منو

 عمل آرتروسکوپی مچ پا چگونه انجام می شود ؟

آرتروسکوپی مچ پا یک روش جراحی است که جراحان از آن برای رؤیت، تشخیص و درمان مشکلات داخلی مفصلی استفاده می کنند. در ادامه با این روش درمانی بیشتر آشنا می شوید.

کلمه آرتروسکوپی از دو کلمه یونانی آرترو به معنی مفصل و  اسکوپی به معنای نگاه کردن تشکیل می شود. این اصطلاح به طور تحت اللفظی به معنی نگاه کردن به داخل مفصل است.

آرتروسکوپی مچ پا یک فرایند جراحی است که در آن با استفاده از دوربین های فایبراپتیک (فیبر نوری) و ابزارهای جراحی از طریق برش های کوچکی، درون و اطراف مچ پا جراحی می شوند. آرتروسکوپی مچ پا با هدف ارزیابی جراحی و درمان طیفی از مشکلات مچ پا انجام می شود. جراحی آرتروسکوپیک می تواند نسبت به جراحی سنتی و باز، زمان بهبودی کوتاه تری داشته باشد.

در صورتی که فرد در اثر صدمه غضروف یا شکستگی استخوان، خرده هایی در مچ پای خود داشته باشد ممکن است به انجام آرتروسکوپی مچ پا نیازمند باشد. همچنین، در صورتی که در اثر پیچ خوردگی شدید مچ پا آسیبی به رباط رسیده باشد، جراح ارتوپد می تواند انجام آرتروسکوپی را برای ارزیابی وسعت آسیب و احتمالا ترمیم آن انتخاب کند. برای برخی افراد، انجام آرتروسکوپی به معنای بهبودی سریع تر، جای زخمی کمتر و داشتن عوارضی کمتر نسبت به جراحی باز می باشد.

عمل آرتروسکوپی مچ پا

آرتروسکوپی مچ پا چیست؟

آرتروسکوپی می تواند برای تشخیص و درمان اختلالات مختلف مچ پا استفاده شود. لیست مشکلاتی که می توانند به وسیله این تکنولوژی درمان شوند، دائما در حال رشد بوده و شامل موارد زیر می شود:

آرتروسکوپی مفصل مچ پا برای درمان آرتریت

عمل خشک کردن مچ پا یا ثابت سازی (فیوژن) مچ پا یک گزینه درمانی مناسب برای بسیاری از بیماران مبتلا به مراحل آخر آرتریت مچ پا است. آرتروسکوپی مچ پا روشی با کمترین سطح تهاجم را برای انجام ثابت سازی مچ پا ارائه می دهد. نتایج این فرایند می توانند هم سطح یا بهتر از تکنیک های باز باشند.

شکستگی های مچ پا

آرتروسکوپی مچ پا می تواند همراه با تکنیک های ترمیم شکستگی انجام شود. این کار می تواند به کسب اطمینان از درست روی هم قرار گرفتن استخوان و غضروف کمک کند. همچنین، می توان در حین ترمیم شکستگی مچ پا از این روش استفاده کرد تا آسیب های غضروفی داخل مچ پا بررسی شوند.

مطلب مرتبط: انواع شکستگی قوزک مچ پا و درمان آن

بی ثباتی مچ پا

رباط های مچ پا می توانند کشیده یا پاره شده و به احساس ناپایداری و بی ثباتی آن منجر شوند. این رباط ها می توانند به وسیله جراحی ترمیم شوند. تکنیک های آرتروسکوپیک می توانند یک گزینه درمانی برای این مشکل باشند.

مطلب مرتبط: درمان بی ثباتی و خالی کردن مچ پا

گیر کردن قدامی مچ پا (بیماری مچ پای وزشکاران یا فوتبالیست ها)

گیر کردن مچ پا هنگامی اتفاق می افتد که جلوی مفصل مچ پا ملتهب می شود. علائم این وضعیت شامل درد و تورم مچ پا می شوند. این شرایط می تواند سبب محدود شدن توانایی خم شدن مچ پا به سمت بالا باشد. در این مورد بالا رفتن از نواحی شیب دار اغلب با درد همراه خواهد بود. در این اختلال امکان دارد در عکس های اشعه ایکس، استئوفیت یا خار استخوانی نیز دیده شود. آرتروسکوپی می تواند برای از بین بردن بافت های ملتهب و خار های استخوانی استفاده شود.

