منو

مراقبت بعد از عمل تاندون آشیل

تاندون آشیل در قسمت پشتی مچ پا قرار دارد و گاهی پارگی و دیگر مشکلات آن باعث میشود تا فرد به زیر تیغ جراحی رود. در این مقاله به بررسی مراقبت بعد از عمل تاندون آشیل می پردازیم.


هدف از جراحى تاندون آشيل اتصال مجدد عضلات پشت ساق به استخوان پاشنه است تا فرد بتواند قدرت لازم جهت برداشتن پا از زمين در حين راه رفتن را مجددا به دست آورد.

بهترين کانديدا براى عمل جراحى ترميم پارگى تازه يا کهنه ى تاندون آشيل فرد فعال و سالمى است که قصد دارد به فعاليت هايى نظير دو نرم، دوندگى ،دوچرخه سوارى و غيره باز گردد.

پارگی تاندون آشیل

درمان غير جراحى نيز يک راه حل است ولى مزايا و معايب آن بايد توسط جراح مچ پا با بيمار بحث شود. افرادى که دچار عفونت فعال يا پوست ناسالم در أطراف محل پارگى تاندون آشيل هستند يا شرايط جسمانى نا مناسبى براى جراحى دارند نبايد تحت عمل جراحى ترميم تاندون آشيل قرار بگيرند.

ساير شرايطى که فرد را کانديداى نا مناسبى براى ترميم مى کنند عبارتند از:

١-ديابت
٢-مصرف سيگار و قليان
٣-شيوه زندگى ساکن و کم تحرک
٤-مصرف کورتون ها
٥-عدم پذيرش و درک دستورات و راهنمايى هاى بعد از عمل

روش جراحى تاندون آشيل

جراحى با بيحسى از طريق ستون فقرات يا بيهوشى عمومى انجام مى شود.ترميم پارگى تازه ( کمتر از سه هفته از پارگى گذشته باشد) معمولا آسانتر است و حتى مى توان آن را با برش جراحى بسيار کوچک انجام داد.

بهبودی بعد از عمل تاندون آشیل

ترمیم تاندون آشیل باعث اتصال دوباره انتهای تاندون پاره شده می شود، بدین ترتیب دوباره می توانید از پای خود به طور مناسب استفاده کنید.

شما ممکن است یکی از دو نوع جراحی قابل انجام را داشته باشید. در جراحی باز، پزشک یک برش در پشت پای شما ایجاد می کند. در جراحی پرکوتانئوس، پزشک از یک برش خیلی کوچک تری استفاده می کند. ابزارهای لازم برای تثبیت تاندون از طریق این برش وارد می شوند.

شما برای چند روز احساس خستگی خواهید کرد. ممکن است انتهای پا و مچ پایتان متورم شوند. ممکن است در اطراف برش روی پشت پای خود دچار بی حسی شوید. ممکن است ساق و مچ پایتان کبود شوند. شما می توانید برای کاهش تورم، روی آن ناحیه یخ قرار دهید. این تورم باید بعد از چند روز بهتر شود.

با بهبودی شما، تاندون نیز به آرامی قوی تر خواهد شد. ممکن است ۶ تا ۱۲ هفته بعد از جراحی نیاز به استفاده از پوتین یا محافظ پا (کست) داشته باشید. درابتدا، ممکن است این کار برای رو به پایین نگه داشتن پا جهت اتیام تاندون انجام شود.

 ممکن است بعد از چند هفته بتوانید وزنتان را روی پای عمل شده ی خود بیندازید. تا تا گذشت چند ماه نمی توانید مانند گذشته از پا و مچ پای خود استفاده کنید. شما نیاز به ورزش های بازتوانی برای افزایش قدرت خود دارید.

