منو

علت و درمان درد مچ پا

درد مچ پا می تواند همراه با سوزش، سفتی، قرمزی و داغ شدن مچ پا نیز باشد. درمان درد مچ پا می تواند در مراحل اول شامل استراحت، سرمادرمانی یا بالا بردن پا و ایموبیلیزاسیون باشد، اما ممکن است نیاز باشد که از داروهای ضد التهاب نیز استفاده کنید.

درد مچ پا ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آید. هر کس در هر سنی می تواند آن را تجربه کند ولی مهمترین عامل به وجود آورنده ی آن پیچ خوردگی مچ پا می باشد. برای درمان درد ناشی از پیچ خوردگی مچ پا راه هایی ارائه شده که در این مقاله به آن پرداخته می شود.

بهترین مسکن برای درد مچ پا

در اکثر موارد، داروهای بدون نسخه ضد درد مانند ایبوپروفن (Advil ،Motrin IB و …) یا ناپروکسن سدیم (Aleve و…) یا استامینوفن (Tylenol و…) برای مدیریت درد مچ پا پیچ خوردگی مچ پا کافی هستند.

جهت استفاده از مسکن برای درد مچ پا نیاز است بررسی شود که درد مرتبط با بیماری و مشکلات مچ پا است یا خیر. در حالی که قرص هایی مانند ایبوپروفن ممکن است اولین داروی ضد التهابی باشد که به ذهن شما خطور می کند و برای کنترل درد مچ پا مناسب هستند.

گزینه های موضعی نیز وجود دارد که می توانید مستقیماً روی محل درد و تورم بمالید یا اسپری کنید. پمادهای موضعی نیز می توانند به اندازه داروهای خوراکی موثر باشند. در نظر داشته باید که گاهی بهترین مسکن استفاده از درمان خانگی درد مچ پا است و گاهی مراجعه به بهترین متخصص ارتوپدی راه حل طلایی است.

در ادامه این مقاله به شرح کامل دلایل درد مچ پا و مسکن ها و درمان درد مچ پا می پردازیم.

درد مچ پا نشانه چیست؟

درد مچ پا به هرگونه درد و ناراحتی که هر کدام از بخش های مچ پا را تحت تاثیر قرار می دهد، اشاره دارد. رایج ترین علت درد مچ پا، پیچ خوردگی مچ پا است. پیچ خوردگی مچ پا آسیبی است که به رباط های مرتبط کننده ی استخوان های مچ پا می رسد.

درد مچ پا می تواند ویژگی های زیر را داشته باشد:

 1. یک یا هر دو مچ ها را تحت تاثیر قرار دهد.
 2. افراد را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد.
 3. یک شخص را از راه رفتن باز دارد.

 

مچ پا قسمتی پیچیده از بدن است که استخوان های نازک نی و درشت نی پا و استخوان تالوس مچ پا در آن به هم می رسند. رباط ها این استخوان ها را کنار هم نگه می دارند و حرکت را ممکن می سازند. مچ پا به دلیل همین پیچیدگی، بسیار مستعد آسیب دیدن است.

علل درد مچ پا هنگام دویدن

 • کشیدگی یا پیچ خوردگی
 • خستگی
 • تاندونیت (کشیدگی و التهاب تاندون ها)
 • عدم تعادل و خالی کردن مچ پا

چه افرادی مبتلا به درد مچ پا می شوند؟

هر کسی در هر سنی می تواند درد مچ پا را تجربه کند. درد مچ پا معمولا توسط یک افتادن تصادفی یا آسیب های ورزشی به وجود می آید. این درد در ورزشکاران و مردان فعال زیر ۲۴ سال، بیشتر متداول است. در زنان هم درد مچ پا در سنین بالای ۳۰ سال، بیشتر دیده می شود.

