منو

درد مچ پا می تواند همراه با سوزش، سفتی، قرمزی و داغ شدن مچ پا نیز باشد. درمان درد مچ پا می تواند در مراحل اول شامل استراحت، سرمادرمانی یا بالا بردن پا و ایموبیلیزاسیون باشد، اما ممکن است نیاز باشد که از داروهای ضد التهاب نیز استفاده کنید.

درد مچ پا ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آید. هر کس در هر سنی می تواند آن را تجربه کند ولی مهمترین عامل به وجود آورنده ی آن پیچ خوردگی مچ پا می باشد. برای درمان درد ناشی از پیچ خوردگی مچ پا راه هایی ارائه شده که در این مقاله به آن پرداخته می شود.

بهترین مسکن برای درد مچ پا

در اکثر موارد، داروهای بدون نسخه ضد درد مانند ایبوپروفن (Advil ،Motrin IB و …) یا ناپروکسن سدیم (Aleve و…) یا استامینوفن (Tylenol و…) برای مدیریت درد مچ پا پیچ خوردگی مچ پا کافی هستند.

جهت استفاده از مسکن برای درد مچ پا نیاز است بررسی شود که درد مرتبط با بیماری و مشکلات مچ پا است یا خیر. در حالی که قرص هایی مانند ایبوپروفن ممکن است اولین داروی ضد التهابی باشد که به ذهن شما خطور می کند و برای کنترل درد مچ پا مناسب هستند.

گزینه های موضعی نیز وجود دارد که می توانید مستقیماً روی محل درد و تورم بمالید یا اسپری کنید. پمادهای موضعی نیز می توانند به اندازه داروهای خوراکی موثر باشند. در نظر داشته باید که گاهی بهترین مسکن استفاده از درمان خانگی درد مچ پا است و گاهی مراجعه به بهترین متخصص ارتوپدی راه حل طلایی است.

در ادامه این مقاله به شرح کامل دلایل درد مچ پا و مسکن ها و درمان درد مچ پا می پردازیم.

درد مچ پا نشانه چیست؟

درد مچ پا به هرگونه درد و ناراحتی که هر کدام از بخش های مچ پا را تحت تاثیر قرار می دهد، اشاره دارد. رایج ترین علت درد مچ پا، پیچ خوردگی مچ پا است. پیچ خوردگی مچ پا آسیبی است که به رباط های مرتبط کننده ی استخوان های مچ پا می رسد.

درد مچ پا می تواند ویژگی های زیر را داشته باشد:

❇ یک یا هر دو مچ ها را تحت تاثیر قرار دهد.

❇ افراد را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد.

❇ یک شخص را از راه رفتن باز دارد.

مچ پا قسمتی پیچیده از بدن است که استخوان های نازک نی و درشت نی پا و استخوان تالوس مچ پا در آن به هم می رسند. رباط ها این استخوان ها را کنار هم نگه می دارند و حرکت را ممکن می سازند. مچ پا به دلیل همین پیچیدگی، بسیار مستعد آسیب دیدن است.

علل درد مچ پا هنگام دویدن

 • کشیدگی یا پیچ خوردگی
 • خستگی
 • تاندونیت (کشیدگی و التهاب تاندون ها)
 • عدم تعادل و خالی کردن مچ پا

چه افرادی مبتلا به درد مچ پا می شوند؟

هر کسی در هر سنی می تواند درد مچ پا را تجربه کند. درد مچ پا معمولا توسط یک افتادن تصادفی یا آسیب های ورزشی به وجود می آید. این درد در ورزشکاران و مردان فعال زیر ۲۴ سال، بیشتر متداول است. در زنان هم درد مچ پا در سنین بالای ۳۰ سال، بیشتر دیده می شود.