این که چه وقتی بتوانید به ورزش و تمرین های دیگری خود بازگرید بستگی به آن دارد که تا چه اندازه برنامه ی بازتوانی را درست انجام دهید و تاندون شما چگونه التیام یابد. برای بازگشتن به فعالیت هایتان پزشک یا فیزیوتراپ شما یک زمان حدودی به شما می گوید. ممکن است ۴ تا ۶ ماه بعد بتوانید به ورزش خود بازگردید.

این لیست به شما خواهد گفت که بهبودی شما چقدر زمان می برد. اما بهبودی هر شخص با شخص دیگر متفاوت خواهد بود. کارهای زیر را انجام دهید تا هرچه سریع تر بهبود یابید.

بیشتر بخوانید: پارگی مینیسک زانو چگونه درمان می شود؟

مراقبت های لازم بعد از عمل تاندون آشیل

ورزش کردن

فعالیت ها بعد از عمل تاندون آشیل

وقتی احساس خستگی کردید، استراحت کنید. خواب کافی به بهبودی شما کمک خواهد کرد. در حالتی بخوابید که پای عمل شده تان بالا باشد. پزشکتان به شما خواهد گفت که بهترین موقعیت قرار گیری پا و مچ پایتان چگونه است. تا حد امکان در روزهای نخست پای خود را بالا نگه دارید (مانند قرار دادن آن روی بالش).

ممکن است ۶ تا ۱۲ هفته نیاز به استفاده از پوتین یا محافظ پا داشته باشید، تا پایتان را از حرکت نامناسب دور نگه دارد. شما می توانید برای حرکت در خانه و انجام کارهای روزانه خود از عصا استفاده کنید.

ممکن است بتوانید ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از جراحی دوش بگیرید، اگر پزشکتان آن را تایید کرده باشد. وقتی دوش می گیرید، با پوشاندن بانداز زخمتان به وسیله پلاستیک آن را خشک نگه دارید. ممکن است بهتر باشد از یک چارپایه برای نشستن استفاده کنید. اگر پزشک یک پابند برای شما قرار داده، فقط درصورتی که خودش تایید کرد آن را دربیاورید.

اگر پزشکتان اجازه دوش گرفتن یا درآوردن پابند را نداد، می توانید با اسفنج خودتان را بشویید. تا قبل از تایید پزشکتان حمام، شنا، استفاده از وان گرم، صابون زدن به پا برای شما ممنوع است. شما وقتی توانستید حرکت پا و مچتان را کنترل کنید، عصا را کنار گذاشتید و دیگر از داروی مسکن استفاده نکردید می توانید رانندگی کنید. این مورد معمولا ۴ تا ۶ هفته زمان می برد.

مدت استراحت بعد از عمل تاندون آشیل

این که چه وقتی بتوانید به کار خود بازگردید بستگی به شغلتان دارد. اگر کار شما نشسته است، می توانید ۱ تا ۲ هفته بعد به کارتان بازگردید. اما اگر هنگام کارتان ایستاده هستید، ممکن است ۶ تا ۸ هفته زمان ببرد. اگر کار شما نیازمند فعالیت های جسمی زیاد است، ممکن است بازگشت به آن ۳ تا ۶ ماه زمان ببرد.

رژیم غذایی بعد از عمل تاندون آشیل

شما می توانید همان غذاهای همیشگی را بخورید. اگر معده شما ناراحتی دارد، غذهای معمولی، کم چرب مانند برنج ساده، مرغ پخته شده، نان تست و ماست را امتحان کنید. نوشیدن آب فراوان فراموش نشود.

ممکن است احساس کنید حرکات روده تان بعد از جراحی مثل همیشه سالم نیست. این موضوع متداول است. سعی کنید از بروز یبوست و زور زدن هنگام دفع خودداری کنید. ممکن است نیاز باشد روزانه از مکمل های فیبر استفاده کنید. اگر برای چند روز شکمتان کار نکرد، از پزشکتان در مورد مصرف یک ملین خفیف بپرسید.

مصرف دارو

داروها بعد از عمل تاندون آشیل

در صورت لزوم پزشکتان به شما می گوید چه زمانی داروهایتان را دوباره مصرف کنید. همچنین ممکن است پزشکتان به شما داروی جدید بدهد.