آرتروفیبروز

در این عارضه بافت اسکار (جای زخم) در درون مچ پا تشکیل می شود. این وضعیت می تواند سبب خشک شدن و دردناکی مفصل شود که به آن آرتروفیبروز نیز می گویند. آرتروسکوپی مچ پا می تواند برای شناسایی بافت اسکار و از بین بردن آن استفاده شود.

عفونت

عفونت موجود در فضای مفصلی را نمی توان فقط به وسیله آنتی بیوتیک ها درمان کرد. این وضعیت، اغلب نیازمند یک جراحی اورژانسی جهت شستشوی مفصل است که می تواند به وسیله آرتروسکوپی صورت گیرد.

اجسام سرگردان و آزاد

غضروف، استخوان و بافت اسکار می توانند به صورت آزادانه در مفصل شناور شده و اجسام آزاد را به وجود آورند. اجسام آزاد می توانند دردناک بوده و سبب ایجاد مشکلاتی مانند قفل کردن و درد یا صدا دادن پا شوند. می توان جهت یافتن و برداشتن اجسام آزاد از آرتروسکوپی مچ پا استفاده کرد.

بیماری OCD مچ پا (ضایعات استئوکندرال)

نواحی آسیب دیده غضروف و استخوان هستند که در مفصل مچ پا وجود دارند. این نقص ها معمولا توسط آسیب های مچ پا مانند شکستگی ها و پیچ خوردگی ها به وجود می آیند. علائم رایج شامل درد مچ پا و تورم آن می شوند. تشخیص به وسیله ترکیبی از یک معاینه جسمانی و مطالعات تصویر برداری صورت می گیرد.

مطالعات تصویربردای می توانند تصاویر اشعه ایکس، ام آر آی و سی تی اسکن را در بر گیرند. این درمان به اندازه، موقعیت و پایداری نقص غضروفی بستگی دارد. علائم و فعالیت های بیمار نیز باید در نظر گرفته شوند. جراحی اغلب شامل برداشتن غضروف آسیب دیده و به وجود آوردن سوراخ های ریزی بر روی استخوان می شود که جهت بهبودی  و التیام آن ایجاد می شوند. علاوه بر آن، فرایند های پیوند استخوان و غضروف نیز می توانند انجام شوند.

مطلب مرتبط: OCD یا ضایعه غضروف مچ پا را بهتر بشناسید.

گیر کردن خلفی مچ پا

این وضعیت هنگامی اتفاق می افتد که بافت نرم در پشت مچ پا ملتهب می شود. نشانه رفتن مچ پا به سمت پایین می تواند دردناک باشد. این سندرم ناشی از استفاده زیاد، اغلب در رقصنده ها و ورزشکاران حرفه ای بروز می کند. همچنین، این عارضه می تواند با یک زائده استخوانی به نام اوس تریگونوم در ارتباط باشد. می توان بافت دارای مشکل را به وسیله آرتروسکوپی از بین برد.

سینوویت

بافت نرم و پوشاننده مفصل مچ پا (بافت سینوویال) می تواند ملتهب شده و سبب ایجاد درد و تورم شود. این عارضه می تواند در اثر آسیب و استفاده بیش از حد به وجود آید. آرتریت التهابی (آرتریت روماتوئید) و استئوآرتریت نیز می توانند سبب ایجاد سینوویت شوند. آرتروسکوپی مچ پا می تواند برای از بین بردن بافت ملتهبی استفاده شود که به درمان های غیر جراحی جوابگو نیست.

علائم ناشناخته مچ پا

گاهی اوقات بیماران به علائمی دچار می شوند که نمی توان آن ها را به وسیله دیگر تکنیک های تشخیصی توضیح داد. آرتروسکوپی این فرصت را فراهم می کند تا بتوان به صورت مستقیم درون مفصل را مشاهده کرد. سپس جراح می تواند مشکلاتی را شناسایی کند که می توانند به وسیله جراحی درمان شوند.

آرتروسکوپی مچ پا

جراحی به کمک آرتروسکوپی

❇ ترمیم تاندون های شانه

❇ ترمیم یا برداشتنی منیسک پاره شده

❇ بازسازی رباط صلیبی زانو

❇ برداشتن لایه داخلی ملتهب مفصل زانو، شانه ، آرنج، مچ پا، مچ دست

❇ آزاد کردن تونل کارپال

عمل پارگی رباط مچ پا

❇ خارج کردن قطعات غضروفی یا استخانی داخل متصل زانو، شانه، آرنج، مچ پا، مچ دست

شش مفصلی که بیش از سایر مفاصل تحت جراحی آرتروسکوپی قرار می گیرند عبارتند از زانو، شانه، آرنج، مچ پا، هیپ و معضل ران و مچ دست.

