نیاز به یک یا چند برش کوچک دیگر برای دیدن سایر قسمت های مفصل یا وارد کردن سایر ابزارها باشد.

در صورت نیاز به جراحی اصلاحی و ترمیمی این کار با وسایل مخصوصی که از طریق برش های دیگر وارد مفصل می شوند، انجام می شود. در ابتدا آرتروسکوپی صرفاً یک وسیله تشخیص برای تعیین  مناسب ترین روش درمانی باز  بود. با تولید ابزار بهتر و پیشرفت تکنیک های جراحی، بسیاری از جراحی ها را می توان به صورت آرتروسکوپی انجام داد.

مثلا اکثر پارگی های منیسک زانو را می توان با جراحی آرتروسکوپی درمان کرد. پس از جراحی آرتروسکوپی به شما توصیه هایی برای مراقبت از برش های پوستی، فعالیت هایی که نباید انجام بدهید و تمریناتی که برای بهبود باید انجام بدهید، می شود.

در ویزیت پس از جراحی برای پیگیری، جراح برش ها را نگاه می کند، در زمان مناسب بخیه های شما را می کشد و برنامه بازتوانی شما را گوشزد می کند.

میزان جراحی مورد نیاز و زمان لازم برای بهبود پس از آن بستگی به پیچیدگی مشکل شما دارد. گاهی حین جراحی آرتروسکوپی، جراح درمی یابد که صدمه یا بیماری را نمی توان به تنهایی با آرتروسکوپی درمان کرد. جراحی وسیع و باز ممکن است در این حالت و در حالی که شما هنوز بیهوش / بی حس هستید انجام شود یا به زمان دیگری موکول شود تا مسأله با شما در میان گذاشته شود.

عوارض احتمالی آرتروسکوپی

گرچه عوارض ناشایع هستند، گاهی حین یا به دنبال آرتروسکوپی به وجود می آیند. عفونت، لخته شدن خون داخل سیاهرگ، تورم بیش از حد یا خونریزی، آسیب به عروق خونی یا اعصاب و شکستن ابزار جراحی داخل مفصل، شایع ترین عوارض هستند ولی بسیار کمتر از یک درصد کل جراحی های آرتروسکوپی روی می دهند.

مزایای عمل جراحی آرتروسکوپی 

گرچه عمل آرتروسکوپی به دلیل آن که برای درمان ورزشکاران و قهرمانان معروف با موفقیت انجام شد، در بین عموم نیز مورد توجه قرار گرفت, یک روش بسیار ارزشمند برای کلیه بیماران ارتوپدی است و معمولا برای بیمار نیز آسان تر از جراحی باز می باشد. اکثر بیماران در مراکز درمانی سرپایی تحت عمل جراحی آرتروسکوپی قرار می گیرند و پس از چند ساعت به منزل خود برمی گردند.

دوره نقاهت جراحی مچ پا

برش های کوچک پس از چند روز بهبود می یابند. گرچه این برش ها کوچک و درد داخل مفصل به دنبال آرتروسکوپی اندک است, چندین هفته طول می کشد تا مفصل بهبود کامل یابد. برای تسریع بهبود مفصل و محافظت آن برای عملکرد آینده، یک برنامه  فعالیت و بازتوانی خاص به شما توصیه خواهد شد.

به طور معمول، بیمار ظرف چند روز به مدرسه یا محل کار خود بازمی گردد یا فعالیت های روزمره خود را از سر می گیرد. ورزشکاران و آنهایی که وضعیت جسمی خوبی دارند در بعضی موارد و طی چند هفته به فعالیت های ورزشی خود باز می گردند. به یاد داشته باشید که افرادی که آرتروسکوپی می شوند ممکن است تشخیص های متفاوتی قبل از عمل داشته باشند، بنابراین درمان آرتروسکوپی هر فرد، منحصر به همان فرد است و زمان لازم برای بهبود نیز بر همین اساس منحصر به فرد است.

موارد منع آرتروسکوپی مچ پا

آرتروسکوپی برای برخی بیماران روش مناسبی نیست. ممکن است عمل جراحی شستشوی آرتروسکوپی برای بیماران مبتلا به التهاب شدید در مفصل مچ پا مزیتی نداشته باشد. همچنین، امکان دارد این روش برای بیماران مبتلا به عفونت های فعال  استخوان یا دیگر مشکلات پزشکی مناسب نباشد. اصلاح دفورمیته های شدید مچ پا با عمل جراحی آرتروسکوپی امکانپذیر نیست.

