منو

علت و درمان درد مچ پا

درد مچ پا می تواند همراه با سوزش، سفتی، قرمزی و داغ شدن مچ پا نیز باشد. درمان درد مچ پا می تواند در مراحل اول شامل استراحت، سرمادرمانی یا بالا بردن پا و ایموبیلیزاسیون باشد، اما ممکن است نیاز باشد که از داروهای ضد التهاب نیز استفاده کنید.

درد مچ پا ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آید. هر کس در هر سنی می تواند آن را تجربه کند ولی مهمترین عامل به وجود آورنده ی آن پیچ خوردگی مچ پا می باشد. برای درمان درد ناشی از پیچ خوردگی مچ پا راه هایی ارائه شده که در این مقاله به آن پرداخته می شود.

بهترین مسکن برای درد مچ پا

در اکثر موارد، داروهای بدون نسخه ضد درد مانند ایبوپروفن (Advil ،Motrin IB و …) یا ناپروکسن سدیم (Aleve و…) یا استامینوفن (Tylenol و…) برای مدیریت درد مچ پا پیچ خوردگی مچ پا کافی هستند.

جهت استفاده از مسکن برای درد مچ پا نیاز است بررسی شود که درد مرتبط با بیماری و مشکلات مچ پا است یا خیر. در حالی که قرص هایی مانند ایبوپروفن ممکن است اولین داروی ضد التهابی باشد که به ذهن شما خطور می کند و برای کنترل درد مچ پا مناسب هستند.

گزینه های موضعی نیز وجود دارد که می توانید مستقیماً روی محل درد و تورم بمالید یا اسپری کنید. پمادهای موضعی نیز می توانند به اندازه داروهای خوراکی موثر باشند. در نظر داشته باید که گاهی بهترین مسکن استفاده از درمان خانگی درد مچ پا است و گاهی مراجعه به بهترین متخصص ارتوپدی راه حل طلایی است.

در ادامه این مقاله به شرح کامل دلایل درد مچ پا و مسکن ها و درمان درد مچ پا می پردازیم.

درد مچ پا نشانه چیست؟

درد مچ پا به هرگونه درد و ناراحتی که هر کدام از بخش های مچ پا را تحت تاثیر قرار می دهد، اشاره دارد. رایج ترین علت درد مچ پا، پیچ خوردگی مچ پا است. پیچ خوردگی مچ پا آسیبی است که به رباط های مرتبط کننده ی استخوان های مچ پا می رسد.

درد مچ پا می تواند ویژگی های زیر را داشته باشد:

 1. یک یا هر دو مچ ها را تحت تاثیر قرار دهد.
 2. افراد را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد.
 3. یک شخص را از راه رفتن باز دارد.

 

مچ پا قسمتی پیچیده از بدن است که استخوان های نازک نی و درشت نی پا و استخوان تالوس مچ پا در آن به هم می رسند. رباط ها این استخوان ها را کنار هم نگه می دارند و حرکت را ممکن می سازند. مچ پا به دلیل همین پیچیدگی، بسیار مستعد آسیب دیدن است.

علل درد مچ پا هنگام دویدن

 • کشیدگی یا پیچ خوردگی
 • خستگی
 • تاندونیت (کشیدگی و التهاب تاندون ها)
 • عدم تعادل و خالی کردن مچ پا

چه افرادی مبتلا به درد مچ پا می شوند؟

هر کسی در هر سنی می تواند درد مچ پا را تجربه کند. درد مچ پا معمولا توسط یک افتادن تصادفی یا آسیب های ورزشی به وجود می آید. این درد در ورزشکاران و مردان فعال زیر ۲۴ سال، بیشتر متداول است. در زنان هم درد مچ پا در سنین بالای ۳۰ سال، بیشتر دیده می شود.

 

درد مچ پا ناشی از چیست

عوامل موثر در بروز درد مچ پا

شاید این سوال برخی باشد که علت درد کف پا و مچ پا ناشی از چیست. رایج ترین علت درد مچ پا، پیچ خوردگی مچ پا است. پیچ خوردگی مچ پا آسیبی است که به رباط های مرتبط کننده ی استخوان های مچ پا می رسد. یک پیچ خوردگی می تواند هنگامی که مچ پا خارج از موقعیت عادی (معمولا به سمت داخل پا) خود می پیچد و معمولا سبب کشیدگی بیش از حد و یا پارگی رباط می شود، رخ می دهد.