درد مچ پا ناشی از چیست

عوامل موثر در بروز درد مچ پا

شاید این سوال برخی باشد که علت درد کف پا و مچ پا ناشی از چیست. رایج ترین علت درد مچ پا، پیچ خوردگی مچ پا است. پیچ خوردگی مچ پا آسیبی است که به رباط های مرتبط کننده ی استخوان های مچ پا می رسد. یک پیچ خوردگی می تواند هنگامی که مچ پا خارج از موقعیت عادی (معمولا به سمت داخل پا) خود می پیچد و معمولا سبب کشیدگی بیش از حد و یا پارگی رباط می شود، رخ می دهد.

درد مچ پا می تواند توسط شکستگی یکی از استخوان های مچ پا نیز ایجاد شود. از آنجایی که استخوان نازک نی در مقایسه با استخوان درشت نی تقریبا کوچکتر است، احتمال شکستگی آن خیلی بیشتر است. عوامل کمتر متداول درد مچ پا شامل موارد زیر می شوند:

✴التهاب مفاصل

نقرس

✴عفونت

التهاب تاندون آشیل یا استفاده بیش از حد از عضلات پشت ساق پا نیز می توانند سبب درد مچ پا شود. این وضعیت بیشتر در دوندگان شایع است.

علائم بروز درد مچ پا

علاوه بر درد، آسیب به پا، معمولا منجر به ایجاد ورم  مچ پا و کبودی نیز می شود. در بیشتر موارد فرد قادر نخواهد بود که هیچ وزنی را بر روی مچ پای خود تحمل کند.

اگر نمی توانید وزنی را بر روی مچ پای خود قرار دهید یا می توانید تورم و قرمزی را اطراف مچ پای خود مشاهده کنید و یا دردی متوسط تا شدید در مچ پای خود دارید، بهتر است که بر روی آن پایتان نایستید و هر چه زودتر به دنبال درمان پزشکی باشید.

تشخیص علت درد مچ پا

پزشک شما با پرسیدن در مورد علت درد کف پا و مچ پا و شروع دردتان (کاری که هنگام احساس درد در حال انجام آن بودید) آغاز می کند. او ممکن است از شما در مورد پیاده روی، ورزش کردن و مواردی از این قبیل در صورتی که انجام می داده اید، سوال کند.

پزشک سپس به مچ پایتان نگاه کرده و معاینه ای فیزیکی انجام خواهد داد. پزشک ممکن است دستور گرفتن عکس اشعه ایکس را بدهد تا اگر علت درد مچ پا، پیچ خوردگی یا شکستگی است متوجه شود. در برخی موارد، ممکن است مقداری مایع از مفصل مچ پا کشیده شود تا از لحاظ وجود عفونت و دیگر وضعیت های زمینه ای مورد بررسی قرار داده شود.

 

آشنایی با انواع بیماری های مچ پا و درمان آن

درد مچ پا و قلب

درد پا و قفسه سینه به طور معمول با هم اتفاق نمی افتند. با این وجود، ارتباطی بین درد پا و سلامت قلب وجود دارد. بنابراین ممکن است فرد هر علائم را همزمان با هم تجربه کند. در این مقاله، ما رابطه بین درد پا و سلامت قلب را بررسی می کنیم.

بیماری شریان محیطی

فرد مبتلا به PAD ممکن است درد پا را تجربه کند. گاهی اوقات ، درد پا می تواند نشان دهد که فرد در معرض ابتلا به بیماری قلبی است.

بیماری عروق محیطی (PAD) هنگامی رخ می دهد که عروق محیطی باریک می شوند و رسوبات چربی شروع به جمع شدن می کنند.

بر اساس یافته های یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ ، افراد مبتلا به PAD در طول زندگی بیشتر در معرض خطر مرگ و میر ناشی از یک حادثه قلبی عروقی هستند. شایع ترین علامت PAD گرفتگی عضلانی در ران، باسن یا ساق پا هنگام ورزش، راه رفتن یا بالا رفتن از پله ها است.

