آدرس مطب

کارگر شمالی، روبروی مرکز قلب تهران، خیابان دانش ثانی،. مجتمع تخصص درمان، طبقه اول، واحد ۸

شماره تماس

۰۲۱-۲۲۷۹۲۶۲۴ ۰۲۱-۲۲۷۹۲۴۸۱

منو

مراقبت بعد از عمل تاندون آشیل

تاندون آشیل در قسمت پشتی مچ پا قرار دارد و گاهی پارگی و دیگر مشکلات آن باعث میشود تا فرد به زیر تیغ جراحی رود. در این مقاله به بررسی مراقبت بعد از عمل تاندون آشیل می پردازیم.


هدف از جراحى تاندون آشيل اتصال مجدد عضلات پشت ساق به استخوان پاشنه است تا فرد بتواند قدرت لازم جهت برداشتن پا از زمين در حين راه رفتن را مجددا به دست آورد.

بهترين کانديدا براى عمل جراحى ترميم پارگى تازه يا کهنه ى تاندون آشيل فرد فعال و سالمى است که قصد دارد به فعاليت هايى نظير دو نرم، دوندگى ،دوچرخه سوارى و غيره باز گردد.

پارگی تاندون آشیل

درمان غير جراحى نيز يک راه حل است ولى مزايا و معايب آن بايد توسط جراح مچ پا با بيمار بحث شود. افرادى که دچار عفونت فعال يا پوست ناسالم در أطراف محل پارگى تاندون آشيل هستند يا شرايط جسمانى نا مناسبى براى جراحى دارند نبايد تحت عمل جراحى ترميم تاندون آشيل قرار بگيرند.

ساير شرايطى که فرد را کانديداى نا مناسبى براى ترميم مى کنند عبارتند از:

١-ديابت
٢-مصرف سيگار و قليان
٣-شيوه زندگى ساکن و کم تحرک
٤-مصرف کورتون ها
٥-عدم پذيرش و درک دستورات و راهنمايى هاى بعد از عمل

روش جراحى تاندون آشيل

جراحى با بيحسى از طريق ستون فقرات يا بيهوشى عمومى انجام مى شود.ترميم پارگى تازه ( کمتر از سه هفته از پارگى گذشته باشد) معمولا آسانتر است و حتى مى توان آن را با برش جراحى بسيار کوچک انجام داد.

بهبودی بعد از عمل تاندون آشیل

ترمیم تاندون آشیل باعث اتصال دوباره انتهای تاندون پاره شده می شود، بدین ترتیب دوباره می توانید از پای خود به طور مناسب استفاده کنید.

شما ممکن است یکی از دو نوع جراحی قابل انجام را داشته باشید. در جراحی باز، پزشک یک برش در پشت پای شما ایجاد می کند. در جراحی پرکوتانئوس، پزشک از یک برش خیلی کوچک تری استفاده می کند. ابزارهای لازم برای تثبیت تاندون از طریق این برش وارد می شوند.

شما برای چند روز احساس خستگی خواهید کرد. ممکن است انتهای پا و مچ پایتان متورم شوند. ممکن است در اطراف برش روی پشت پای خود دچار بی حسی شوید. ممکن است ساق و مچ پایتان کبود شوند. شما می توانید برای کاهش تورم، روی آن ناحیه یخ قرار دهید. این تورم باید بعد از چند روز بهتر شود.

با بهبودی شما، تاندون نیز به آرامی قوی تر خواهد شد. ممکن است ۶ تا ۱۲ هفته بعد از جراحی نیاز به استفاده از پوتین یا محافظ پا (کست) داشته باشید. درابتدا، ممکن است این کار برای رو به پایین نگه داشتن پا جهت اتیام تاندون انجام شود.

 ممکن است بعد از چند هفته بتوانید وزنتان را روی پای عمل شده ی خود بیندازید. تا تا گذشت چند ماه نمی توانید مانند گذشته از پا و مچ پای خود استفاده کنید. شما نیاز به ورزش های بازتوانی برای افزایش قدرت خود دارید.