در اینجا درباره آرتروسکوپی زانو بیشتر بخوانید ⏪ دستورالعمل های بعد از جراحی آرتروسکوپی زانو 

مراحل عمل جراحی آرتروسکوپی مچ پا

گرچه  در عمل جراحی ارتروسکوپی بهبود آسان تر از عمل باز است، باز هم نیاز به استفاده از بیهوشی، بی حسی و تجهیزات خاص در اتاق عمل بیمارستان یا مراکز درمانی سرپایی دارد. بسته به محل مفصل و مشکل احتمالی آن ممکن است بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی استفاده شود.

یک برش کوچک به اندازه جا دکمه برای وارد کردن آرتروسکوپ داده می شود. ممکن است نیاز به یک یا چند برش کوچک دیگر برای دیدن سایر قسمت های مفصل یا وارد کردن سایر ابزارها باشد.

در صورت نیاز به جراحی اصلاحی و ترمیمی این کار با وسایل مخصوصی که از طریق برش های دیگر وارد مفصل می شوند، انجام می شود. در ابتدا آرتروسکوپی صرفاً یک وسیله تشخیص برای تعیین  مناسب ترین روش درمانی باز  بود. با تولید ابزار بهتر و پیشرفت تکنیک های جراحی، بسیاری از جراحی ها را می توان به صورت آرتروسکوپی انجام داد.

مثلا اکثر پارگی های منیسک زانو را می توان با جراحی آرتروسکوپی درمان کرد. پس از جراحی آرتروسکوپی به شما توصیه هایی برای مراقبت از برش های پوستی، فعالیت هایی که نباید انجام بدهید و تمریناتی که برای بهبود باید انجام بدهید، می شود.

در ویزیت پس از جراحی برای پیگیری، جراح برش ها را نگاه می کند، در زمان مناسب بخیه های شما را می کشد و برنامه بازتوانی شما را گوشزد می کند.

میزان جراحی مورد نیاز و زمان لازم برای بهبود پس از آن بستگی به پیچیدگی مشکل شما دارد. گاهی حین جراحی آرتروسکوپی، جراح درمی یابد که صدمه یا بیماری را نمی توان به تنهایی با آرتروسکوپی درمان کرد. جراحی وسیع و باز ممکن است در این حالت و در حالی که شما هنوز بیهوش / بی حس هستید انجام شود یا به زمان دیگری موکول شود تا مسأله با شما در میان گذاشته شود.

عوارض احتمالی آرتروسکوپی

گرچه عوارض ناشایع هستند، گاهی حین یا به دنبال آرتروسکوپی به وجود می آیند. عفونت، لخته شدن خون داخل سیاهرگ، تورم بیش از حد یا خونریزی، آسیب به عروق خونی یا اعصاب و شکستن ابزار جراحی داخل مفصل، شایع ترین عوارض هستند ولی بسیار کمتر از یک درصد کل جراحی های آرتروسکوپی روی می دهند.

مزایای عمل جراحی آرتروسکوپی 

گرچه عمل آرتروسکوپی به دلیل آن که برای درمان ورزشکاران و قهرمانان معروف با موفقیت انجام شد، در بین عموم نیز مورد توجه قرار گرفت, یک روش بسیار ارزشمند برای کلیه بیماران ارتوپدی است و معمولا برای بیمار نیز آسان تر از جراحی باز می باشد. اکثر بیماران در مراکز درمانی سرپایی تحت عمل جراحی آرتروسکوپی قرار می گیرند و پس از چند ساعت به منزل خود برمی گردند.

دوره نقاهت جراحی مچ پا

برش های کوچک پس از چند روز بهبود می یابند. گرچه این برش ها کوچک و درد داخل مفصل به دنبال آرتروسکوپی اندک است, چندین هفته طول می کشد تا مفصل بهبود کامل یابد. برای تسریع بهبود مفصل و محافظت آن برای عملکرد آینده، یک برنامه  فعالیت و بازتوانی خاص به شما توصیه خواهد شد.