 

درد مچ پا ناشی از چیست

عوامل موثر در بروز درد مچ پا

شاید این سوال برخی باشد که علت درد کف پا و مچ پا ناشی از چیست. رایج ترین علت درد مچ پا، پیچ خوردگی مچ پا است. پیچ خوردگی مچ پا آسیبی است که به رباط های مرتبط کننده ی استخوان های مچ پا می رسد. یک پیچ خوردگی می تواند هنگامی که مچ پا خارج از موقعیت عادی (معمولا به سمت داخل پا) خود می پیچد و معمولا سبب کشیدگی بیش از حد و یا پارگی رباط می شود، رخ می دهد.

درد مچ پا می تواند توسط شکستگی یکی از استخوان های مچ پا نیز ایجاد شود. از آنجایی که استخوان نازک نی در مقایسه با استخوان درشت نی تقریبا کوچکتر است، احتمال شکستگی آن خیلی بیشتر است. عوامل کمتر متداول درد مچ پا شامل موارد زیر می شوند:

 • التهاب مفاصل
 • نقرس
 • عفونت

التهاب تاندون آشیل یا استفاده بیش از حد از عضلات پشت ساق پا نیز می توانند سبب درد مچ پا شود. این وضعیت بیشتر در دوندگان شایع است.

علائم بروز درد مچ پا

علاوه بر درد، آسیب به پا، معمولا منجر به ایجاد ورم مچ پا و کبودی نیز می شود. در بیشتر موارد فرد قادر نخواهد بود که هیچ وزنی را بر روی مچ پای خود تحمل کند.

اگر نمی توانید وزنی را بر روی مچ پای خود قرار دهید یا می توانید تورم و قرمزی را اطراف مچ پای خود مشاهده کنید و یا دردی متوسط تا شدید در مچ پای خود دارید، بهتر است که بر روی آن پایتان نایستید و هر چه زودتر به دنبال درمان پزشکی باشید.

تشخیص علت درد مچ پا

پزشک شما با پرسیدن در مورد علت درد کف پا و مچ پا و شروع دردتان (کاری که هنگام احساس درد در حال انجام آن بودید) آغاز می کند. او ممکن است از شما در مورد پیاده روی، ورزش کردن و مواردی از این قبیل در صورتی که انجام می داده اید، سوال کند.

پزشک سپس به مچ پایتان نگاه کرده و معاینه ای فیزیکی انجام خواهد داد. پزشک ممکن است دستور گرفتن عکس اشعه ایکس را بدهد تا اگر علت درد مچ پا، پیچ خوردگی یا شکستگی است متوجه شود. در برخی موارد، ممکن است مقداری مایع از مفصل مچ پا کشیده شود تا از لحاظ وجود عفونت و دیگر وضعیت های زمینه ای مورد بررسی قرار داده شود.

آشنایی با انواع بیماری های مچ پا و درمان آن

درد مچ پا و قلب

درد پا و قفسه سینه به طور معمول با هم اتفاق نمی افتند. با این وجود، ارتباطی بین درد پا و سلامت قلب وجود دارد. بنابراین ممکن است فرد هر علائم را همزمان با هم تجربه کند. در این مقاله، ما رابطه بین درد پا و سلامت قلب را بررسی می کنیم.

بیماری شریان محیطی

فرد مبتلا به PAD ممکن است درد پا را تجربه کند. گاهی اوقات ، درد پا می تواند نشان دهد که فرد در معرض ابتلا به بیماری قلبی است.

بیماری عروق محیطی (PAD) هنگامی رخ می دهد که عروق محیطی باریک می شوند و رسوبات چربی شروع به جمع شدن می کنند.

بر اساس یافته های یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ ، افراد مبتلا به PAD در طول زندگی بیشتر در معرض خطر مرگ و میر ناشی از یک حادثه قلبی عروقی هستند. شایع ترین علامت PAD گرفتگی عضلانی در ران، باسن یا ساق پا هنگام ورزش، راه رفتن یا بالا رفتن از پله ها است.