درد مچ پا می تواند توسط شکستگی یکی از استخوان های مچ پا نیز ایجاد شود. از آنجایی که استخوان نازک نی در مقایسه با استخوان درشت نی تقریبا کوچکتر است، احتمال شکستگی آن خیلی بیشتر است. عوامل کمتر متداول درد مچ پا شامل موارد زیر می شوند:

 • التهاب مفاصل
 • نقرس
 • عفونت

التهاب تاندون آشیل یا استفاده بیش از حد از عضلات پشت ساق پا نیز می توانند سبب درد مچ پا شود. این وضعیت بیشتر در دوندگان شایع است.

علائم بروز درد مچ پا

علاوه بر درد، آسیب به پا، معمولا منجر به ایجاد ورم مچ پا و کبودی نیز می شود. در بیشتر موارد فرد قادر نخواهد بود که هیچ وزنی را بر روی مچ پای خود تحمل کند.

اگر نمی توانید وزنی را بر روی مچ پای خود قرار دهید یا می توانید تورم و قرمزی را اطراف مچ پای خود مشاهده کنید و یا دردی متوسط تا شدید در مچ پای خود دارید، بهتر است که بر روی آن پایتان نایستید و هر چه زودتر به دنبال درمان پزشکی باشید.

تشخیص علت درد مچ پا

پزشک شما با پرسیدن در مورد علت درد کف پا و مچ پا و شروع دردتان (کاری که هنگام احساس درد در حال انجام آن بودید) آغاز می کند. او ممکن است از شما در مورد پیاده روی، ورزش کردن و مواردی از این قبیل در صورتی که انجام می داده اید، سوال کند.

پزشک سپس به مچ پایتان نگاه کرده و معاینه ای فیزیکی انجام خواهد داد. پزشک ممکن است دستور گرفتن عکس اشعه ایکس را بدهد تا اگر علت درد مچ پا، پیچ خوردگی یا شکستگی است متوجه شود. در برخی موارد، ممکن است مقداری مایع از مفصل مچ پا کشیده شود تا از لحاظ وجود عفونت و دیگر وضعیت های زمینه ای مورد بررسی قرار داده شود.

آشنایی با انواع بیماری های مچ پا و درمان آن

درد مچ پا و قلب

درد پا و قفسه سینه به طور معمول با هم اتفاق نمی افتند. با این وجود، ارتباطی بین درد پا و سلامت قلب وجود دارد. بنابراین ممکن است فرد هر علائم را همزمان با هم تجربه کند. در این مقاله، ما رابطه بین درد پا و سلامت قلب را بررسی می کنیم.

بیماری شریان محیطی

فرد مبتلا به PAD ممکن است درد پا را تجربه کند. گاهی اوقات ، درد پا می تواند نشان دهد که فرد در معرض ابتلا به بیماری قلبی است.

بیماری عروق محیطی (PAD) هنگامی رخ می دهد که عروق محیطی باریک می شوند و رسوبات چربی شروع به جمع شدن می کنند.

بر اساس یافته های یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ ، افراد مبتلا به PAD در طول زندگی بیشتر در معرض خطر مرگ و میر ناشی از یک حادثه قلبی عروقی هستند. شایع ترین علامت PAD گرفتگی عضلانی در ران، باسن یا ساق پا هنگام ورزش، راه رفتن یا بالا رفتن از پله ها است.

علائم دیگر عبارتند از:

 • رشد ضعیف ناخن
 • اختلال در نعوظ
 • احساس سرما در پایین ساق پا یا پا
 • زخم هایی روی پا یا انگشتان پا که به آرامی بهبود می یابند

درمان درد مچ پا سمت چپ

مچ پای دارای دو کیسه پر از مایع یا بورس است که فضای بین تاندون ها و استخوان ها را پر می کند. آنها می توانند در اثر آرتروز، استفاده بیش از حد، کفش های پاشنه بلند، ملتهب شوند و مچ پای شما سفت، حساس، گرم و متورم شود. بهترین درمان درد مچ پا سمت چپ استفاده از داروهای ضد التهاب است. همچنین کشش و تمرینات ویژه می تواند از مشکلات آینده جلوگیری کند. در بیشتر موارد، مسکن های بدون نسخه – مانند ایبوپروفن یا استامینوفن برای کنترل درد پیچ ​​خوردگی مچ پا کافی هستند.