این که چه وقتی بتوانید به ورزش و تمرین های دیگری خود بازگرید بستگی به آن دارد که تا چه اندازه برنامه ی بازتوانی را درست انجام دهید و تاندون شما چگونه التیام یابد. برای بازگشتن به فعالیت هایتان پزشک یا فیزیوتراپ شما یک زمان حدودی به شما می گوید. ممکن است ۴ تا ۶ ماه بعد بتوانید به ورزش خود بازگردید.

این لیست به شما خواهد گفت که بهبودی شما چقدر زمان می برد. اما بهبودی هر شخص با شخص دیگر متفاوت خواهد بود. کارهای زیر را انجام دهید تا هرچه سریع تر بهبود یابید.

مراقبت های لازم بعد از عمل تاندون آشیل

ورزش کردن

فعالیت ها بعد از عمل تاندون آشیل

وقتی احساس خستگی کردید، استراحت کنید. خواب کافی به بهبودی شما کمک خواهد کرد. در حالتی بخوابید که پای عمل شده تان بالا باشد. پزشکتان به شما خواهد گفت که بهترین موقعیت قرار گیری پا و مچ پایتان چگونه است. تا حد امکان در روزهای نخست پای خود را بالا نگه دارید (مانند قرار دادن آن روی بالش).

ممکن است ۶ تا ۱۲ هفته نیاز به استفاده از پوتین یا محافظ پا داشته باشید، تا پایتان را از حرکت نامناسب دور نگه دارد. شما می توانید برای حرکت در خانه و انجام کارهای روزانه خود از عصا استفاده کنید.

ممکن است بتوانید ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از جراحی دوش بگیرید، اگر پزشکتان آن را تایید کرده باشد. وقتی دوش می گیرید، با پوشاندن بانداز زخمتان به وسیله پلاستیک آن را خشک نگه دارید. ممکن است بهتر باشد از یک چارپایه برای نشستن استفاده کنید. اگر پزشک یک پابند برای شما قرار داده، فقط درصورتی که خودش تایید کرد آن را دربیاورید.

اگر پزشکتان اجازه دوش گرفتن یا درآوردن پابند را نداد، می توانید با اسفنج خودتان را بشویید. تا قبل از تایید پزشکتان حمام، شنا، استفاده از وان گرم، صابون زدن به پا برای شما ممنوع است.

شما وقتی توانستید حرکت پا و مچتان را کنترل کنید، عصا را کنار گذاشتید و دیگر از داروی مسکن استفاده نکردید می توانید رانندگی کنید. این مورد معمولا ۴ تا ۶ هفته زمان می برد.

مدت استراحت بعد از عمل تاندون آشیل

این که چه وقتی بتوانید به کار خود بازگردید بستگی به شغلتان دارد. اگر کار شما نشسته است، می توانید ۱ تا ۲ هفته بعد به کارتان بازگردید. اما اگر هنگام کارتان ایستاده هستید، ممکن است ۶ تا ۸ هفته زمان ببرد. اگر کار شما نیازمند فعالیت های جسمی زیاد است، ممکن است بازگشت به آن ۳ تا ۶ ماه زمان ببرد.

رژیم غذایی بعد از عمل تاندون آشیل

شما می توانید همان غذاهای همیشگی را بخورید. اگر معده شما ناراحتی دارد، غذهای معمولی، کم چرب مانند برنج ساده، مرغ پخته شده، نان تست و ماست را امتحان کنید. نوشیدن آب فراوان فراموش نشود.

ممکن است احساس کنید حرکات روده تان بعد از جراحی مثل همیشه سالم نیست. این موضوع متداول است. سعی کنید از بروز یبوست و زور زدن هنگام دفع خودداری کنید. ممکن است نیاز باشد روزانه از مکمل های فیبر استفاده کنید. اگر برای چند روز شکمتان کار نکرد، از پزشکتان در مورد مصرف یک ملین خفیف بپرسید.