علائم دیگر عبارتند از:

 • رشد ضعیف ناخن
 • اختلال در نعوظ
 • احساس سرما در پایین ساق پا یا پا
 • زخم هایی روی پا یا انگشتان پا که به آرامی بهبود می یابند

درمان درد مچ پا سمت چپ

مچ پای دارای دو کیسه پر از مایع یا بورس است که فضای بین تاندون ها و استخوان ها را پر می کند. آنها می توانند در اثر آرتروز، استفاده بیش از حد، کفش های پاشنه بلند، ملتهب شوند و مچ پای شما سفت، حساس، گرم و متورم شود. بهترین درمان درد مچ پا سمت چپ استفاده از داروهای ضد التهاب است. همچنین کشش و تمرینات ویژه می تواند از مشکلات آینده جلوگیری کند. در بیشتر موارد، مسکن های بدون نسخه – مانند ایبوپروفن یا استامینوفن برای کنترل درد پیچ ​​خوردگی مچ پا کافی هستند.

درمان درد مچ پا سمت چپ

درد مچ پا بعد از پیاده روی

چه چیزی ممکن است باعث درد مچ پای شما شود؟ از آنجایی که مفصل مچ باید فشار وزن کل بدن ما را تحمل کند، بنابراین مستعد پیچ خوردن است. پیچ خوردن مچ پا زمانی اتفاق می افتد که لیگامنت ها بیش از حد کشیده شده و آسیب می بینند.

در صورتی که پیچ خوردگی مچ پا درما نشود، می تواند به آرتروز، پوکی استخوان، جراحت و … تبدیل شود. اگر مفصل بزرگ مچ پا، چه در مفصل اصلی و چه در مفصل فرعی، دارای آرتروز باشد، درد احساس می شود.

آسیب تاندون ها در داخل و خارج از مچ پا نیز می تواند باعث ایجاد احساس درد و سوزش شود.

هرچند، شایع ترین علت درد مچ پا بعد از راه رفتن، عدم تعادل و بی ثباتی است.

درمان درد مزمن مچ پا

درد مچ پا و درمان آن به علت و اینکه شکستگی یا پیچ خوردگی اتفاق افتاده باشد، بستگی دارد. برای درمان درد مچ پا، از شما خواسته می شود که بسته به وسعت آسیب از چند روز تا چند هفته بر روی آن پا نایستید ( با استفاده از کمک عصاهای زیر بغل). معمولا به شما گفته می شود که هنگام تکیه دادن پایتان را بلند کنید (در سطح بالاتری قرار دهید).

پزشک شما ممکن است از شما بخواهد:

✴ که حداکثر تا سه بار در روز، جهت کاهش تورم بر روی مچ پایتان یخ اعمال کنید.

✴ از پانسمان فشاری جهت کاهش تورم استفاده کنید.

✴ از دارو های بدون نسخه مانند ایبوپروفن جهت کمک به تورم و درد استفاده کنید.

توجه: در موارد آسیب های شدید مچ پا، ممکن است جراحی لازم باشد.

درمان خانگی درد مچ پا

درد مچ پا ممکن است ناشى از کشیدگى عضله، شکستگی استخوان، نقرس، چاقی و تحلیل مفصل مى باشد. با روش هاى زیر مى توانید درد و التهاب را کاهش دهید.

همچنین می توانید با دست، مچ پا را به سمت بالا و پایین ماساژ دهید. این کار علاوه بر اینکه حرکت دادن مچ پا را آسان تر می کند، به کاهش تورم و سرعت بخشیدن به روند بهبود کمک می کند.

اگر درد مچ پای شما در نتیجه ورم مفاصل است، نمی توانید صدمه را به طور کامل درمان کنید. با این وجود روش هایی وجود دارد که می توانید درد آن را کاهش دهید. بنابراین می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

✅ از داروهای مسکن استفاده کنید.

✅ برای کاهش درد، تورم و التهاب از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده کنید.

✅ فعالیت جسمی خود را حفظ کنید و یک برنامه منظم ورزشی داشته باشید.

✅ عادات غذایی سالم داشته باشید.

✅ حرکات کششی را حفظ کنید تا دامنه خوبی از حرکت در مفاصل شما حفظ شود.