اگر رقیق کننده خون مانند وارفارین، کلوپیدوگرل و آسپرین مصرف می کنید حتما این مسئله را با پزشک خود درمیان بگذارید. اگر لازم باشد پزشکتان به شما می گوید چه زمانی آن ها را دوباره مصرف کنید. مطمئن باشید که دقیقا می دانید پزشکتان از شما چه می خواهد.

مسکن های خود را دقیقا مانند دستور پزشک مصرف کنید. اگر پزشکتان داروی مسکنی برای شما تجویز کرده است، آن را همانند چیزی که گفته است مصرف کنید. اگر پزشکتان برای شما مسکنی تجویز نکرده است، از او بپرسید که آیا می توانید داروهای بدون نسخه مصرف کنید یا خیر.

اگر پزشکتان برای شما آنتی بیوتیک تجویز کرده است، دقیقا همانند تجویزش آن را مصرف کنید. درصورتی که احساس بهبودی کردید، مصرف آن را قطع نکنید. شما باید تمام داروهای آنتی بیوتیکتان را مصرف کنید.

اگر فکر می کنید مسکنتان باعث نارحتی معده شما می شود:

☑ دارو را بعد غذا مصرف کنید (درصورتی که پزشکتان خلاف آن را نگفته باشد)

☑ از پزشکتان بخواهید داروی دیگری برای شما تجویز کند.

مراقبت از زخم بعد از عمل تاندون آشیل

اگر زخمتان بانداژ شده است، آن را پاکیزه و خشک نگه دارید. دستورالعمل های پزشکتان را انجام دهید. شاید پزشکتان بخواهد بانداژ زخمتان را خودش بردارد. اگز پزشکتان اجازه دهد، ممکن است ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از جراحی بتوانید این کار را انجام دهید.

اگر زخمتان را با نوارهایی بسته است، بگذارید تا زمانی که خودشان کنده شوند روی زخم بمانند. آن ناحیه را پاکیزه و خشک نگه دارید.

اگر برای شما پابند تجویز کرده اند، دستورات پزشک را انجام دهید. آن را خشک نگه دارید. هیچ چیزی زیر پابند، مانند هرگونه پودر، قرار ندهید.

کفش مخصوص بعد از عمل آشیل پا

اگر بعد از جراحی پا نتوانستید کفش مخصوص بعد از عمل آشیل پا خود را پیدا کنید، بهتر است از متخصص پا مشاوره بگیرید. انتخاب کفش مناسب پس از جراحی آشيل پا تعیین می‌کند که چقدر سریع می‌توانید پس از عمل به طور کامل بهبود پیدا کنید. واقعیت این است که برخی از جراحی‌های پا بسیار پیچیده‌تر از سایرین هستند و برای بهبودی کامل، بیمار به حمایت و مراقبت‌های پس از جراحی بیشتری نیاز دارند. با در نظر گرفتن این موضوع، اولین عاملی که در انتخاب کفش برای پوشیدن بعد از جراحی پا باید در نظر گرفت، راحتی آنهاست.

ورزش بعد از عمل تاندون آشیل

انجام ورزش های برنامه ی بازتوانی یک قسمت مهم درمان است. ورزش های ابتدایی شما به بدست آوردن انعطافتان کمک می کند. همچنین ممکن است از ایجاد جای زخم (اسکار) در اطراف برش جلوگیری کند.

کمپرس یخ

یخ و بالا نگه داشتن پا

برای کاهش تورم و درد، هر بار به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه یخ یا کمپرس سرد روی پایتان قرار دهید. این کار را هر چند ساعت انجام دهید. بین یخ و پایتان یک لباس نازک قرار دهید.

تا سه روز بعد از جراحی در هر زمانی که توانستید پای خود را روی پالش قرار دهید تا بالا باشد. سعی کنید پایتان بالاتر از قلبتان قرار داشته باشد. این کار به کاهش تورم کمک می کند.