علائم دیگر عبارتند از:

 • رشد ضعیف ناخن
 • اختلال در نعوظ
 • احساس سرما در پایین ساق پا یا پا
 • زخم هایی روی پا یا انگشتان پا که به آرامی بهبود می یابند

درمان درد مچ پا سمت چپ

مچ پای دارای دو کیسه پر از مایع یا بورس است که فضای بین تاندون ها و استخوان ها را پر می کند. آنها می توانند در اثر آرتروز، استفاده بیش از حد، کفش های پاشنه بلند، ملتهب شوند و مچ پای شما سفت، حساس، گرم و متورم شود. بهترین درمان درد مچ پا سمت چپ استفاده از داروهای ضد التهاب است. همچنین کشش و تمرینات ویژه می تواند از مشکلات آینده جلوگیری کند. در بیشتر موارد، مسکن های بدون نسخه – مانند ایبوپروفن یا استامینوفن برای کنترل درد پیچ ​​خوردگی مچ پا کافی هستند.

درمان درد مچ پا سمت چپ

درد مچ پا بعد از پیاده روی

چه چیزی ممکن است باعث درد مچ پای شما شود؟ از آنجایی که مفصل مچ باید فشار وزن کل بدن ما را تحمل کند، بنابراین مستعد پیچ خوردن است. پیچ خوردن مچ پا زمانی اتفاق می افتد که لیگامنت ها بیش از حد کشیده شده و آسیب می بینند.

در صورتی که پیچ خوردگی مچ پا درما نشود، می تواند به آرتروز، پوکی استخوان، جراحت و … تبدیل شود. اگر مفصل بزرگ مچ پا، چه در مفصل اصلی و چه در مفصل فرعی، دارای آرتروز باشد، درد احساس می شود.

آسیب تاندون ها در داخل و خارج از مچ پا نیز می تواند باعث ایجاد احساس درد و سوزش شود.

هرچند، شایع ترین علت درد مچ پا بعد از راه رفتن، عدم تعادل و بی ثباتی است.

درمان درد مزمن مچ پا

درد مچ پا و درمان آن به علت و اینکه شکستگی یا پیچ خوردگی اتفاق افتاده باشد، بستگی دارد. برای درمان درد مچ پا، از شما خواسته می شود که بسته به وسعت آسیب از چند روز تا چند هفته بر روی آن پا نایستید ( با استفاده از کمک عصاهای زیر بغل). معمولا به شما گفته می شود که هنگام تکیه دادن پایتان را بلند کنید (در سطح بالاتری قرار دهید).

پزشک شما ممکن است از شما بخواهد:

 1. که حداکثر تا سه بار در روز، جهت کاهش تورم بر روی مچ پایتان یخ اعمال کنید.
 2. از پانسمان فشاری جهت کاهش تورم استفاده کنید.
 3. از دارو های بدون نسخه مانند ایبوپروفن جهت کمک به تورم و درد استفاده کنید.

توجه: در موارد آسیب های شدید مچ پا، ممکن است جراحی لازم باشد.

درمان خانگی درد مچ پا

درد مچ پا ممکن است ناشى از کشیدگى عضله، شکستگی استخوان، نقرس، چاقی و تحلیل مفصل مى باشد. با روش هاى زیر مى توانید درد و التهاب را کاهش دهید.

همچنین می توانید با دست، مچ پا را به سمت بالا و پایین ماساژ دهید. این کار علاوه بر اینکه حرکت دادن مچ پا را آسان تر می کند، به کاهش تورم و سرعت بخشیدن به روند بهبود کمک می کند.

اگر درد مچ پای شما در نتیجه ورم مفاصل است، نمی توانید صدمه را به طور کامل درمان کنید. با این وجود روش هایی وجود دارد که می توانید درد آن را کاهش دهید. بنابراین می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 • از داروهای مسکن استفاده کنید.
 • برای کاهش درد، تورم و التهاب از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده کنید.
 • فعالیت جسمی خود را حفظ کنید و یک برنامه منظم ورزشی داشته باشید.
 • عادات غذایی سالم داشته باشید.
 • حرکات کششی را حفظ کنید تا دامنه خوبی از حرکت در مفاصل شما حفظ شود.
 • وزن بدن خود را متعادل نگه دارید تا باعث کاهش استرس در مفاصل شود.