✅ وزن بدن خود را متعادل نگه دارید تا باعث کاهش استرس در مفاصل شود.

استراحت

از آنجا که مچ پا شما بیشترین وزن را هنگام ایستادن تحمل می کند، استراحت موثر ترین درمان خانگی درد مچ پا است که می توانید شروع کنید. اگر همچنان بر روى پاهایتان بایستید،  التهاب بیشتر طول خواهد کشید. استفاده بیش از حد از مچ پا ممکن است آسیب و آرتروز را تشدید کند تا زمانی که بی حرکتى یا جراحی تنها گزینه هاى شما باشند. به مچ پاى خود استراحت دهید و آن را بالاتر ار قلبتان قرار دهید تا درد آن آرام شود.

پشتیبانی

هنگامی که مجبور به راه رفتن هستید، بهتر است از یک مچ بند براى اعمال فشار بر روى مچ پاى آسیب دیده استفاده کنید. محدودیت حرکت ایجاد شده با آن درد را تسکین مى دهد.

کمپرس سرد

کارشناسان موسسه ملی بهدرمان درد مچ پا با داروی گیاهیداشت، کمپرس سرد و یخ را به عنوان درمان درد مچ پا و تسکین درد مچ پا پس از گرفتگى تائید کرده اند. اگر استئوآرتریت، نقرس، پوکی استخوان یا دیگر بیماری های استخوانی دارید، مچ پاى شما ممکن است بهتر به درمان کمپرس سرد و گرم بهتر پاسخ دهد . کمپرس گرم را به مدت ۲۰ دقیقه و سپس کمپرس سرد را نیز به مدت ۲۰ دقیقه اعمال کنید.

کمپرس یخ

رژیم غذایی

تغییر رژیم غذایی برای از بین بردن درد مچ پا می تواند در طولانی مدت موثر باشد. اگر وزنتان بالا باشد، ممکن است گردش خون ضعیف و فشار زیاد در مچ پا و دیگر مفاصل تحمل کننده ى وزن را تجربه کنید. اگر اضافه وزن دارید و از گرفتگى هاى مکرر یا تحلیل استخوانى رنج می برید، کاهش وزن می تواند به طور دائمی درد مچ پا را به پایان برساند. اضافه کردن یک مکمل مفصل به رژیم غذایی ، مانند گلوکوزامین و کندروتین مى تواند به محافظت از مفصل مچ پا و بافت اطراف آن کمک کند.

درمان درد مچ پا با دارو

درمان درد مچ پا با داروهای خوراکی، زمانی  موثر است که داروها را طبق تحویز و دستورالعمل آن ها مصرف کنید . پزشکان مرکز پزشکی دانشگاه مریلند ، آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن را پیشنهاد می کنند که هر کدام از آن ها بدون نسخه نیز در دسترس هستند.

درمان درد مچ پا با ورزش

ورزش یک درمان مداوم در خانه است که به عنوان تسکین درد و پیشگیری مفید خواهد بود. شنا یکی از راه های به دست آوردن انعطاف پذیری عضلات پس از یک دوره استراحت است. با ورزش مى توانید عضلات را تقویت و از آسیب هاى آینده پیشگیرى کنید.

ما در اینجا ۶ حرکت ساده کششی برای تسکین درد مچ پا که به رفع خستگی و سفت شدن مچ پا کمک می کند را معرفی می کنیم. شما برای این حرکات به دو وسیله ساده نیاز دارید:

 • استپ
 • توپ تنیس یا پینگ پونگ

شما می توانید در انتهای هر روز این حرکات را انجام دهید. هر کدام از این حرکات را به مدت ۳۰ ثانیه برای هر پا انجام دهید. همچنین برای اثر بخشی بیشتر می توانید هر حرکت را دو مرتبه تکرار کنید.

 1. کشش انعطافی مچ پا روی استپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • توجه کنید انگشتان پا و برآمدگی پا بر روی استپ و پاشنه پا بر روی زمین باشد.
 • وزن خود را به جلو بیاندازید تا به برآمدگی کف پای شما فشار وارد آید و مچ و کف پای شما کشیده شود.