مصرف دارو

داروها بعد از عمل تاندون آشیل

در صورت لزوم پزشکتان به شما می گوید چه زمانی داروهایتان را دوباره مصرف کنید. همچنین ممکن است پزشکتان به شما داروی جدید بدهد.

اگر رقیق کننده خون مانند وارفارین، کلوپیدوگرل و آسپرین مصرف می کنید حتما این مسئله را با پزشک خود درمیان بگذارید. اگر لازم باشد پزشکتان به شما می گوید چه زمانی آن ها را دوباره مصرف کنید. مطمئن باشید که دقیقا می دانید پزشکتان از شما چه می خواهد.

مسکن های خود را دقیقا مانند دستور پزشک مصرف کنید. اگر پزشکتان داروی مسکنی برای شما تجویز کرده است، آن را همانند چیزی که گفته است مصرف کنید. اگر پزشکتان برای شما مسکنی تجویز نکرده است، از او بپرسید که آیا می توانید داروهای بدون نسخه مصرف کنید یا خیر.

اگر پزشکتان برای شما آنتی بیوتیک تجویز کرده است، دقیقا همانند تجویزش آن را مصرف کنید. درصورتی که احساس بهبودی کردید، مصرف آن را قطع نکنید. شما باید تمام داروهای آنتی بیوتیکتان را مصرف کنید.

اگر فکر می کنید مسکنتان باعث نارحتی معده شما می شود:

☑ دارو را بعد غذا مصرف کنید (درصورتی که پزشکتان خلاف آن را نگفته باشد)

☑ از پزشکتان بخواهید داروی دیگری برای شما تجویز کند.

مراقبت از زخم بعد از عمل تاندون آشیل

اگر زخمتان بانداژ شده است، آن را پاکیزه و خشک نگه دارید. دستورالعمل های پزشکتان را انجام دهید. شاید پزشکتان بخواهد بانداژ زخمتان را خودش بردارد. اگز پزشکتان اجازه دهد، ممکن است ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از جراحی بتوانید این کار را انجام دهید.

اگر زخمتان را با نوارهایی بسته است، بگذارید تا زمانی که خودشان کنده شوند روی زخم بمانند. آن ناحیه را پاکیزه و خشک نگه دارید.

اگر برای شما پابند تجویز کرده اند، دستورات پزشک را انجام دهید. آن را خشک نگه دارید. هیچ چیزی زیر پابند، مانند هرگونه پودر، قرار ندهید.

ورزش بعد از عمل تاندون آشیل

انجام ورزش های برنامه ی بازتوانی یک قسمت مهم درمان است. ورزش های ابتدایی شما به بدست آوردن انعطافتان کمک می کند. همچنین ممکن است از ایجاد جای زخم (اسکار) در اطراف برش جلوگیری کند.

کمپرس یخ

یخ و بالا نگه داشتن پا

برای کاهش تورم و درد، هر بار به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه یخ یا کمپرس سرد روی پایتان قرار دهید. این کار را هر چند ساعت انجام دهید. بین یخ و پایتان یک لباس نازک قرار دهید.

تا سه روز بعد از جراحی در هر زمانی که توانستید پای خود را روی پالش قرار دهید تا بالا باشد. سعی کنید پایتان بالاتر از قلبتان قرار داشته باشد. این کار به کاهش تورم کمک می کند.

اگر پزشکتان به شما جوراب ساق بلند حمایتی داده است، به همان مدتی که گفته است آن را بپوشید. این کار به پیشگیری از ایجاد لخته خون کمک می کند.

دوره بعد از جراحى تاندون آشيل

مراقبت های بعد از جراحی تاندون پا

بعد از جراحى معمولا يک آتل کوتاه تا زير زانو گرفته مى شود.تا دو هفته بعد از عمل اين آتل مورد استفاده است و بيمار نبايد روى پاى عمل شده وزن بگذارد. توصيه مى شود براى جلوگيرى از تورم پا بالا نگه داشته شود.