به طور معمول، بیمار ظرف چند روز به مدرسه یا محل کار خود بازمی گردد یا فعالیت های روزمره خود را از سر می گیرد. ورزشکاران و آنهایی که وضعیت جسمی خوبی دارند در بعضی موارد و طی چند هفته به فعالیت های ورزشی خود باز می گردند. به یاد داشته باشید که افرادی که آرتروسکوپی می شوند ممکن است تشخیص های متفاوتی قبل از عمل داشته باشند، بنابراین درمان آرتروسکوپی هر فرد، منحصر به همان فرد است و زمان لازم برای بهبود نیز بر همین اساس منحصر به فرد است.

موارد منع آرتروسکوپی مچ پا

آرتروسکوپی برای برخی بیماران روش مناسبی نیست. ممکن است عمل جراحی شستشوی آرتروسکوپی برای بیماران مبتلا به التهاب شدید در مفصل مچ پا مزیتی نداشته باشد. همچنین، امکان دارد این روش برای بیماران مبتلا به عفونت های فعال  استخوان یا دیگر مشکلات پزشکی مناسب نباشد. اصلاح دفورمیته های شدید مچ پا با عمل جراحی آرتروسکوپی امکانپذیر نیست.

 

دکتر غلامرضا نادری 

متخصص ارتوپد ، آرتروسکوپی ، آرتروپلاستی و فلوشیپ جراحی مچ پا در تهران

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سما دوشنبه ۴ آذر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت دکتر عزیز. دخترم ۱۶ماهشه‌.۱۵ ماهگی شروع به راه رفتن کرده.احساس میکنم پای چپش موقع راه رفتن بسمت داخل میره( درواقع انگار از مچ کج میشه) البته همسرم هم همینه ک اکثرکفشاش بسمت داخل ساییدگی لژ داره.بنظرتون بایدچه اقدامی بکنم؟ سپاس فراووان
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۴ آذر ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   بابد معاينه بشه ولى در اين سن معمولا هيچ اقدامى لازم نيست و تنها بايد ساليانه معاينه انجام بشه

   با احترام

 • تصویر کاربر عباسی دوشنبه ۴ آذر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  با سلام هزینه ارتروسکوپی مچ پا چقدره واینکه طرف قرارداد بیمه سلامت هستید ؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۴ آذر ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   خير آزاد عمل مى كنم

   با احترام

 • تصویر کاربر Hero شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام وعلیکم
  دکتر عزیز
  من یک معلم اهل کردستان عراق 35 ساله هستم ، سال گذشته بعد از آن روی زمین افتادم ، در ناحیه مچ پا احساس درد می شود. من به سه پزشک دیگر در سلیمانیا مراجعه کردم که آنها یک داروی به من دادند ، اما درد من هرگز تمام نشد. MRI را گرفتند ، آنها چیزی بیشتر نمی گویند ، فقط می گویند آسان است و شما باید استراحت کنید ، اقوام من از ایران آنها آدرس شما را برای من ارسال کردند و شما را تحسین کردند.
  با احترام
  منتظر جواب شما هستم و در اسرع وقت می توانم از شما بازدید کنم.
  من گزارش MRI خود را ضمیمه کردم و داروهایی که برای مصرف آنها داده شده است.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   بايد يك سى تى اسكن اسپيرال انجام بدهيد

   فكر مى كنم بايد معاينه بشويد و به احتمال زياد نياز به عمل جراحى آرتروسكوپى داريد

   با احترام

 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۹ آبان ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ،من دچار شکستگی (ترک) استخوان متاتارس پنجم شده ام که با مراجعه به بیمارستان مدنی کرج ،پزشک اورژانس فرمودن بعلت ورم پا تا یک هفته در آتل باشد و پس از یک هفته باید برای شش هفته پام گچ گرفته شود،سوالم این است باتوجه به مشغله زیادم راه حلی غیر از گچ گرفتن پام وجود دارد؟ تصویر به پیوست
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری پنجشنبه ۹ آبان ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   مى تونيد از air cast استفاده كنيد 

   با احترام

 • تصویر کاربر غنی چهارشنبه ۸ آبان ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام عرض ادب
  پسر ۵/۵ساله من از موقع راه رفتن پای چپش آرام میلنگه به مرور زمان بیشتر شد
  دکتر۲۰ جلسه فیزیوتراپی فرستاد درست نشد
  تا اینکه یه دکتر دیگه آشیل کوتاه تشخیص داد وعمل جراحی آیا عملش توی این سن مشکلی داره و اینکه بغیر عمل راه حل دیگری
  داره .
  با تشکر از راهنما یی شما
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۸ آبان ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   در سن بالاتر از چهار سال ممكنه عمل لازم باشه