توجه: برای فشار کمتر، پای دیگر خود را دقیقا کنار استپ قرار دهید. برای افزایش فشار، هر دو پا را روی استپ قرار دهید یا خود را به سمت جلو بکشید.

۲. کشش بسطی مچ پا روی استپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • به فاصله یک متر از استپ بایستید.
 • روی پای خود را با استپ تماس دهید.
 • زانو را خم کنید تا فشار بر روی پا بیشتر شده و کشش را در جلوی مچ پای خود حس کنید

۳. کشش انعطافی انگشتان پا بر روی استپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • انگشتان پای خود را بر بالای استپ قرار دهید.
 • پای خود را به جلو بکشید تا فشار بر انتهای کف پا بیشتر شود.

۴. کشش انگشت و مچ پا بر روی استپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • روی انگشتان خود را به استپ فشار دهید.
 • پای خود را به عقب فشار دهید.

نکته: این کشش ممکن است برای برخی افراد بسیار شدید باشد. این کار را ابتدا به صورت آرام انجام دهید و اگر احساس بدی نداشتید، کشش را بیشتر کنید.

۵. ماساژ کف پا با توپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • توپ را روی استپ قرار دهید.
 • همچنان که کف پای خود را با توپ ماساژ می دهید، پای خود را به سمت پایین فشار دهید.
 • به اندازه سه نفس عمیق در همین حالت بمانید و پای خود را بیشتر فشار دهید.

برای فشار بیشتر و ماساژ عمیق تر می توانید از توپ گلف استفاده کنید.

۶. ماساژ پاشنه پا با توپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • روی زمین بنشینید و پشت مچ خود را روی توپ قرار گرفته بر روی استپ فشار دهید.
 • با عقب و جلو بردن پا، پاشته و پشت مچ پای خود را ماساژ دهید.
 • فشار بیشتر بر روی توپ وارد کنید تا ماساژ عمیق تر شود.

درمان درد کنار پا

درد کنار پا که اغلب در خارج از پا و مچ پا اتفاق می افتد، می تواند در هنگام، قبل از یا بعد از فعالیت های روزمره ماننده دویدن و راه رفتن درمان شود.

درمان سریع درد کنار پا

درد خفیف می تواند به سرعت با متد اسفب درمان شود:

 • استراحت
 • سرما درمانی به مدت ۲۰ دقیقه با فواصل زمانی مشخص
 • فشار به پا توسط بانداژ
 • بالاتر بردن پا از سطح قلب

مسکن برای درد مچ پا

ممکن است برای دردهای خفیف تر شما بتوانید با استفاده از مسکن هایی نظیر ایپوپروفن و ادویل به درمان درد خود بپردازید اما برای موارد شدید تر حتماً باید به پزشک مراجعه کنید.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی به منظور ریلکس کردن ماهیچه ها و افزایش گردش خون در بدن انجام می شود.

چگونه می توان از آسیب دیدگی مچ پا جلوگیری کرد؟

گرم کردن بدن قبل از ورزش، پوشیدن کفش های مناسب از لحاظ اندازه و اجتناب از پوشیدن کفش های پاشنه بلند نیز می توانند از آسیب های مچ پا جلوگیری کنند. اگر از آسیب مچ پا رنج می برید، استراحت و دنبال کردن دستورالعمل های پزشک می تواند به التیام هر چه سریعتر شما کمک کند.