 

دکتر غلامرضا نادری 

متخصص ارتوپد ، آرتروسکوپی ، آرتروپلاستی و فلوشیپ جراحی مچ پا در تهران

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.برای پاسخگویی بهتر به سوالات شما لطفا قد، وزن و سن خود را در متن سوال درج کنید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شیماراشدی دوشنبه ۲۸ تیر ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  من دوستل هست که پاهام درم کرده من میخواهم بدونم بعد عمل چه میشود؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۸ تیر ۰( 4 ماه پیش)

   درود

   بايد اول علت ورم معلوم بشه و ببينيم اصلا عمل لازمه با نه

 • تصویر کاربر مجتبی شنبه ۱۹ تیر ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من از مادر زادگی جفت پاهام کج بودن ک طی چنتا عمل یکیشون خوب شد و مشکلی ت راه رفتن ندارم ولی پای راستم چند بار عمل شد ک درآخرین عمل دکتر مچ پارو ب منظور کج نشدن پا قفل کرد اینجوری ک میگف بعد گف ک بعد چن سال ک مثلا امسال باشه یعنی ت سن ۲۰ ۲۱ بیا ک قفل مچ رو باز کنم تا بتونی مث آدمای دیگ راه بری عمل برمیگرده ب چن سال یعنی ۴ ۵ سال پیش میخاستم بدونم این عمل ک قفل رو باز کنه چجوریه چقد زمان میبره درد داره چقد دوران نقاهت داره اسونه یا مشکل یا هر چی ک بنظر شما میرسد ممنونم .
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۱۹ تیر ۰( 4 ماه پیش)

   درود

   لازمه راديوگرافى ها رو ببينم و معاينه كنم

   اگه عمل فيوژن انجام داده باشن نمى تونن بازش كنن مجدد

    

 • تصویر کاربر Sina سه شنبه ۱۸ خرداد ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 113 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام، در پی پیچ خوردگی مچ‌پا، با دستور پزشک معالجم ام آر آی انجام دادم و بنا به تشخیص ایشان گچ گرفته شد که بعد از ۲۱ روز باز شد، الان بعد از گذشت ۳ روز از باز کردن گچ به فیزیوتراپی مراجعه کردم، خواستم از شما مشورت بگیرم که با توجه به تصاویر ام آر آی و گزارش همراه میتوانم امیدوار باشم یا نیاز به جراحی وجود دارد؟ چون باید به ورزش حرفه ای خودم برگردم و نباید زمان را از دست بدهم.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۱۲ خرداد ۰( 6 ماه پیش)

   درود

   براى تصميم گيرى نياز به معاينه هست 

   وفعلا براى عمل زوده و اقلا تا سه هفته ديگه فيزيو رو ادامه بدين

  2. تصویر کاربر Sina چهارشنبه ۱۲ خرداد ۰( 6 ماه پیش)
   آقای دکتر در مجموع سه ماه از آسیب دیدگی بنده گذشته، همچنان نظرتان برای جراحی زوده؟
  3. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۱۵ خرداد ۰( 6 ماه پیش)

   درود

   در صورت گذشت سه ماه و اگر در معاينه ناپايدارى وجود داشته باشه جراحى لازمه

  4. تصویر کاربر Sina شنبه ۱۵ خرداد ۰( 6 ماه پیش)
   متشکر از پاسخگویی شما، منظور از ناپایداری چیست؟ بنده در برخی زوایا درد دارم و احساس کشش در اون ناحیه رو دارم. قسمت فوقانی بخش خارجی قوزک و قسمت پایینی قوزک داخلی که درد تیزی دارم.
  5. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۱۵ خرداد ۰( 6 ماه پیش)

   ناپايدارى رو با معاينه مى شه فهميد

  6. تصویر کاربر Sina شنبه ۱۵ خرداد ۰( 6 ماه پیش)
   آدرس مطب رو میفرمایید؟ بنده از گیلان هستم.
  7. تصویر کاربر دکتر رضا نادری سه شنبه ۱۸ خرداد ۰( 5 ماه پیش)

   توى وبسايت نوبت بگيريد و آدرس رو هم ببينيد

  8. تصویر کاربر Sina سه شنبه ۱۸ خرداد ۰( 5 ماه پیش)
   بزرگوار شما در چه بیمارستانهایی جراحی انجام میدین؟
  9. تصویر کاربر دکتر رضا نادری سه شنبه ۱۸ خرداد ۰( 5 ماه پیش)

   مهراد، تريتا و تنديس

  10. نمایش سایر 8 پاسخ
 • تصویر کاربر صغری سه شنبه ۴ خرداد ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام. از کودکی مشکل پای پرانتزی دارم و مچ پای چپم هر از گاهی به شدت دردناک میشود. خصوصا در صورت بلند کردن چیزهای سنگین و البته در نتیجه سرما.... تا کنون با این دردهای گاه به گاهی مدارا کرده ام. الان نگرانم که آیا م توانم تا پایان عمر همینطور ادامه دهم و آیا مشکل مچ پایم حادتر نخواهد شد. الان ۴۵ سال دارم. سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری سه شنبه ۴ خرداد ۰( 6 ماه پیش)