اگر پزشکتان به شما جوراب ساق بلند حمایتی داده است، به همان مدتی که گفته است آن را بپوشید. این کار به پیشگیری از ایجاد لخته خون کمک می کند.

دوره بعد از جراحى تاندون آشيل

مراقبت های بعد از جراحی تاندون پا

بعد از جراحى معمولا يک آتل کوتاه تا زير زانو گرفته مى شود.تا دو هفته بعد از عمل اين آتل مورد استفاده است و بيمار نبايد روى پاى عمل شده وزن بگذارد. توصيه مى شود براى جلوگيرى از تورم پا بالا نگه داشته شود.

بخيه هاى پوست معمولا دو تا سه هفته بعد از جراحى کشيده مى شوند.پس از آن از بريس مخصوصى به نام air cast يا walking boot براى وزن گذارى تدريجى استفاده مى شود و فيزيوتراپى آغاز مى گردد. فرد معمولا مى تواند پس از شش ماه به فعاليت هاى روزمره خود برگردد ولى بازگشت به ورزش يک سال طول مى کشد.

عوارض جراحى تاندون آشيل

✅ بعضى از عوارض، عوارض عمومى و کلى جراحى هستند مثل عفونت،خونريزى، لخته شدن خون در وريدها (ترومبوز) و صدمه عروق و اعصاب

✅ بعضى از عوارض مخصوص جراحى تاندون آشيل هستند مثل تاخير در جوش خوردن زخم،پارگى مجدد تاندون (اين عارضه در درمان جراحى بسيار بسيار کمتر از درمان غير جراحيست) و ضخيم شدن محل جراحى (پوست و تاندون)

فیزیوتراپی بعد از عمل تاندون آشیل

فیزیوتراپی بعد از عمل تاندون آشیل

پزشک شما را به یک فیزیوتراپیست معرفی می کند که یک برنامه ورزشی برای شما تنظیم شود تا دوباره قدرت در پایتان به را دست آورید. در چند هفته اول، فیزیوتراپ شما ممکن است به سادگی ساق پا را ماساژ دهد. ممکن است تمرینات مقاومتی را برای ساق پا شروع کنید که نیازی به حرکت مفصل یا تمرینات برای لگن و زانو نداشته باشید. ممکن است شروع به استفاده از دوچرخه ثابت کنید و تمریناتی را انجام دهید که قلب شما را تقویت می کند.

چه زمانی باید با اورژانس تماس بگیرید؟

هر وقت که فکر کردید نیاز به مراقبت های اورژانسی دارید با اورژانس تماس بگیرید. برای مثال در موارد زیر این کار را انجام دهید:

✴ناگهان بی هوش شدید.

✴ درد قفسه ی سینه، تنگی نفس یا سرفه ی خونی دارید.

در موارد زیر با جراح تاندون خود تماس بگیرید.

✅ دردی داشته باشید که بدتر شده و با مصرف مسکن بهبود نیابد.

✅ در پا یا زانوی خود بیحسی، احساس مورمور شدن یا احساس قلقلک داشته باشید.

✅ احساس کنید پایندتان خیلی تنگ است.

✅ پایتان سرد، بی رنگ شود یا تغییر رنگ یابد.

✅ معده ی تان دچار ناراحتی شود یا نتوانید چیزی بنوشید.

✅ بخیه هایتان باز شوند، یا زخمتان باز شود.

✅ خون ریز از بانداژ زخمتان

✅ بعد از عمل تاندون آشیل نشانه هایی از ایجاد لخته خون در پایتان داشته باشید، مانند:

✳ درد در ساق پا، پشت زانو، ران یا کشاله ی رانتان

✳ قرمزی یا تورم در پایتان

✅ بعد از عمل تاندون آشیل علائمی از عفونت داشته باشید، مانند:

✳ افزایش درد، تورم، گرمی یا قرمزی آن

✳ رگه های قرمزی که به زخمتان منتهی شوند.