دکتر غلامرضا نادری متخصص ارتوپدی ، آرتروسکوپی ، آرتروپلاستی و فلوشیپ جراحی مچ پا در تهران

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.برای پاسخگویی بهتر به سوالات شما لطفا قد، وزن و سن خود را در متن سوال درج کنید همچنین از پرسيدن سوالاتى كه جنبه اورژانس دارند اجتناب كنید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر هادی سه شنبه ۱۴ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  من از دیشب تا الان مچ پام وقتی تکون میدم درد می کنه کاری یا ورزش هم قبلش انجام ندادم میشه راه درمان خانگی نشان بدی ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری سه شنبه ۱۴ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)

   درود

   ٢٤-٤٨ ساعت مسكن بخوريد و با باند كشى ببنديد

   اگه بهتر نشد بايد معاينه بشين

   با احترام 

    

 • تصویر کاربر اسماعیل شنبه ۴ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 184 مشاهده پرسش
  مچ پام قبلا شکسته ولی گچش نگرفتم الان بعد چند سالم نگرفته دکتر میگه اشکال نداره ولی بازم درد دراه چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۴ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)

   درود 

   معاينه و بررسى بيشتر لازمه

   با احترام

 • تصویر کاربر ستاره دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  دکتر پسر من فوتبال بازی میکنه ، یه مدت تمرین نداشت به خاطر کرونا ولی خب قبلش هم همین مشکل رو داشت که مچ پاش به شدت درد میگیره حین تمرین ، جوری که نمیتونه ادامه بده تمرین رو ، در ضمن کف پاش هم صاف انعطاف پذیر هست ، چکار باید بکنه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 1 سال پیش)

   درود

   ممكنه لازم بشه صافى كف پاش با جراحى اصلاح بشه

   با احترام

  2. تصویر کاربر ستاره یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   ممنونم خب اگه نیاز به همچین جراحی داشته باشه هزینش حدودا چقدر هست و بعد از عمل دوره ی نقاهتش چقدره ؟ یعنی چه مدت باید فوتبال بازی نکنه و اینکه بعد از اون عادی هیت و مسکلی نداره ؟
  3. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 1 سال پیش)

   درود

   بعد از معاينه مى تونم جوابتون رو بدم چون تكنيك مورد نياز جراحى يكسان نيست

   با احترام

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۲۲ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  سلام. اقای دکتر مادرم مچ پاش یعنی پایین تر از اون استخوان مچ پاش قرمز شده و میسوزه و یه مقدار باد کرده و یه اطتخوان کوچیک هم دراومده ازش علتش چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۲ دی ۹۹( 1 سال پیش)

   درود

   ممكنه دچار ناكارآمدى تاندون اون ناحيه و صافى اكتسابى كفپاشده باشن

   حتما بايد معاينه بشن

   بااحترام

 • تصویر کاربر P یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 165 مشاهده پرسش
  علت درد وروم مچ پا چیست؟
  به چه پزشکی باید مراجع کرد؟
  برای درمان خانگی درد و ورم مچ پا باید چه کار کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 1 سال پیش)

   درود

   مقاله مربوط به اين مساله رو در همين وبسايت بخونيد 

   اگر هر دو پا مشكل دارم اول به متخصص داخلى و اگر فقط يك پا مشكل داره به ارتوپد مراجعه كنيد

   با احترام 

 • تصویر کاربر Lili جمعه ۱۹ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 172 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من یکسال پیش یکماه رفتم باشگاه دوساعت ایروبیک و یک ساعت بدنسازی کار میکردم بعلت فشار زیادی که ب پاهام اوردم زانوهام ورم کردن با همراه درد و سفتی و قفل شدنشون و بعد یکماهش متوجه شدم مچ پاهام و اطراف قوزک پام ورم کردن و دیگه برجستگی قوزک پاهام دیده نمیشن و بلعکس فرورفتگی پیدا کردن واسه همین موضوع رفتم دکتر ارتپد و ایشون بجای درمان مچ پا و زانوهام عکس از کمرم خواستن و بدون اینکه مچ پام و زانوهام رو معاینه کنه گفتن اون ورما از چاقیه درحالی که من وزنم زیادم نیست و تو‌ دورانی که کمی اضافه وزن داشتم اصلا قوزک پام و زانوهام ورم نداشتن من بعد از یکماه باشگاه رفتن دچار این مشکل شدم خواستم بدونم تشخیص شما چیه
  ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری جمعه ۱۹ دی ۹۹( 1 سال پیش)