بخيه هاى پوست معمولا دو تا سه هفته بعد از جراحى کشيده مى شوند.پس از آن از بريس مخصوصى به نام air cast يا walking boot براى وزن گذارى تدريجى استفاده مى شود و فيزيوتراپى آغاز مى گردد. فرد معمولا مى تواند پس از شش ماه به فعاليت هاى روزمره خود برگردد ولى بازگشت به ورزش يک سال طول مى کشد.

عوارض جراحى تاندون آشيل

✅ بعضى از عوارض ،عوارض عمومى و کلى جراحى هستند مثل عفونت،خونريزى، لخته شدن خون در وريدها(ترومبوز) و صدمه عروق و اعصاب

✅ بعضى از عوارض مخصوص جراحى تاندون آشيل هستند مثل تاخير در جوش خوردن زخم،پارگى مجدد تاندون( اين عارضه در درمان جراحى بسيار بسيار کمتر از درمان غير جراحيست) و ضخيم شدن محل جراحى ( پوست و تاندون)

چه زمانی باید با اورژانس تماس بگیرید؟

هر وقت که فکر کردید نیاز به مراقبت های اورژانسی دارید با اورژانس تماس بگیرید. برای مثال در موارد زیر این کار را انجام دهید:

✴ناگهان بی هوش شدید.

✴ درد قفسه ی سینه، تنگی نفس یا سرفه ی خونی دارید.

در موارد زیر با جراح تاندون خود تماس بگیرید.

✅ دردی داشته باشید که بدتر شده و با مصرف مسکن بهبود نیابد.

✅ در پا یا زانوی خود بیحسی، احساس مورمور شدن یا احساس قلقلک داشته باشید.

✅ احساس کنید پایندتان خیلی تنگ است.

✅ پایتان سرد، بی رنگ شود یا تغییر رنگ یابد.

✅ معده ی تان دچار ناراحتی شود یا نتوانید چیزی بنوشید.

✅ بخیه هایتان باز شوند، یا زخمتان باز شود.

✅ خون ریز از بانداژ زخمتان

✅ بعد از عمل تاندون آشیل نشانه هایی از ایجاد لخته خون در پایتان داشته باشید، مانند:

✳ درد در ساق پا، پشت زانو، ران یا کشاله ی رانتان

✳ قرمزی یا تورم در پایتان

✅ بعد از عمل تاندون آشیل علائمی از عفونت داشته باشید، مانند:

✳ افزایش درد، تورم، گرمی یا قرمزی آن

✳ رگه های قرمزی که به زخمتان منتهی شوند.

✳ ترشح چرک از زخمتان

✳ تب

 دکتر غلامرضا نادری متخصص ارتوپدی ، آرتروسکوپی ، آرتروپلاستی و فلوشیپ جراحی مچ پا در تهران

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Arian پنجشنبه ۲۰ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  اقای دکتر من تو ماه اسفند بود ک عمل جراحی پارگی تاندون آشیل داشتم و وقتی که جوراب میپوشم و پام توی کفش هست ی سری ترشحات روی جورابم مشخص میشه حالا نمیدونم عفونت هس یا نه چون تو این چندین ماه من تب نکردم از جاییم ک ورزش حرفه ایم فوتبال بوده بعد ۵ یا ۶ ماه فقط هفته ای یکبار هم فوتبال بازی میکنم با مراعات
  نظر شما چیه
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری پنجشنبه ۲۰ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)

   درود

   ترشح مهمه و احتمالا عفونت مزمنه و بايد به شدت درمان بشه

   فوتبال براى شما زوده

   با احترام 

 • تصویر کاربر علی شنبه ۸ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام.خسته نباشید من در بچگی موقعه نشستن درحالت cw مشکل داشتم یعنی نمیتونم هردو پامو بزارم زمین رفتم دکتر گفت تاندوم آشیل پا کوتاه هست خواستم بدون اگر عمل نکنم اتفاقی برام نمیفته؟ ممنون که پاسخگو هستید.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۸ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)