   با احترام

 • تصویر کاربر سید دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  بر اثر دیابت دچار مفصل شارکو شدم ومچ پام تعادل نداره
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   اگر راديوگرافى مى فرستادين بيشتر كمك مى كرد

   اگر مفصل مچ در شاركو ناپايدار باشه معمولا جراحى لازمه

   با احترام

 • تصویر کاربر سلامی یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  بنده سال 66 بر اثر ترکش به ناحیه پشت زانو ،عصب پرونئال پای راستم قطع گردیده و مچ پا و انگشتانم بالا نمی آید .البته حرکت مچ و انگشتان به طرف پایین ، راست و چپ مشکلی ندارم . آیا راه حلی به نظر شما میرسد که بتوانم انگشتان و مچ پایم به طرف بالا حرکت دهم یا حد اقل ثابت بمانند که افتادگی نداشته باشند. از لطف شما سپاسگزارم .
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   بله مى سه عمل انتقال تاندون براتون انجام داد

   با احترام

 • تصویر کاربر سعيد چهارشنبه ۲۴ مهر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام
  آقاي دكتر من بالاي پاشنه پام نزيك به مچ پاهم ورم ميكنه هم درد شديدي داره وقتي شب ميخوابم صب كه بيدار ميشم دردش كم ميشه ولي بعد اينكه كمي راه ميرم دوباره درد شديدي احسلس ميكنم كه ديگه نميتونم راه برم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۲۴ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   حداقل لازمه يك راديوگرافى ساده انجام بدين

   آيا سابقه صدمه داريد؟

   با احترام 

  2. تصویر کاربر سعيد چهارشنبه ۲۴ مهر ۹۸( 1 سال پیش)
   بله آقاي دكتر كف پام شكسته بود الان دو ماهه كه گچ پام رو باز كردم چند مدتي لنگ ميزدم و كچ راه رفتم فكر ميكنم فشار به پاشنه پام اومد . و من كفشي ميپوشم كه كفش خيلي نرمه آيا از اون هم ميشه؟ ممنون
  3. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۲۴ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   اطفا راديوگرافى بفرستيد

   با احترام

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۲۲ مهر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  با سلام دکتر
  دکتر من میخام برم خارج از کشور یه موقعیت کاری برام پیش اومده حالا پایان خدمت ندارم میخام معافیت پزشکی بگیرم میتونم دکتر عمل فیوژن مچ پا انجام بدم دکتر خواهش میکنم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۲ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   هرگز توصيه نمى شه

   با احترام

 • تصویر کاربر علیرضا یکشنبه ۲۱ مهر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خوبید!
  ببخشید سوال داشتم
  من ۲۸ شهریور تو ورزش مچ پام به سمت خارج پیچ خورد و شب رفتم بیمارستان و گفتن استخوان مدیال مالئون به دلیل کشیدگی شدید رباط جابه جا شده ولی نیاز ب عمل نداره گچ گرفت تا به امروز گف بعد ۱۵ روز میتونی پاتو فشار بیاری منم تا امروز فشار میارم درد ندارم ولی همونجا میسوزه فقط حس سوزش دارم
  خواستم بدونم این علتش چیه
  ینی خوب نشده؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۲۱ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   لطفا راديوگرافيتون رو بفرستيد

   با احترام

  2. تصویر کاربر علیرضا یکشنبه ۲۱ مهر ۹۸( 1 سال پیش)
   اقای دکتر عکس رادیوگرافی ک گرفتن ازم تو سیستم بیمارستان موند بصورت چاپ شده نمیدن به کسی از اونجا مستقیم به سیستم دکتر میره ندارم الان
  3. تصویر کاربر علیرضا یکشنبه ۲۱ مهر ۹۸( 1 سال پیش)
   اقای دکتر عکس بهم ندادن تو سیستم بیمارستان فقط هست
   حالا پیش بینی شما چیه؟!
  4. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۲۱ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   كار من پيش بينى نيست و بايد بر اساس شواهد استدلال كنم و تشخيص بدم و درمان كنم

   بهتره به پزشك معالجتون مراجعه بفرماييد

   با احترام

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
مقالات پیشنهادی
تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس مطب

شريعتى پايين تَر از ايستگاه مترو قلهك ساختمان خانه درسا طبقه ى دوم ادارى واحد ٦

ساعات کار مطب

شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۹

دکتر غلامرضا نادری
پرسش از دکتر