درمان درد مچ پا سمت چپ

درد مچ پا بعد از پیاده روی

چه چیزی ممکن است باعث درد مچ پای شما شود؟ از آنجایی که مفصل مچ باید فشار وزن کل بدن ما را تحمل کند، بنابراین مستعد پیچ خوردن است. پیچ خوردن مچ پا زمانی اتفاق می افتد که لیگامنت ها بیش از حد کشیده شده و آسیب می بینند.

در صورتی که پیچ خوردگی مچ پا درما نشود، می تواند به آرتروز، پوکی استخوان، جراحت و … تبدیل شود. اگر مفصل بزرگ مچ پا، چه در مفصل اصلی و چه در مفصل فرعی، دارای آرتروز باشد، درد احساس می شود.

آسیب تاندون ها در داخل و خارج از مچ پا نیز می تواند باعث ایجاد احساس درد و سوزش شود.

هرچند، شایع ترین علت درد مچ پا بعد از راه رفتن، عدم تعادل و بی ثباتی است.

درمان درد مزمن مچ پا

درد مچ پا و درمان آن به علت و اینکه شکستگی یا پیچ خوردگی اتفاق افتاده باشد، بستگی دارد. برای درمان درد مچ پا، از شما خواسته می شود که بسته به وسعت آسیب از چند روز تا چند هفته بر روی آن پا نایستید ( با استفاده از کمک عصاهای زیر بغل). معمولا به شما گفته می شود که هنگام تکیه دادن پایتان را بلند کنید (در سطح بالاتری قرار دهید).

پزشک شما ممکن است از شما بخواهد:

 1. که حداکثر تا سه بار در روز، جهت کاهش تورم بر روی مچ پایتان یخ اعمال کنید.
 2. از پانسمان فشاری جهت کاهش تورم استفاده کنید.
 3. از دارو های بدون نسخه مانند ایبوپروفن جهت کمک به تورم و درد استفاده کنید.

توجه: در موارد آسیب های شدید مچ پا، ممکن است جراحی لازم باشد.

درمان خانگی درد مچ پا

درد مچ پا ممکن است ناشى از کشیدگى عضله، شکستگی استخوان، نقرس، چاقی و تحلیل مفصل مى باشد. با روش هاى زیر مى توانید درد و التهاب را کاهش دهید.

همچنین می توانید با دست، مچ پا را به سمت بالا و پایین ماساژ دهید. این کار علاوه بر اینکه حرکت دادن مچ پا را آسان تر می کند، به کاهش تورم و سرعت بخشیدن به روند بهبود کمک می کند.

اگر درد مچ پای شما در نتیجه ورم مفاصل است، نمی توانید صدمه را به طور کامل درمان کنید. با این وجود روش هایی وجود دارد که می توانید درد آن را کاهش دهید. بنابراین می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 • از داروهای مسکن استفاده کنید.
 • برای کاهش درد، تورم و التهاب از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده کنید.
 • فعالیت جسمی خود را حفظ کنید و یک برنامه منظم ورزشی داشته باشید.
 • عادات غذایی سالم داشته باشید.
 • حرکات کششی را حفظ کنید تا دامنه خوبی از حرکت در مفاصل شما حفظ شود.
 • وزن بدن خود را متعادل نگه دارید تا باعث کاهش استرس در مفاصل شود.

استراحت

از آنجا که مچ پا شما بیشترین وزن را هنگام ایستادن تحمل می کند، استراحت موثر ترین درمان خانگی درد مچ پا است که می توانید شروع کنید. اگر همچنان بر روى پاهایتان بایستید،  التهاب بیشتر طول خواهد کشید. استفاده بیش از حد از مچ پا ممکن است آسیب و آرتروز را تشدید کند تا زمانی که بی حرکتى یا جراحی تنها گزینه هاى شما باشند. به مچ پاى خود استراحت دهید و آن را بالاتر ار قلبتان قرار دهید تا درد آن آرام شود.