   درود

   اگر شديد باشه روى مچ پا و زانوى شما اثر سوء خواهد داشت

   با احترام

 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۱۲ تیر ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام من حدود 10 ماه قبل تو بازی فوتبال آشیل پای راستم پاره شود ،چون شغلم کارمند است و مجبورم پشت میز باشم پام ورم میکنه و درد میگیره رگهای پام هم مثل واریس بیرون زده میتونم از جوراب واریس برای تورم پام استفاده کنم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)

   درود

   بله مى تونيد

   آيا جراحى شديد؟

  2. تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)
   بله دکتر تاربخ 98/07/12 جراحی کردم ولی هنوز تورم داره پام و وقتی پشت میزه کارمم این تورم بیشتر میشه همراه با درد میتونه چیز غیر طبیعه باشه ؟
  3. تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)
   بله دکتر تاریخ 98/07/12 عمل کردم و هنوز پام تورم داره وقتی که پشت میزه کارمم هستم این تورم بیشتر میشه همراه با درد میتونه چیز غیر طبیعه باشه؟
  4. تصویر کاربر دکتر رضا نادری پنجشنبه ۱۲ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)

   درود

   بعيده مشكلى باشه ولى باز هم توصيه مى كنم به جراحتون مراجعه كنيد

   با احترام

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر فريد چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دكتر من ٢ هفته پيش طى يك حادثه پشت پاى راستم عميق بريد كه عضله سولئوس و آشيلم پاره شد. ٢ روز پيش پام يك مقدار خونريزى داشت قبلش هم ٣ ساعت درد داشتم ولى تموم شد و ديگه دردى ندارم. پيش دكترى كه عمل كرد رفتم گفتن پارگى مجدد دارى و بايد دوباره عمل شي ولى باز هم جواب نهايى به جواب MRI بستگى داره ،خواستم بدونم من كه مچ پام رو تكون ندادم و الان دردى ندارم چطور امكانش هست كه دوباره پاره شده باشه ؟ ممكنه نياز به عمل مجدد نباشه ؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش)

   درود

   ممكنه پاره نباشه ممكنه عفونت باشه و احتمال پارگى هم هست

   نبودن درد دليل بر عدم پارگى نيست

   معاينه بهتر از ام آر آى معلوم مى كنه كه پاره است يا نه

   با احترام

  2. تصویر کاربر فريد چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش)
   ممنون راستى دكترم به من گفت پانسمانم رو عوض نكنم ولى ميترسم اتفاقى بيوفته ، نظر شما چيه ؟
  3. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش)

   درود

   بستگى به تشخيص داره و نظر خاصى ندارم

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر خوش چهارشنبه ۱۳ شهریور ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر..بنده دوسال عمل پیوند اشیل راانجام دادم هم اکنون وقتی صبح از خواب بیدار میشوم تاچند دقیقه نمیتوانم به حالت عادی راه برم احساس میکنک پایم کوتاهتره لطفا راهنمای بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری چهارشنبه ۱۳ شهریور ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   احتمالا لازمه مداوما تمرينات كششى براى عضلات پشت ساق انجام بدين

   فيزيوتراپى و آزادسازى با سوزن هم مفيده

   معاينه دقيق براى تصميم درست لازمه

   با احترام

 • تصویر کاربر داریوش جمعه ۸ شهریور ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام.من 4ماه عمل تادون آشیل مچ پاانجام دادم ودوماه تابالای زانوداخل گچ بود.صبح هاوقتی ازخواب بیدارمیشوم هیچ گونه ورمی نداره ولی باراه رفتن ورم میکنه اززانوبه پایین ودورمچ پاحالت قرمزی پیدامیکنه.کارمندهستم وکارم هم نشسته است.دورمچ پاهم خیلی محکه انگاربایه چیزبستن.برای ماساژهم ازروغن بادام استفاده میکنم وده جلسه هم فیزیوتراپی رفتم ممنون میشم راهنمایی کنید.باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری جمعه ۸ شهریور ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   بايد به جراحتون مراجعه كنيد تا مطمئن بشن كه عفونت نداريد