✳ ترشح چرک از زخمتان

✳ تب

 دکتر غلامرضا نادری متخصص ارتوپدی ، آرتروسکوپی ، آرتروپلاستی و فلوشیپ جراحی مچ پا در تهران

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.برای پاسخگویی بهتر به سوالات شما لطفا قد، وزن و سن خود را در متن سوال درج کنید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۲۷ دی ۰( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام همسر من حدود ۳ ماه پیش به دلیل پارگی تاندون آشیل جراحی باز انجام دادن.و متاسفانه بعد از ۳ ماه به دلیل عفونت دوباره دیشب عمل شدن و دکتر گفتن به دلیل عفونت تاندون آشیل پیوند رو پس زده و دوباره به انتهای پا ،پیوند زدن .میخواستم بدونم آیا اینبار عمل موفقیت آمیز بوده با توجه به اینکه دچار عفونت شده بوده و بخیه های داخل پای ایشون باز شده بوده
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۷ دی ۰( 2 روز پیش)

   درود

   اميدوارم چنين باشه 

   زمان مشخص مى كنه 

 • تصویر کاربر M.b دوشنبه ۲۷ دی ۰( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام، من حدود ۶ هفته قبل عمل جراحی آشیل پا را انجام دادم، بعد از ۵ هفته آتل پار باز شده، الان کمی در راه رفتن مشکل دارم، مچ پام کاملا خم نمیشه، آیا طبیعیه؟
  در ضمن دکترم از وضعیت پا راضی بود که گفت نیاز به فیزیوتراپی نیست.
  با تمرینات کششی میتونم بهتر راه برم؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۷ دی ۰( 2 روز پیش)

   درود

   رسيدن به راه رفتن نرمال سه ماه زمان مى بره و الان شما نبايد بى حفاظ راه برين 

 • تصویر کاربر احمد دوشنبه ۲۷ دی ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.وقت شما بخیر.
  آقای دکتر نشانه های أشیل بلند بعداز عمل چیست؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۷ دی ۰( 3 روز پیش)

   درود

   كاهش قدرت خم شدن مچ پا به پايين و لنگش

 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۲۷ دی ۰( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  همسرم تاندوم پایش پاره شده تحت عمل جراحی قرارگرفته است وپوست پشت پایش سیاه شده است پزشکش می گوید باید از پوست ران بگیرم وبه اون قسمت پیوند بزنم نظر شما چیست لطفا راهنمایی کنید من از شهرستان هستم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۲۷ دی ۰( 2 روز پیش)

   درود

   ممكنه لازم باشه واقعا 

 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۳ دی ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید من عمل بلند کردن تاندون آشیل انجام دادم قبلش رو نوک انگشتام راه میرفتم تقریبا ۴ماه پیش عمل انجام دادم الان کف پامو زمین میزارم ...ولی نمیتونم درست راه برم الان یعنی وقتی راه میرم پام ورم میکنه بعد پایین مچ پام از جلو ورم میکنه خیلی اذیت میکنه... پشت پام خوبه حالا من خواستم بدونم این درد و ورم به خاطر اینه که قبلا رو نوک انگشتام راه میرفتم و به خاطر اینه که بعد خیلی وقت زمین گذاشتم ورم میکنه یا خیر مشکل دیگه ای داره ...یا اگه حل میشه این مشکل چقدر زمان میبره ممنون میشم پاسخ بدید(عکس فرستادم خدمتتون)
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۱۳ دی ۰( 2 هفته پیش)

   درود

   با جراحتون در ميان بگذاريد

 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۳ دی ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من ۲۱ سالمه و از بدو تولد پای چپم با مشکل کوتاهی تاندون مواجهه میخواستم بدونم از کجا باید بدونم عمل لازمه یا نه