استراحت

از آنجا که مچ پا شما بیشترین وزن را هنگام ایستادن تحمل می کند، استراحت موثر ترین درمان خانگی درد مچ پا است که می توانید شروع کنید. اگر همچنان بر روى پاهایتان بایستید،  التهاب بیشتر طول خواهد کشید. استفاده بیش از حد از مچ پا ممکن است آسیب و آرتروز را تشدید کند تا زمانی که بی حرکتى یا جراحی تنها گزینه هاى شما باشند. به مچ پاى خود استراحت دهید و آن را بالاتر ار قلبتان قرار دهید تا درد آن آرام شود.

پشتیبانی

هنگامی که مجبور به راه رفتن هستید، بهتر است از یک مچ بند براى اعمال فشار بر روى مچ پاى آسیب دیده استفاده کنید. محدودیت حرکت ایجاد شده با آن درد را تسکین مى دهد.

کمپرس سرد

کارشناسان موسسه ملی بهدرمان درد مچ پا با داروی گیاهیداشت، کمپرس سرد و یخ را به عنوان درمان درد مچ پا و تسکین درد مچ پا پس از گرفتگى تائید کرده اند. اگر استئوآرتریت، نقرس، پوکی استخوان یا دیگر بیماری های استخوانی دارید، مچ پاى شما ممکن است بهتر به درمان کمپرس سرد و گرم بهتر پاسخ دهد . کمپرس گرم را به مدت ۲۰ دقیقه و سپس کمپرس سرد را نیز به مدت ۲۰ دقیقه اعمال کنید.

کمپرس یخ

رژیم غذایی

تغییر رژیم غذایی برای از بین بردن درد مچ پا می تواند در طولانی مدت موثر باشد. اگر وزنتان بالا باشد، ممکن است گردش خون ضعیف و فشار زیاد در مچ پا و دیگر مفاصل تحمل کننده ى وزن را تجربه کنید. اگر اضافه وزن دارید و از گرفتگى هاى مکرر یا تحلیل استخوانى رنج می برید، کاهش وزن می تواند به طور دائمی درد مچ پا را به پایان برساند. اضافه کردن یک مکمل مفصل به رژیم غذایی ، مانند گلوکوزامین و کندروتین مى تواند به محافظت از مفصل مچ پا و بافت اطراف آن کمک کند.

درمان درد مچ پا با دارو

درمان درد مچ پا با داروهای خوراکی، زمانی  موثر است که داروها را طبق تحویز و دستورالعمل آن ها مصرف کنید . پزشکان مرکز پزشکی دانشگاه مریلند ، آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن را پیشنهاد می کنند که هر کدام از آن ها بدون نسخه نیز در دسترس هستند.

درمان درد مچ پا با ورزش

ورزش یک درمان مداوم در خانه است که به عنوان تسکین درد و پیشگیری مفید خواهد بود. شنا یکی از راه های به دست آوردن انعطاف پذیری عضلات پس از یک دوره استراحت است. با ورزش مى توانید عضلات را تقویت و از آسیب هاى آینده پیشگیرى کنید.

ما در اینجا ۶ حرکت ساده کششی برای تسکین درد مچ پا که به رفع خستگی و سفت شدن مچ پا کمک می کند را معرفی می کنیم. شما برای این حرکات به دو وسیله ساده نیاز دارید:

 • استپ
 • توپ تنیس یا پینگ پونگ

شما می توانید در انتهای هر روز این حرکات را انجام دهید. هر کدام از این حرکات را به مدت ۳۰ ثانیه برای هر پا انجام دهید. همچنین برای اثر بخشی بیشتر می توانید هر حرکت را دو مرتبه تکرار کنید.

 1. کشش انعطافی مچ پا روی استپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • توجه کنید انگشتان پا و برآمدگی پا بر روی استپ و پاشنه پا بر روی زمین باشد.
 • وزن خود را به جلو بیاندازید تا به برآمدگی کف پای شما فشار وارد آید و مچ و کف پای شما کشیده شود.