   درود

   راستش بدون معاينه اظهار نظر كردن در مورد شما درست نيست به نظر من مساله مهميه و ربطى به كمر نداره 

   با احترام 

 • تصویر کاربر رایان یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  سلام روز بخیر همسرم دو هفته ای هست که مچ پای چپش درد داره توی راه رفتن و ایستادن درد دارن،البته قبلا مچ پای راستشون درد داشت اما الان پای چپ باید چیکار کرد
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 1 سال پیش)

   درود

   به نظر من حتما بايد براى معاينه مراجعه كنن

    شايد لازم باشه از نظر روماتيسم و نقرس بررسى بشن

   با احترام 

    

 • تصویر کاربر قق پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 180 مشاهده پرسش
  من مچ هر دو پام درد میکنه من بعد از ۷ ماه رفتم سر تمرین و بعد از چند روز مچ پام درد گرفت (البته زیر قوزک پام درد میکنه که یه ک هست )چیکار کنم خوب بشه
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 1 سال پیش)

   درود

   حتما معاينه و بررسى و احتمالا راديوگرافى سلام آر آى لازم هست

   با احترام

 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۲ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  با سلام من پارسال پسرم رو پیش شما آوردم ویزیت کردید عکس هم گرفتیم از کف پای صاف ومچ پاها که به طرف داخل کج شده ولی برای عمل که فرمودید شرایطش رو نداشتیم اگر دوباره اقدام کنیم باید دوباره ویزیت وعکس گرفته شود یا مستقیما وقت عمل میدید وعمل میکنید؟واینکه میفرمودید عملش فوری ونیاز به باز کردن نداره ومقداری از پوست برداشته میشه وداخل یه قطعه کوچیک میزارید واز اتاق عمل که اومد بیرون کجی مچ پاها درست میشه ومیتونه بدون استراحت راه بره آیا روش بازم اونطوریه؟واینکه میشه تلفنی با خود جناب عالی صحبت کرد؟زیاد وقتتونو نمیگیرم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری سه شنبه ۲ دی ۹۹( 1 سال پیش)

   درود

   عكس جديد و معاينه لازمه چون بعد از يك سال ممكنه تغييراتى ايجاد شده باشه كه بر انتخاب تكنيك عمل موثر باشه

   با احترام

 • تصویر کاربر مرضیه شنبه ۸ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 187 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید قوزک داخلی مچ پام 5 ماه پیش تو باشگاه درد گرفت دوسه جلسه دیگه با وجود درد ادامه دادم بدتر شد بعد عکس و ام آر دکتر گفت التهاب تاندونه یه دگزا مچم تزریق کرد یکی هم عضلانی و دوسه جور قرص ضد التهاب یک و نیم ماه همراه با گچ گیری یه کم بهتر شد بعد کمی پیاده روی آهسته بدتر از قبل شد الا مدتیه درد از قوزک و پاشنم میزنه ساق پام نزدیکای صبح شدیدتره طوری که صبا نمیتونم رو پام واستم بعد کمی راه راه رفتن درد کم میشه ضمنا بعد پیاده روی و سرپا واستادن بدتر میشه دکتر دیگه هم رفتم استامینوفن و امپول ضد التهاب داد نمیتونم برم پیاده روی کاملا افسرده شدم میشه بگین چیکار کنم دیگه خجالت میکشم اسم دکتر بیارم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۸ آذر ۹۹( 1 سال پیش)

   درود

   حتما براى معاينه مراجعه كنيد ممكنه تاندون كنار مچ پا ناكارآمد شده باشه 

   مى تونيد از طريق همين وبسايت نوبت اينترنتى بگيريد

   با احترام

درحال دریافت اطلاعات
مقالات پیشنهادی
تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس مطب

شریعتی پایین تر از مترو قلهک ساختمان خانه درسا طبقه ۵ واحد ۱۷

ساعات کار مطب

شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۹

دکتر نادری
پرسش از دکتر