  تعادل ندارم پای چپم با پای راست ناهماهنگه حین راه رفتن تا ۱۲ سالگی ام روی انگشتای پا راه میرفتم الانم تا حدودی کامل میتونم پامو بذارم زمین مچ پام همیشه درد میکنه و... ممنون میشم راهنمایی بکنین.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۱۳ دی ۰( 2 هفته پیش)

   درود

   در اين سن احتمالا عمل مى خواد

 • تصویر کاربر نگین دوشنبه ۸ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 13 سالمه من 3 ماه پام بر اثر خوردن شیشه تاندل اشیل پام پاره شده هنوز یکم از زخم پشت پام بعد سه ماه نیوفتاده و یکمش که بلد شده بخیه های داخلی معلومه این بخیه های داخلی نخ ابی هستند و اقای دکتر مگه نباید بخیه های داخلی جذبی باشه بعد سه ماه هنوز زخم پشت پام نیوفتاده و بخیه ها کاملا معلومه اقای دکتر یعنی پوست میاره اون یه تیکه یا همینجور میمونه و بعد سه ماه راه میرم اما کمی میلنگم و فیزیو تراپی هم که میرم یه دستگاه میزارن دور مچ پام و سوار یه دچرخه میشم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری دوشنبه ۸ آذر ۰( 1 ماه پیش)

   درود

   بخيه تاندون غير قابل جذبه و اين كه اون ها ديده مى شن بسيار مهمه و به دكترتون نشون بدين چون خطر عفونت هست

 • تصویر کاربر فرهاد یکشنبه ۳۰ آبان ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  آیا بعد از عمل تاندون آ شیل فیزیوتراپی لازم است.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری یکشنبه ۳۰ آبان ۰( 1 ماه پیش)

   درود

   حتما

 • تصویر کاربر جعفری چهارشنبه ۱۹ آبان ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر عزیزحدود۳ماه پیش ۲۷برج ۵عمل جراحی تاندون آشیل انجام دادم بعلت پیچ خوردگی تاندون آشیل پای چپم پاره شده بود مراحل درمان رو طی کردم گچ روبه پایین و۳هفته گچ ۹۰درج فیزیوتراپی هم ۱۰جلسه رفتم درحال حاضر قسمت پشت پام محل عمل سفت شده وگاها درد دارم بویژه بعد مقداری پیاده روی مچ پام ورم میکنه دکترم میگه به مرور برطرف میشه آیا دردی که دارم وسفتی پشت پام طبیعیه و برطرف میشه ورزش خاصی نیازه انجام بدم ۴۱سال سن دارم جای بخیه ها کاملا خوب شدن دردهم مقطعی میگیره باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۱۹ آبان ۰( 2 ماه پیش)

   درود

   فعلا مى تونه نرمال باشه

 • تصویر کاربر صدف شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام من درناحیه ساق مای راستم کیست لنفاوی داشتم این باعث شده بود نتونم رو پاشنه پام راه برم و پاشنه کوتاه شده بود .حدود سه ماه پیش عمل کردم هم غده ساق و برداشتن برام هم اشیل و بلند کردن .سه هفته کامل گچ داشتم بعد چهار هفته با پوتین کمکی راه رفتم .دوهفته میشه فیزیوتراپی میرم تقریبا روبه بهبودی میرم.اما تا دوقدم روی پا راه میرم یا پا روبه پایین باشه مچ پام دچار ورم شدید میشه.دردی وجود نداره فقط ورم ایجاد میشه .بنظر شما این یک مسئله نرماله یا مشکلی وجود داره؟باید اینم بگم چهار روز بعد عمل دچار لختگی خودن DVTشده بودم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 ماه پیش)

   درود

   مى تونه نرمال باشه و به مرور رفع مى شه

درحال دریافت اطلاعات
مقالات پیشنهادی
تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس مطب

شریعتی پایین تر از مترو قلهک ساختمان خانه درسا طبقه ۵ واحد ۱۷

ساعات کار مطب

شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۹

دکتر غلامرضا نادری
پرسش از دکتر