توجه: برای فشار کمتر، پای دیگر خود را دقیقا کنار استپ قرار دهید. برای افزایش فشار، هر دو پا را روی استپ قرار دهید یا خود را به سمت جلو بکشید.

۲. کشش بسطی مچ پا روی استپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • به فاصله یک متر از استپ بایستید.
 • روی پای خود را با استپ تماس دهید.
 • زانو را خم کنید تا فشار بر روی پا بیشتر شده و کشش را در جلوی مچ پای خود حس کنید

۳. کشش انعطافی انگشتان پا بر روی استپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • انگشتان پای خود را بر بالای استپ قرار دهید.
 • پای خود را به جلو بکشید تا فشار بر انتهای کف پا بیشتر شود.

۴. کشش انگشت و مچ پا بر روی استپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • روی انگشتان خود را به استپ فشار دهید.
 • پای خود را به عقب فشار دهید.

نکته: این کشش ممکن است برای برخی افراد بسیار شدید باشد. این کار را ابتدا به صورت آرام انجام دهید و اگر احساس بدی نداشتید، کشش را بیشتر کنید.

۵. ماساژ کف پا با توپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • توپ را روی استپ قرار دهید.
 • همچنان که کف پای خود را با توپ ماساژ می دهید، پای خود را به سمت پایین فشار دهید.
 • به اندازه سه نفس عمیق در همین حالت بمانید و پای خود را بیشتر فشار دهید.

برای فشار بیشتر و ماساژ عمیق تر می توانید از توپ گلف استفاده کنید.

۶. ماساژ پاشنه پا با توپ

درمان درد مچ پا با ورزش

 • روی زمین بنشینید و پشت مچ خود را روی توپ قرار گرفته بر روی استپ فشار دهید.
 • با عقب و جلو بردن پا، پاشته و پشت مچ پای خود را ماساژ دهید.
 • فشار بیشتر بر روی توپ وارد کنید تا ماساژ عمیق تر شود.

درمان درد کنار پا

درد کنار پا که اغلب در خارج از پا و مچ پا اتفاق می افتد، می تواند در هنگام، قبل از یا بعد از فعالیت های روزمره ماننده دویدن و راه رفتن درمان شود.

درمان سریع درد کنار پا

درد خفیف می تواند به سرعت با متد اسفب درمان شود:

 • استراحت
 • سرما درمانی به مدت ۲۰ دقیقه با فواصل زمانی مشخص
 • فشار به پا توسط بانداژ
 • بالاتر بردن پا از سطح قلب

مسکن برای درد مچ پا

ممکن است برای دردهای خفیف تر شما بتوانید با استفاده از مسکن هایی نظیر ایپوپروفن و ادویل به درمان درد خود بپردازید اما برای موارد شدید تر حتماً باید به پزشک مراجعه کنید.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی به منظور ریلکس کردن ماهیچه ها و افزایش گردش خون در بدن انجام می شود.

چگونه می توان از آسیب دیدگی مچ پا جلوگیری کرد؟

گرم کردن بدن قبل از ورزش، پوشیدن کفش های مناسب از لحاظ اندازه و اجتناب از پوشیدن کفش های پاشنه بلند نیز می توانند از آسیب های مچ پا جلوگیری کنند. اگر از آسیب مچ پا رنج می برید، استراحت و دنبال کردن دستورالعمل های پزشک می تواند به التیام هر چه سریعتر شما کمک کند.