   درود

   معاينه و بررسى ضرورى هست 

   مشكلات مزمن رو نبايد سبك شمرد

 • تصویر کاربر سینا جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام خدمت دکتر بزرگوار، نزدیک به دوماه هستش که مچم در هنگام تمرین پیچ خورده، ام ار ای گرفتم که دکتر فرمودند که پارگی خیلی خفیفی اتفاق افتاده . خواستم اگر امکانش هست نگاهی به ام ار ای بنده بندازید. پیشاپیش تشکر میکنم.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)

   درود

   معاينه لازمه. در تصوير كه پارگى بيشتر از جزئى هست

  2. تصویر کاربر سینا دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)
   ناپایداری در مچ ندارم. درد تا حدودی بسیار زیادی از بین رفته. پارگی از نظر شما به چه میزانی است.متشکرم
  3. تصویر کاربر سینا دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)
   ایشون گفتند بین ۱۰ تا ۲۰ درصد پارگی وجود داره که با فیزیوتراپی و تمرینات تقویتی در یک‌بازه نهایتا دوماهه ترمیم پذیر است.
  4. تصویر کاربر دکتر رضا نادری جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)

   درود

   تا خودم معاينه نكنم نمى تونم نظر بدم

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  با سلام. من دو سال پیش ، عمل مچ پا انجام دادم پیش دکتر موحد یگانه(رباط و غضروف)
  اما چند ماه بعد عمل با دو بار تزریق prp هم وقتی مدتی روی صندلی وایسادم یا مثلا مدت یکساعت خوابیدم
  هنگامی که می خوام راه بروم درد دارم و کمی لنگ می زنم تا خوب بشه. پیش دکتر هم رفتم گفت دچار آرتروز شدید!
  ام ار ای هم گرفتم گفته ورم داره و همون مشکل غضروفی هست هنوز
  میخواستم بدونم باز امکان عملش هست؟
  عملش درست نبوده یا کاری بر نمیاد؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)

   درود

   معاينه لازمه و اگر غضروف مشكل داشته طبيعيه كه در ٢٥ درصد موارد به درمان جواب نده و عمل مجدد بخواد 

 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  ایا شما در بیمارستانهای دولتی هم عمل میکنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش)

   درود

   خير

 • تصویر کاربر احسان پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من چندسال پیش مچ پای راستمو عمل کردم ک ثابت شده و توش پیچ هست ولی جدیدا باز دردش زیاد شده علت از چیه امکانش هست پیچ و مهره هارو در بیارم خوب بشه؟ممنونم اگ پاسخ بدین
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش)

   درود

   اقلا راديوگرافى جديد بفرستيد تا بتونم قضاوت كنم 

 • تصویر کاربر عاطفه دوشنبه ۳۰ فروردین ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  من کمتر از یه ماه پیش مچ پام پیچ خورد و به تشخیص دکتر گفتن کشیدگی تاندون و پام به مدت ۲۰ روز توی گچ بود و الان فیزیوتراپی میرم میتونم راه برم ولی کند، و هنگام راه رفتن هنوز درد دارم میخوام بدونم طبیعیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۳۰ فروردین ۰( 7 ماه پیش)

   درود

   فعلا طبيعيه ولى اگه شش هفته بعد از صدمه باز هم درد داشتيد ام آر آى لازم خواهد بود 

 • تصویر کاربر احمد چهارشنبه ۱۸ فروردین ۰( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 147 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر بنده باتشخیص دکتر موحدی یگانه تهران ودکتر یاوری کیا همدان باید عمل جراحی آرتروسکوپی مچ پاانجام بدم وکامپیوتر مغزاستخوان چون غضروف مچ پام کنده شده وام آر آی وسایر مدارکم آماده هست خواستم ازخدمتتون بپرسم آیاشمادربیمارستان آتیه تامین اجتماعی همدان یابعثت تشریف دارید که مالتونیم خدمت برسیم وباتوجه به بیمه تامین اجتماعی ازخدمات جنابعالی بهره مند بشیم تشکر ممنون میشم راهنمایی بفرمایید یاآدرس بفرمایید مطب خدمتتون برسیم مجددا" تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۱۸ فروردین ۰( 8 ماه پیش)

   درود

   خير اون بيمارستان ها عمل نمى كنم

درحال دریافت اطلاعات
مقالات پیشنهادی
تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس مطب

شريعتى پايين تَر از ايستگاه مترو قلهك ساختمان خانه درسا طبقه ى دوم ادارى واحد ٦

ساعات کار مطب

شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۹

دکتر غلامرضا نادری
پرسش از دکتر