پشتیبانی

هنگامی که مجبور به راه رفتن هستید، بهتر است از یک مچ بند براى اعمال فشار بر روى مچ پاى آسیب دیده استفاده کنید. محدودیت حرکت ایجاد شده با آن درد را تسکین مى دهد.

کمپرس سرد

کارشناسان موسسه ملی بهدرمان درد مچ پا با داروی گیاهیداشت، کمپرس سرد و یخ را به عنوان درمان درد مچ پا و تسکین درد مچ پا پس از گرفتگى تائید کرده اند. اگر استئوآرتریت، نقرس، پوکی استخوان یا دیگر بیماری های استخوانی دارید، مچ پاى شما ممکن است بهتر به درمان کمپرس سرد و گرم بهتر پاسخ دهد . کمپرس گرم را به مدت ۲۰ دقیقه و سپس کمپرس سرد را نیز به مدت ۲۰ دقیقه اعمال کنید.

کمپرس یخ

رژیم غذایی

تغییر رژیم غذایی برای از بین بردن درد مچ پا می تواند در طولانی مدت موثر باشد. اگر وزنتان بالا باشد، ممکن است گردش خون ضعیف و فشار زیاد در مچ پا و دیگر مفاصل تحمل کننده ى وزن را تجربه کنید. اگر اضافه وزن دارید و از گرفتگى هاى مکرر یا تحلیل استخوانى رنج می برید، کاهش وزن می تواند به طور دائمی درد مچ پا را به پایان برساند. اضافه کردن یک مکمل مفصل به رژیم غذایی ، مانند گلوکوزامین و کندروتین مى تواند به محافظت از مفصل مچ پا و بافت اطراف آن کمک کند.

درمان درد مچ پا با دارو

درمان درد مچ پا با داروهای خوراکی، زمانی  موثر است که داروها را طبق تحویز و دستورالعمل آن ها مصرف کنید . پزشکان مرکز پزشکی دانشگاه مریلند ، آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن را پیشنهاد می کنند که هر کدام از آن ها بدون نسخه نیز در دسترس هستند.

درمان درد مچ پا با ورزش

ورزش یک درمان مداوم در خانه است که به عنوان تسکین درد و پیشگیری مفید خواهد بود. شنا یکی از راه های به دست آوردن انعطاف پذیری عضلات پس از یک دوره استراحت است. با ورزش مى توانید عضلات را تقویت و از آسیب هاى آینده پیشگیرى کنید.

ما در اینجا ۶ حرکت ساده کششی برای تسکین درد مچ پا که به رفع خستگی و سفت شدن مچ پا کمک می کند را معرفی می کنیم. شما برای این حرکات به دو وسیله ساده نیاز دارید:

 • استپ
 • توپ تنیس یا پینگ پونگ

شما می توانید در انتهای هر روز این حرکات را انجام دهید. هر کدام از این حرکات را به مدت ۳۰ ثانیه برای هر پا انجام دهید. همچنین برای اثر بخشی بیشتر می توانید هر حرکت را دو مرتبه تکرار کنید.

 1. کشش انعطافی مچ پا روی استپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • توجه کنید انگشتان پا و برآمدگی پا بر روی استپ و پاشنه پا بر روی زمین باشد.
 • وزن خود را به جلو بیاندازید تا به برآمدگی کف پای شما فشار وارد آید و مچ و کف پای شما کشیده شود.

توجه: برای فشار کمتر، پای دیگر خود را دقیقا کنار استپ قرار دهید. برای افزایش فشار، هر دو پا را روی استپ قرار دهید یا خود را به سمت جلو بکشید.

۲. کشش بسطی مچ پا روی استپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • به فاصله یک متر از استپ بایستید.
 • روی پای خود را با استپ تماس دهید.
 • زانو را خم کنید تا فشار بر روی پا بیشتر شده و کشش را در جلوی مچ پای خود حس کنید

۳. کشش انعطافی انگشتان پا بر روی استپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • انگشتان پای خود را بر بالای استپ قرار دهید.
 • پای خود را به جلو بکشید تا فشار بر انتهای کف پا بیشتر شود.