دکتر غلامرضا نادری متخصص ارتوپد، آرتروسکوپی، آرتروپلاستی و فلوشیپ جراحی مچ پا در تهران

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.برای پاسخگویی بهتر به سوالات شما لطفا قد، وزن و سن خود را در متن سوال درج کنید همچنین از پرسيدن سوالاتى كه جنبه اورژانس دارند اجتناب كنید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمدرضا دوشنبه ۵ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 282 مشاهده پرسش
  سلام من چند روز پیش با دوستام رفتم فوتبال بعد یکی از دوستام تکل زد زده تو مچ پام الان خیلی درد داره دقیقاا زیر قوزک پا با کفش استوک دار زده الان باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۵ آبان ۹۹( 3 سال پیش)

   درود 

   نياز به معاينه و حداقل انجام راديوگرافى ساده هست

   با احترام

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۴ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 298 مشاهده پرسش
  سلام من رفتم پیش دکتر عکس گرفتم گفت تاندوم مچ پاته بعد.من چیکار باید بکنم زود تر خوب بشه 🙏
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۴ آبان ۹۹( 3 سال پیش)

   درود

   اين قدر مختصر نوشتيد پاسخى نمى تونم بدم بايد از پزشك معالج مى پرسيديد 

   با احترام

 • تصویر کاربر Majid یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 291 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر تازیخ ۲۲خرداد با موتور تصادف کردم تنها جای اسیب دیده مچ پای سمت چپ هستش که اشیل تاندم پاره شده و عمل کردم ولی هنوز درد داره با عصا هم نمیتونم راه برم چاره چیه طول درمان و هزینش چقدر تموم میشه با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   درود

   شما كه عمل كرديد و تازه اول راه هستيد و نبايد عجله كنيد

   با احترام

 • تصویر کاربر Amir سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 313 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من یه چند وقته که بیشتر از یکی دوساعت نمیتونم سرپا وایسم پای راستم از مچ درد شدیدی میاد ورم هم داره لطف میکنید راهنماییم کنید من مشکل سیاتیک و قرمزی پا و زانو هم دارم از سه سال پیش ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 4 سال پیش)

   درود

   اگر فقط مچ يك پا درد و ورم داره لازمه از نظر ارتوپدى بررسى بشين

   من متوجه منظورتون از قرمزى نشدم يعنى مثلا سابقه نقرس داريد؟

   سنتون رو هم نفرمودين

   به نظر نمى رسه اورژانسى باشه كه در اين موقعيت بخواهيد حضورى معاينه بشين

   با احترام

 • تصویر کاربر فرناز چهارشنبه ۲ بهمن ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 311 مشاهده پرسش
  سلام دکتر نادری عزیز
  از همکاران پرستار تون هستم در بیمارستانNioc
  دکتر نادری من توی مرخصی هستم ببخشید حضوری خدمت نرسیدم
  از دیشب ناگهانی بدون هیچ ضربه ای مچ پام درد گرفته که با تغییر پوزیشن و حرکت تشدید میشه
  ممکنه مربوط به مشکلات سیستم عصبی و اسپاین باشه خیلی برام عجیبه که ناگهانی و به مسکن هم زیاد جواب نمیده صبح یه کترولاک زدم و در حد خیلی کم تسکین داده باکلوفن خوردم گاباپنتین ولی خیلی تاثیر نداره
  یه کم نگرانم توی امتحانات هستم و نمیخوام فعلا درگیر بشم
  اگه زحمت نیست براتون و میشه کمکی کرد غیر حضوری بفرمایید تا بعد امتحاناتم خدمت برسم
  ببخشید پر حرفی کردم
  شبتون بخیر
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۲ بهمن ۹۸( 4 سال پیش)

   درود

   آيا تورم يا قرمزى داره؟

   شروع حاد درد مى تونه به دليل عفونت ، يا حمله حاد نقرس باشه

   عفونت مفصل در اين سن نامعموله

   دو روز هر دوازده ساعت شياف ايندومتاسين بگذاريد و اگه بهتر نشدين مراجعه كنيد

   با احترام

 • تصویر کاربر Zahra دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 313 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، خسته نباشید
  ببخشید آقای دکتر شما عمل کوچک کردن سایز پاهم انجام میدید و آیا این عمل عوارضی به خصوص در طولانی مدت ایجاد میکند؟
  شما به عنوان یک پزشک متخصص انجام این عمل رو پیشنهاد میکنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸( 5 سال پیش)