   اگر عفونت نباشه اين تورم در اين زمان طبيعيه و با حركت و فيزيوتراپى به مرور بر طرف مى شه

   با احترام

 • تصویر کاربر نسترن سه شنبه ۱۸ تیر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من 4 ماه است که عمل ترانسفر تاندون را به علت افتادگی پای راستم انجام دادم، هنوز پزشکم اجازه این که پایم را زمین بگذارم(با عصا) نداده است، به نظر شما من هنوز نمیتوانم کمی وزن در حدود سی درصد هم روی پام بندازم؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری سه شنبه ۱۸ تیر ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   نظر پزشكتون ارجح هست

   من بعداز شش هفته اجازه كمى وزن گذارى رو مى دم 

   با احترام

 • تصویر کاربر مهناز جمعه ۷ تیر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت اقاى دكتر
  من ٦هفته اسن كه مچ پايم رو نزد شما عما كردم مشكلم پارگى تاندون وكج شدن پلشنه پا بوده
  از ديروز كه اخر ٦هفته بود وخدمت رسيدم وشما فرموديد كه پايم رو با كفش مخصوص به زمين بگذارم دولاره پايم ورم كرده
  ابا ابنن ورم طبيعى است؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری جمعه ۷ تیر ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   تورم مى تونه طبيعى باشه و حتى همراه تغيير رنگ پا باشه 

   اگر درد زيادى نداره نبايد نگران بود و وزن گذارى رو به آرانى انجام بدين

   در فواصل راه رفتن حتما پا رو بالا نگه داريد

   با احترام

 • تصویر کاربر سارا شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشد پدرم 60ساله هستند تاندون پاشنه پاش دچار پارگی شده دکترش میگه تحلیل رفته باید پلاتین بندازیم میخواستم بپرسم این کار درسته؟ چون ناراحتی قلبی دارن میشه با بی حسی این عمل انجام بشه؟ اگه عمل نکنن با گچ بستن احتمال بهبودی هست؟ کدوم راه مناسبتره ممنونتم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)

   درود

   اين اطلاعات براى قضاوت كافى نيست 

   نياز به معاينه و ديدن تصاويرشون هست

   با احترام

    

 • تصویر کاربر برقعی سه شنبه ۲۸ اسفند ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر نادری
  55 سال سن دارم و حدود 15 روز قبل به علت پارگی کامل عمل آشیل پاشنه پا انجام داده ام . و بعد از عمل مچ پا را به حالت پنجه به سمت پایین گچ کرفته ام . دکتر قراردارد پس از 6 هفته از عمل گچ را باز نموده و مجددا با بیهوشی کامل پنجه پارا به حالت قائم برگردانده و مجددا به مدت 6 هفته گچ بگیرد . آیا این کار یک عمل روتین در این موارد است ؟ آیا نمیشود پس از باز کردن گچ اولیه با فیزیوتراپی اقدام به صاف نمودن پنجه پا کرد ؟ سوال دیگر اینکه معمولا پس از چه مدت از نظر توانمندی به شکل اولیه میتوانم فعالیت داشته باشم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا نادری سه شنبه ۲۸ اسفند ۹۷( 1 سال پیش)

   درود

   من اصلا بعد از عمل گچ نمى گيرم و بعد از دو هفته حركات رو شروع مى كنم و به هيچ وجه زير بيهوشى اقدام به تغيير زاويه مچ پا نمى كنم و اين زير بيهوشى صاف كردن از عجايبى هست كه مى شنوم

   با احترام

درحال دریافت اطلاعات
مقالات پیشنهادی

تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس مطب

شريعتى پايين تَر از ايستگاه مترو قلهك ساختمان خانه درسا طبقه ى دوم ادارى واحد ٦

ساعات کار مطب

شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۳ الی ۱۹

پرسش از دکتر