۴. کشش انگشت و مچ پا بر روی استپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • روی انگشتان خود را به استپ فشار دهید.
 • پای خود را به عقب فشار دهید.

نکته: این کشش ممکن است برای برخی افراد بسیار شدید باشد. این کار را ابتدا به صورت آرام انجام دهید و اگر احساس بدی نداشتید، کشش را بیشتر کنید.

۵. ماساژ کف پا با توپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • توپ را روی استپ قرار دهید.
 • همچنان که کف پای خود را با توپ ماساژ می دهید، پای خود را به سمت پایین فشار دهید.
 • به اندازه سه نفس عمیق در همین حالت بمانید و پای خود را بیشتر فشار دهید.

برای فشار بیشتر و ماساژ عمیق تر می توانید از توپ گلف استفاده کنید.

۶. ماساژ پاشنه پا با توپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • روی زمین بنشینید و پشت مچ خود را روی توپ قرار گرفته بر روی استپ فشار دهید.
 • با عقب و جلو بردن پا، پاشته و پشت مچ پای خود را ماساژ دهید.
 • فشار بیشتر بر روی توپ وارد کنید تا ماساژ عمیق تر شود.

درمان درد کنار پا

درد کنار پا که اغلب در خارج از پا و مچ پا اتفاق می افتد، می تواند در هنگام، قبل از یا بعد از فعالیت های روزمره ماننده دویدن و راه رفتن درمان شود.

درمان سریع درد کنار پا

درد خفیف می تواند به سرعت با متد اسفب درمان شود:

 • استراحت
 • سرما درمانی به مدت ۲۰ دقیقه با فواصل زمانی مشخص
 • فشار به پا توسط بانداژ
 • بالاتر بردن پا از سطح قلب

مسکن برای درد مچ پا

ممکن است برای دردهای خفیف تر شما بتوانید با استفاده از مسکن هایی نظیر ایپوپروفن و ادویل به درمان درد خود بپردازید اما برای موارد شدید تر حتماً باید به پزشک مراجعه کنید.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی به منظور ریلکس کردن ماهیچه ها و افزایش گردش خون در بدن انجام می شود.

چگونه می توان از آسیب دیدگی مچ پا جلوگیری کرد؟

گرم کردن بدن قبل از ورزش، پوشیدن کفش های مناسب از لحاظ اندازه و اجتناب از پوشیدن کفش های پاشنه بلند نیز می توانند از آسیب های مچ پا جلوگیری کنند. اگر از آسیب مچ پا رنج می برید، استراحت و دنبال کردن دستورالعمل های پزشک می تواند به التیام هر چه سریعتر شما کمک کند.

دکتر غلامرضا نادری متخصص ارتوپد، آرتروسکوپی، آرتروپلاستی و فلوشیپ جراحی مچ پا در تهران

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.برای پاسخگویی بهتر به سوالات شما لطفا قد، وزن و سن خود را در متن سوال درج کنید همچنین از پرسيدن سوالاتى كه جنبه اورژانس دارند اجتناب كنید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۱۶ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 200 مشاهده پرسش
  باسلام ووقت بخیر پای سمت من تا مچ به شدت درد به طوری که راه رفتن وفعالیت روزانه برایم سخت میباشد. به نظر شما چکاری انجام بدهم تا مقداری ازاین درد کاسته شود ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۱۶ تیر ۰( 2 سال پیش)

   درود

   حتما معاینه توسط ارتوپد لازمه

 • تصویر کاربر نیکی دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  با سلام. خانمی ۴۰ ساله با قد ۱۶۳ و وزن ۷۰ هستم. در عرض ی ماه اخیر با جابجا کردن ی وسیله نه چندان سنگین دچار درد پای راست شدم. در نهایت با mri مشخص شد که بیرون زدگی دیسک l5-s1دارم. الان دردم کم است. ولی گرفتگی روی ساق پا و بی حسی انگشتان پا و روی مچ پا هنوز وجود دارد. ضمنا در حال انجام فیزیوتراپی و لیزر هستم. لطفا در خصوص رفع مشکل ساق و مچ پا بفرمایید چکار کنم؟ ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 2 سال پیش)

   درود

   فعلا به فيزيوتراپى ادامه بدين اگر وسعت يا شدت اين بى حسى زياد بشه يا به مرور بهتر نشه ممكنه جراحى لازم باشه