   درود

   صرفا با قصد تغيير ظاهر و بدون دليل معتبر طبى و سلامتى توصيه نمى شه

   با احترام

 • تصویر کاربر ابوالفضل سه شنبه ۷ خرداد ۹۸( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 278 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من بیمار خودتون بودم . مچ پای چپم تو سال کنکور تاندونش پاره شده بود. امشب اشیل پای مادربزرگم پاره شده بیمارستان شفا و۵۷سالشه دیابت داره قرار شده سه شنبه صبح تازه مشاوره قلب و عروق بشه شما امشب کدوم بیمارستان هستین که بیارمش خدمتت خودتون . خیلی درد دارن.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری سه شنبه ۷ خرداد ۹۸( 5 سال پیش)

   درود

   چهارشنبه از ظهر مطب هستم

 • تصویر کاربر بهزاد یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 1658 مشاهده پرسش
  باسلام. بنده 35ساله سه ماه پیش بعلت شکستگی استخوان فمور پای راست تحت عمل جراحی و دو تا پلاتین با هشت جفت پیچ استخوانم فیکس شد. الان سه جفت پیچ پایینی رها شده و استخوانم کج شده. نظر شما چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸( 5 سال پیش)

   درود

   اگه عفونت نداشته باشه نشانه جوش نخوردنه و حتما عمل جراحى مجدد لازمه

   با احترام

 • تصویر کاربر خانم دوشنبه ۳ دی ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 585 مشاهده پرسش
  سلام روز خوش ـ اقای دکتر دو سالی هست که مچ پایم به سمت داخل یعنی برآمدگی داخلی ورم کرده و درد شدید داره دکتر متخصص چند بار رفتم گفتن کشیدگی عصب هست و خودش خوب میشه فقط قرص کلسیم D3 و گاهی پماد رهامین و قرض های ویتامین و غضروف و ...داده ولی اصلا بهبودی حاصل نشده و فیزیوتراپی 10 جلسه رفتم اولش خوب بود ولی دوباره درد شروع شده الان احساس میکنم پای سمت راست هم مثل پای چپ درد دارم و از کف پا و استخوان روی پا هنگام راه رفتن درد دارم
  آقای دکتر میخواستم مرا راهنمایی کنید که چه باید بکنم حتی روماتولوزی رفتم فقط روی پام دست کشید گفت هیچی نیست بدون دارو و مسکن ــــ در ضمن چربی خون بالایی دارم تقریبا 700 ک با رزیم خودم 300 پایین اوردم لطفا مرا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۳ دی ۹۷( 5 سال پیش)

   درود

   ابايد توسط يك جراح مچ پا معاينه بشين و راديوگرافى در حالت ايستاده و ام آر آى انجام بدين

   احتمال داره دچار اختلال عملكرد تاندون تيبياليس پوستريور شده باشيد كه اگر اين مساله باعث ايجاد يا تشديد صافى كف پا شده باشه جراحى لازم خواهد بود

   با احترام

 • تصویر کاربر حامد چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 341 مشاهده پرسش
  با سلام وخسته نباشد خدمت دکتر عزیز مچ پای چپ بنده قریب به دو ماه پیش حین بازی فوتبال دچار پیچیدگی شد از اون موقع تا به الان پیش چند دکتر رفتم که دکتر ولی الهی تشخیص دادند به علت این که استخوان روی تالوس دچار اسیب شده و تیکه کوچک استخوان جدا شده اگر عمل کنم بهتره این در حالیه که خرج عمل چون بیمارستان خصوصی عمل میکنن بسیار بالاست.ایا امکان داره با گچ گرفتن خوب بشه چون تشخیص دکتر شهرستانی و افشار این بود دوست دارم نظر شما رو بدونم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
   درود
   اگه تصاوير سى تى رو ارسال بفرماييد بهتر مى تونم راهنمايى كنم
   اگه اون تكه جدا شده بايد عمل كنيد
   با احترام
درحال دریافت اطلاعات
تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس مطب

شریعتی پایین تر از مترو قلهک ساختمان خانه درسا طبقه ۵ واحد ۱۷

ساعات کار مطب

شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۹

دکتر نادری
پرسش از دکتر