  2. تصویر کاربر نیکی دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 2 سال پیش)
   سلام. خیلی ممنون از پاسخگویی تون. ببخشید الان فیزیوتراپی و لیزر در ناحیه کمر و باسن (قسمت شروع عصب سیاتیک ) انجام میشه. به نظر شما برای گرفتگی و انقباض ساق پا و بی حسی مچ و انگشتان پا هم فیزیوتراپی یا لیزر بصورت جداگانه لازمه انجام بشه؟
   ممنون
  3. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 2 سال پیش)

   همون كافيه به نظرم

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدیه جمعه ۱۱ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 205 مشاهده پرسش
  ۲۸ روز پیش مچ پام پیچ خورد
  ۱۲ روز گچ داشتم
  و بعد از گچ قوزک بند پاک سمن استفاده کردم
  و الان یک جلسه فیزیوتراپی رفتم
  درد از قسمت مچ پا به بالا و در باسن دارم شدید مخصوصا شبها
  کشیدگی رباط درجه دو داشتم
  این درد ایا ناشی از پیچ خوردگی هست ؟ که از مچ پا به بالا دارم احساس کشیدگی تو کل پام دارم
  و این درد تا چند روز ادامه دار هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری جمعه ۱۱ تیر ۰( 2 سال پیش)

   درود

   اگر درد تا باسن ادامه داره احتمال داره منبعش كمر شما باشه 

 • تصویر کاربر بهرامیان جمعه ۱۱ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 205 مشاهده پرسش
  با سلام وقت بخیر بن ۱۰ آقای ۳۸ ساله هستم ۱۸۱ سانت قد دارم از حدود ۳ هفته قبل به طور ناگهانی البته با سابقه ترک شدن در هشت سال پیش مچ پا دچار ناراحتی شدم و پس از انجام رادیولوژی ارتوپد به من گفت استخوان تالوس دچار ضایعه شده آیا طبق عکس پیوست شده کشیدگی رباط وجود دارد یا شکستگی یا متراکم شدن استخوان مذکور ممنون جواب من رو بدید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری جمعه ۱۱ تیر ۰( 2 سال پیش)

   درود

   لازمه ام آر آى كنيد

 • تصویر کاربر H جمعه ۱۱ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 210 مشاهده پرسش
  سلام من یک خانم ۱۹سالم باقد ۱۷۰و وزن ۴۸کیلوهستم .
  مچ پای من در اثر پیچ خوردگی در چند ماه گذشته درد بسیاری دارد .این درد در ۴انگشت انتهای پا شروع و تا پاشنه پا ادامه دارد . دردزیادی دارد .باهر بار تکان دادن درد زیادی در آن ایجاد میشود و خیلی صدا می دهد و با صدا دردزیادی هم دارد .
  به نظر شما مشکل مچ پای من چیست ممنون میشم از پاسختون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری جمعه ۱۱ تیر ۰( 2 سال پیش)

   درود

   بابد معاينه و بررسى بشين 

   احتمالا ناپايدارى مزمن مچ با داريد

 • تصویر کاربر مهشید. دوشنبه ۷ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  سلام من 14 سالم هست من همش مچ پامو میشکوندم ک ی ماهی میشه ترک کردم اما الان ی بار شیکوندم مچ پام درد میکنه و تیر میکشه و زانومم هم صدا میده هم تیر میکشه من نمیدونم چیکار کنم من تو این سن اینطوریم بزرگتر شم نمیتونم ک طاقت بیارم چجوری باید درمان شه
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۷ تیر ۰( 2 سال پیش)

   درود

   بابد معاينه بشين

   اين كه اين عادت رو ترك كرديد عاليه

 • تصویر کاربر فروهر پنجشنبه ۳ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 193 مشاهده پرسش
  سلام مدتی است که دردمچ پاهارااحساس میکنم ق 187ووزن 103 کیلو40ساله ومردهستم اخیراًشبهاشدت دردمچ پاواحساس داغی درمچهاوبعضاًاحساس داغی پشت گردن راهم دارم طوریکه شبهاازدردیادیروقت میخوابم یاازخواب برمیخیزم....میخواستم علت وراه درمان راسوأل کنم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری پنجشنبه ۳ تیر ۰( 2 سال پیش)

   درود

   بايد حتما معاينه بشين 

   شايد لازم باشه نوار عصب و عضله هم انجام بدين

 • تصویر کاربر ملیکا جمعه ۲۱ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 204 مشاهده پرسش
  با سلام
  من 19 سالم هست و حدود 17 سال است که یک درد مزمنی را در نواحی مچ پا تجربه می کنم.
  به چند دکتر مختلف هم مراجعه کرده ام اما چیزی تشخیص داده نشده است اما با این وجود من مدام پاهایم درد می گیرد.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری جمعه ۲۱ خرداد ۰( 2 سال پیش)

   درود

   معاينه دقيق و بررسى كامل لازمه چون خيلى مزمن هست

 • تصویر کاربر پیام جمعه ۲۱ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 213 مشاهده پرسش
  با درود
  چند سالی کار سنگین کشاورزی و باغداری انجام دادم. سال ۹۳ تابستون، جمعه تعطیل بودم از ظهر احساس درد در اطراف مچ پای راستم شروع شد تا شب پامو از درد نمیتونستم رو زمین بذارم. شبونه رفتم بیمارستان گفتن تاندونت آسیب دیده. فرداش رفتم پیش متخصص همین حرف زد و پام ۴۰ روز تو گچ بود. بعدش موقع کار باز هم کمابیش درد داشت و راحت نبودم. سال بعدش پای چپم اونجوری شد و رفتم پیش یه دکتر دیگه و ام آر آی گرفت و گفت پات آب آورده باید گچ بگیری و بعدش بری روماتولوژیست. روماتولوژیست هم داروی ضد التهاب داد آزمایش روماتیسمم منفی بود. از اون موقع همه جور آزمایش تب مالت و پزشکی هسته ای دکتر غدد حتی اعصاب و هرجور آزمایش خونی انجام دادم ولی کسی چیزی نفهمید. یکی از همکارها معتقد بود از کمرم به اونجا میزنه. یکی هم گفت تاندونیته و دارو داد و بعد از مصرف داروهاش گفت تاندونیتت خوب شده ولی هیچ تاثیری نداشت. در ضمن دو تا خار پاشنه بجای کف پا پشت پاشنه پاهام تو عکس تازگی دیدم نمیدونم اینها تاثیری داره یا خیر. در ضمن پارسال متخصص درد گفتن فاشئیت داری و درمان PRP هم انجام دادم که یه مدت دردهام کمتر شد ولی برگشت کرد.
  خلاصه کنم درد گاهی اوقات زیر مچ پا چه بیرونی و چه داخلی و کمتر گاهی بالای مچ هر دو پا درگیر میشه. الآن هم ۳ روزه باز پای چپم زیر قوزک داخلی سمت پاشنه هم درد و هم کمی ورم داره. زیر قوزک بیرونیش هم به سمت انگشتهای پا، موقع پا رو زمین گذاشتن درد دارم.
  در اینجور مواقع مجبورم ۱ تا ۲ هفته با عصای زیربغلی رو پایی که درد میکنه راه نرم و سلکوکسیب ۲۰۰ هر ۱۲ ساعت مصرف کنم تا بعدش بتونم در حد انجام کارهای واجبم راه برم و رانندگی کنم.
  شما فکر میکنید مشکل از چی میتونه باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری جمعه ۲۱ خرداد ۰( 2 سال پیش)

   درود

   به احتمال زياد نقرس هست

 • تصویر کاربر X شنبه ۱۵ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 158 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر وقت شما به خیر
  به نظر شما آیا تخصص ارتوپد برای خانم ها خوبه؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۱۵ خرداد ۰( 2 سال پیش)

   درود

   منخصصين ارتوپد خانم بسيار حاذقى داريم و بسته به توانايى و علاقه و شخصيت آدم ها مى تونه اين تخصص براشون خوب يا نامناسب باشه

درحال دریافت اطلاعات
تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس مطب

شریعتی پایین تر از مترو قلهک ساختمان خانه درسا طبقه ۵ واحد ۱۷

ساعات کار مطب

شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۹

دکتر نادری
پرسش از دکتر